- Nie ma postępu w negocjacjach między rządem w Atenach a międzynarodowymi wierzycielami w sprawie pomocy dla Grecji. Premier Aleksis Tsipras chce zwołania nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej w tej sprawie. Nie będzie natomiast planowanego spotkania ministrów finansów strefy euro, którzy mieli zatwierdzić wypłatę pieniędzy Atenom. Grecki rząd zwleka jednak z wprowadzaniem koniecznych reform, co było warunkiem Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego do wypłaty pomocy.
- Grupa Wyszehradzka powinna mieć wpływ na to, w jakim kierunku będą prowadzić zmiany wewnątrz Unii Europejskiej – takie wnioski płyną ze spotkania marszałków parlamentów Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Politycy omawiają także aktualną sytuację w Unii Europejskiej oraz rolę parlamentów narodowych w walce z międzynarodowym terroryzmem.
- Czechy rozpoczęły przyjmowanie imigrantów na podstawie obowiązkowych unijnych kwot. Praga zapowiedziała, że na początek przyjmie 30 imigrantów: 20 osób z Grecji i 10 z Włoch. Kontrolę bezpieczeństwa przeprowadzoną przez czeskie urzędy pozytywnie przeszło jednak zaledwie 7 osób. Ostatecznie do Czech przyjadą 4 osoby.