O seniorach na drodze będą mówili nasi goście: dr Dorota Bąk-Gajda, psycholog transportu i iInsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
W programie również relacje reporterskie Małgorzaty Głogowskiej z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, który w tym roku obchodzi swoje 80-lecie, chociaż historia wyścigów konnych w stolicy jest dużo dłuższa. Pierwszy tego rodzaju wyścig odbył się w 1777 roku na trasie z Woli do Zamku Ujazdowskiego. Wówczas o zwycięstwo walczyły konie Kazimierza Rzewuskiego (szambelana króla Stanisława Augusta Poniatowskiego) i angielskiego posła sir Charlesa Whitwortha, zaś regularne wyścigi zaczęto organizować w Warszawie w roku 1841, a tor na którym się odbywały zlokalizowany był w okolicach stołecznego Pola Mokotowskiego. Obecnie to niemal centrum miasta.
W przededniu święta narodowego Węgier (23. października to Dzień Republiki) porozmawiamy o tym dlaczego Polacy tak bardzo lubią Węgrów, a Węgrzy Polaków. O naszych historycznych związkach, ale także o turystyce i węgierskiej kuchni opowie Anna Butrym, filolog, tłumaczka literatury węgierskiej i autorka bloga "Węgierska randka".
Kolejnym bohaterem cyklu Małgorzaty Raduchy "Przeminęło z wojną" będzie Józef Żmij, powstaniec śląski, działacz plebiscytowy, przedwojenny burmistrz Pszczyny.
Poza tym jak zawsze w audycji kolejny odcinek słuchowiska "Nędznicy" oraz konkursy "Karuzela z nagrodami" i "Do czterech razy sztuka".
***
Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" we wtorek (22.10) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Karolina Rożej.
ag