- Czy Unia Europejska coraz skuteczniej radzi sobie z kryzysem migracyjnym? Liczba uchodźców przybywających do Niemiec jest coraz mniejsza. W styczniu do tego kraju przybyło ponad 90 tysięcy osób, w lutym 60 tys., a w marcu 20 tys. Thomas de Maiziere, minister spraw wewnętrznych Niemiec przyznał, że ten wyraźny spadek wynika z zamknięcia dla uchodźców tzw. szlaku bałkańskiego. Tymczasem do Turcji zawracana jest kolejna grupa imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się na greckie wyspy.
- Unia Europejska czeka na ruch rządu Holandii po referendum w sprawie porozumienia UE z Ukrainą. W głosowaniu aż 61 proc. obywateli opowiedziało się przeciwko umowie stowarzyszeniowej pomiędzy Wspólnotą a Kijowem. Holandia jest jedynym krajem UE, który nie ukończył procesu ratyfikacji. Teraz do holenderskiego rządu należy przeanalizowanie wyników referendum oraz podjęcie decyzji o dalszych działaniach.
- Komisja Europejska będzie rozmawiać o ewentualnym wprowadzeniu wiz dla obywateli Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ma to związek z utrzymaniem obowiązku wizowego przez te kraje dla niektórych Europejczyków. W przypadku Kanady są to Bułgarzy i Rumuni, a w przypadku USA także Polacy, Cypryjczycy i Chorwaci.