Polska wygrała potyczkę w wojnie o duże pieniądze z polityki spójności w unijnym budżecie po 2020 roku. Niekorzystne dla Polski zapisy w jednym z unijnych dokumentów zostały wykreślone. W Brukseli walka o fundusze z Unii Europejskiej dopiero się rozpoczyna.
- Polska i Węgry chcą, aby Grupa Wyszehradzka przedstawiła wspólne stanowisko w sprawach Unii Europejskiej. Zapowiedzieli to premierzy Beata Szydło i Viktor Orban. Chodzi m.in. o sprawę kryzysu migracyjnego i plany Wielkiej Brytanii wyjścia z UE. Wspólne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej ma być przedstawione podczas szczytu Wspólnoty w Brukseli w drugiej połowie lutego.
- Około jednej trzeciej umów energetycznych, do jakich wgląd miała Komisja Europejska, okazała się niezgodna z unijnym prawem. Takie dane podał komisarz ds. działań klimatycznych i energii Miguel Canete. Komisja Europejska będzie oceniała międzyrządowe umowy gazowe przed ich zawarciem, żeby wykluczyć zawieranie klauzul sprzecznych z prawem UE - taki zapis znajdzie się w pakiecie regulacji, który zostanie przedstawiony w Brukseli.