Uchodźcy w UE. Koszmar Angeli Merkel: po atakach w Kolonii, już prawie połowa Niemców boi się uchodźców - Sunday Express - 56% obywateli jest niezadowolona z polityki migracyjnej. Policja bada sprawy napaści, aresztowano 20 osób, Imigranci manifestują sprzeciw wobec zachowań napastników.
Działania ekonomiczne wobec uchodźców. Szwajcaria jak Dania konfiskuje mienie uchodźców - La Voz de Galicia - Obowiązujące prawo pozwala władzom zatrzymać dobytek uchodźców przekraczający 915 euro. Ma to pokryć koszty utrzymania przybyłych. Dania pójdzie w ślady Szwajcarii, nie chce “więcej obciążeń”.
Początek końca blokady gospodarczej Iranu. To historyczny moment – Le Soir - Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej oświadczyła, że Iran radykalnie ograniczył program atomowy. UE i USA zdjęły sankcje będą chciały sprowadzać ropę i gaz z Iranu.
Surowe kazanie Junckera - De Standaard – Przewodniczący KE przestrzega przed demontażem strefy Schengen. Dezintegracja strefy będzie miała poważne konsekwencje dla gospodarki i zatrudnienia w UE, koszty wyniosą 3 miliardy euro.
Potentaci filmowi z Hollywood na dywaniku w KE – Politico - Przedstawiciele amerykańskich studiów filmowych będą się tłumaczyć z umów zawartych z brytyjskim operatorem telewizyjno-telekomunikacyjnym – Sky, które naruszają unijne zasady konkurencji.
Wielokulturowa Europa i powrót do sytuacji sprzed maja 1968 - Publico - w kulturze europejskiej seksizm jest karany przez prawo. Ale do starzejącej się Europy napływają masy ze społeczeństw o męskiej dominacji, opornych na tendencje laicyzacji społeczeństwa i emancypacji kobiet.