KE ogłosiła swoje "rekomendacje", czyli opinie o stanie finansów poszczególnych krajów UE. To sposób na sprawdzenie, czy dostosowały się one do fundamentalnego unijnego paktu stabilności i wzrostu - wyjaśnia francuski „Le Monde”.
Decyzja KE w sprawie deficytów budżetowych Hiszpanii i Portugalii. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” informuje, że Komisja przyznała tym krajom dodatkowy czas na zmniejszenie deficytów do wymaganego przez unijne traktaty poziomu. Niemiecki dziennik donosi też, że uzgodniony przez UE rozdział uchodźców pomiędzy kraje członkowskie postępuje bardzo powoli. Problemy uchodźców porusza także „Die Welt”.
Jest wiele powodów by bronić solidarnej postawy krajów i instytucji UE w obliczu kryzysu migracyjnego. Jak czytamy w portugalskim „Publico” - inwestycja w przyjmowanie uchodźców to inwestycja we wzrost gospodarczy.
Raport o średnich zarobkach w krajach UE. Średnia miesięczna pensja brutto w 28 krajach UE wynosi 1995 euro. Hiszpański dziennik „ABC” powołuje się na raport (agencji zatrudnienia Adecco, obecnej na rynkach europejskich), który wykazuje ogromne zróżnicowanie: np. średnia pensja brutto w Hiszpanii wynosi 1640 euro miesięcznie, w Danii - 3553 euro, a w Bułgarii 357 euro.