Polskie Radio

Studio S-13 i Funkadelia - niedziela z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 14:00
Program 1 zaprasza do legendarnego Studia S-13, w którym poznamy wyniki ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Czwórka przypomni muzykę polskiej grupy Sarmacja. Słuchaj z nami!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/jolimaison
logo 

JEDYNKA

NIEDZIELA 14 CZERWCA

9.00-10.00 - Msza święta - transmisja z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

10.00-12.00 - Czas pogody - zaprasza Zbigniew Krajewski

Przedwojenna gwiazda od maleńkości skazana na teatr, która u szczytu popularności treny i woale zamieniła na łowickie przepaski, powie po latach: - Byłam tyranem... Co w życiu Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej było największym sukcesem: artystyczna rywalizacja z Ordonką i Zulą Pogorzelską, czy Mazowsze? I kim w życiu Pani Miry był Marian Hemar? O tym w opowieści Agnieszki Niemojewskiej - dziennikarki badającej historie polskich gwiazd.

Będzie też kolejna aria wybrana przez Kazimierza Kowalskiego i skecz z lekcją w tle, w którym ukryje się Teresa Drozda.

17.10 - Perły reportażu. Zaprasza Małgorzata Kownacka

"Filip, Mamela i ja" - reportaż Ewy Szkurłat (Radio Kraków)

Tadeusz Woźniak jest twórcą ponad dwustu piosenek, muzyki do prawie stu inscenizacji w teatrach dramatycznych, filmów animowanych, programów poetyckich i artystycznych. Napisane przez niego ścieżki dźwiękowe do wielu przedstawień teatralnych były nagradzane na licznych festiwalach. Pisał muzykę dla takich artystów jak: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki.

Jednym z najpopularniejszych jego utworów jest nagrodzony na festiwalu w Opolu „Zegarmistrz światła”. Jolanta Majchrzak-Woźniak jest pianistką, piosenkarką i artystką. Jolanta i Tadeusz Woźniakowie są rodzicami Filipa, który uwielbia grać na basie i świetnie jeździ konno. To opowieść o sile miłości, muzyce, która przenika geny i byciu razem. W reportażu wykorzystano fragmenty utworu "Mamela" w wykonaniu "Zespołu Dauna".

Reportaż będzie reprezentował PR na Prix Europa w kategorii "audycje o muzyce".

18.00-21.00 - STUDIO S-13 zaprasza Andrzej Janisz.

Relacje ze spotkań:

Arka Gdynia - Wisła Kraków

Cracovia Kraków - Wisła Płock

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

Korona Kielce - Lech Poznań

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

 

logo 

DWÓJKA

NIEDZIELA 14 CZERWCA

12.45-13.00 - Jest taki obraz - audycja Michała Montowskiego z udziałem dr Grażyny Bastek (powt.)

Francisco Goya - "Maja naga" i "Maja ubrana". Maja jest w kulturze hiszpańskiej uosobieniem kobiecości. „Maja naga” i „Maja ubrana” to dwa obrazy hiszpańskiego mistrza namalowane prawdopodobnie na zlecenie pierwszego ministra Hiszpanii Manuela Godoya, który był kochankiem królowej Marii Ludwiki. "Maja naga" jest jedynym aktem w twórczości Goyi. Oba obrazy zostały zarekwirowane przez Inkwizycję.

22.00-00.00 - Wieczór płytowy – prowadzi Tomasz Szachowski

The Allman Brothers Band: "Brothers And Sisters" Capricorn Records 1973, Adam Makowicz Quintet (with Phil Woods), "The Name Is Makowicz" Sheffield Lab 1983, The Manhattan Transfer, "Vocalese" (oraz m.in. Dizzy Gillespie, Ron Carter, McCoy Tyner, Grady Tate, Bobby McFerrin) Atlantic 1985.


logo

TRÓJKA

NIEDZIELA 14 CZERWCA

00.00-04.00 - Potrójne Pasmo Przenoszenia - Michał Margański

04.00-06.00 - Ranny wzmacniacz - Grzegorz Hoffmann
 
06.00-08.00 - Muzyczne rozmowy - Redakcja Katolicka
 
08.00-09.00 - Bed and Breakfast – Agnieszka Furtak i Raf Uzar

Porozmawiamy o tym, czym się różnią polskie i brytyjskie "długie weekendy" oraz opowiemy o tym, jaki Amerykanie i Brytyjczycy mają stosunek do flagi narodowej - w niedzielę Amerykanie obchodzą dzień flagi narodowej. Poza tym tego dnia urodziny ma Donald Trump. O jego europejskich korzeniach i ciekawostkach z życia jego oraz jego przodków także opowiemy w Bed & Breakfast.

Będzie też o bawarce: czy Brytyjczycy naprawdę ją piją tak chętnie?
 
