Polskie Radio

Archeologia i ... stalowe rzeźby. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Zobacz filmy!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:39
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik każdego roku gromadzi blisko 200 instytucji nauki i kultury z Polski i całego świata. To największa plenerowa impreza naukowa w Europie. W tym roku wydarzenie nie odbędzie się w związku z sytuacją epidemiologiczną. Warto jednak przypomnieć sobie, jak imponująco prezentował się Piknik Naukowy pod hasłem "My i maszyny" w ubiegłym roku. Mamy filmy!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Gardziński

Na Pikniku Naukowym reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji, w tym również archeologicznych.  

Reporter Polskiego Radia najpierw specjalnym wykrywaczem metalu obserwował poszukiwania zakopanych przedmiotów, a następnie pracował na kołowrotku. Zobaczcie, jak mu to wyszło!


- Koła zębate i klocki hamulcowe, przekładnie i łańcuchy. Nowe życie elementów, które trafiłyby na złom i zostały przetopione. 

Reporterka Polskiego Radia odwiedziła na Pikniku Naukowym Galerię Figur Stalowych. 

Pierwszy Piknik Naukowy (jako Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS) odbył się 14 czerwca 1997 r. na Rynku Nowego Miasta. Wzięło w nim udział 17 warszawskich instytucji naukowych i dydaktycznych, które w 13 namiotach prezentowały doświadczenia i pokazy z fizyki, archeologii i medycyny.

Piknik odwiedziło wówczas ponad 3 tys. osób, co środowisko naukowe uznało za duży sukces. W kolejnych latach liczba zwiedzających szybko rosła, w ostatnich latach sięga 120 tysięcy osób.

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU