Słowacja szykuje się do objęcia prezydencji w UE. To nie pierwszy raz kraj z Europy Wschodniej będzie sprawować przewodnictwo w Unii (od lipca 2016), ale Słowacja jest niezależnym państwem zaledwie od 1993 r. (w UE od 2004 r.) i będzie musiała udowodnić, że stawi czoła wyzwaniu – czytamy w gazecie „Politico”.
Jaka przyszłość czeka kraje strefy euro?. Refleksją na ten temat dzieli się autor artykułu w „Corriere della Sera” i pisze, że podobnie jak demokracja - strefa wspólnej waluty UE ma wiele mankamentów, ale niczego lepszego jeszcze nie wymyślono. W tym samy włoskim dzienniku czytamy o amerykańskim przemyśle audio - wideo, którego wyroby zalewają rynki krajów Wspólnoty.
Portugalia czwartym krajem w UE, w którym osoby zatrudnione na część etatu chciałyby pracować w większym wymiarze. Eurostat opublikował dane, z których wynika, że większość osób między 15 a 74 rokiem życia, pracujących w niepełnym wymiarze, chciałaby pracować na pełny etat - donosi portugalski „Diario de Noticias”.
Spotkanie Młodzieży Europejskiej zorganizowane przez PE. Dziś i jutro (20.05. i 21.05.), w Strasburgu spotka się 7 tys. młodych ludzi, hasłem EYE2016 jest “Razem możemy doprowadzić do zmiany” – informuje hiszpański „El Diario”.