09.00-11.00 - Zagadkowa niedziela - Katarzyna Stoparczyk

11.00-13.00 - DZIEŃ Z TRÓJKA - Prowadzenie: Ryszard Jaźwiński

13.00-14.00 - Audycja muzyczna - Aleksandra Budka

14.05-15.00 - MAGAZYN BARDZO KULTURALNY. Prowadzi Barbara Marcinik

DRUGA DEBATA – TEATR PR i TEATR TVP

Goście: Kalina Zalewska – p.o. Dyrektor Agencji Kreacji Teatru TVP oraz Andrzej Brzoska - reżyser dźwięku Teatru Polskiego Radia, Krzysztof Sielicki - kierownik literacki Teatru Polskiego Radia i Piotr Moss - kompozytor. Gość specjalny: Wojciech Pszoniak i jego prof. Tutka.

15.00-17.00 - Audycja muzyczna - prowadzenie: Roman Dziewoński

17.00-19.00 - Trzecia Strona Medalu. Prowadzenie: Adam Malecki i Tomasz Gorazdowski

21.00-23.00 - Audycja muzyczna  – Marcin Cichoński

logo

CZWÓRKA

NIEDZIELA 14 CZERWCA

8.45 - Filharmonia w pigułce – Piotr Wierzbicki zaprezentuje III Koncert Brandenburski cz.3 i Preludium es – moll Jana Sebastiana Bacha.

09.00-11.00 - Tędy po Trendy – gościem Mateusza Kulika będzie Weronika Truszczyńska – youtuberka, która opowie o swoim życiu w Szanghaju. Jak miasto zmieniło się w czasie pandemii? Czy teraz sytuacja wraca powoli do normy? Los Angeles, Nowy Jork, Harbin…  - jak powstają vlogi z podróży Weroniki? 

12.00-13.00 - Strefa gamingu – Łukasz Chmiel zaprasza na spotkanie z Kobietą Demolką, czyli Martyną Knapik. Wraz ze swoim mężem udaje jej się dzielić życiową pasję wspólnie spędzając godziny w wirtualnym świecie. Jako streamerka brała udział w akcjach charytatywnych, stworzyła własną serię ubrań. Kobieta Demolka podzieli się swoimi doświadczeniami w osiąganiu sukcesu, właściwego prowadzenia przez graczy social mediów, a także odpowie na pytanie, czy aktualnie warto próbować swoich sił w streamowaniu na tle dużej konkurencji.

17.00-19.00 - Funkadelia - muzyka polskiej grupy Sarmacja, z jej jeszcze niewydanej płyty, która ukaże się nakładem brytyjskiej firmy Byrd Out. Plus m.in. album amerykańskiej soulowej grupy Holy Hive. Zaprasza Marcin Hubert „Harper”.

logo

POLSKIE RADIO DZIECIOM

NIEDZIELA 14 CZERWCA

9.00-10.00 - "Niebieska Szkatułka - Niebiańska szkoła": Czy istnieje Niebo w szkole i Szkoła w niebie? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Niebo w szkole. Szkoła w niebie”, który opowiada o tym, co wydarzyło się 81 lat temu w Niebie. Kto ciekawy niech posłucha!

10.00-11.00 - "Dźwięk Dobry": Dźwięki kosmosu. Co słychać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 30 maja pierwszy raz w historii, prywatna firma wysłała ludzi w kosmos. Kilkanaście minut po tym, jak kapsuła wystartowała z USA, można było zobaczyć ją z Polski. Mieliśmy możliwość przyglądania się historycznemu wydarzeniu, ten lot może być bowiem początkiem komercyjnych wypraw w kosmos. W DD też będziemy patrzeć w niebo. Przysłuchamy się jak brzmi kosmos, porozmawiamy o historii i przyszłości lotów załogowych.

11.00-12.00 - "Źródełko". Dzięki opowieściom pani Marii Bienias spotkamy się z wiejskimi czarownicami i nauczymy się walczyć ze złymi mocami prosto z ludowych legend, Kasia i Karo z Górnego Śląska zabiorą nas na szalony odpustowy targ, a Paula Kinaszewska opowie o trudnych losach pracujących na Wiśle flisaków.

12.00-13.00 - "Zwierzyniec". Leniwy spacer po lesie. Czy każdy z Was lubi długie leniwe spacery? Kiedy bez pośpiechu można przemierzać leśne ścieżki, łąki a jak przyjdzie ochota to się położyć na trawie popatrzeć w niebo na przelatujące ptaki, spojrzeć na ciężko pracujące mrówki, na pszczoły, które przysiadają na kwiatach, by zbierać ich nektar?

Już 19 czerwca obchodzimy Dzień Leniwych Spacerów. I w dzisiejszym Zwierzyńcu będziemy namawiali z Milą, żeby czasem przystanąć, nie spieszyć się. Poobserwować świat, który nas otacza. Wyruszymy z Mila, psem i lornetką do lasu, na łąkę i będziemy wypatrywać mieszkańców tych terenów.

14.00-15.00 - "Dziecięcy koncert życzeń": audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.

15.00-16.00 - "Zapraszamy do stołu": Uczymy się przygotować ciasteczka z krówkami. Przy okazji dowiadując się o nich różnych ciekawostek i poznając zasady savoir-vivre'u.

17.00-18.00 - W Kulturotece Barbara Gawryluk-dziennikarka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci. Od 1991 roku związana z Radiem Kraków, w którym w ostatnich latach prowadzi audycje literackie. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i kilkudziesięciu przekładów szwedzkiej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Porozmawiamy o przekładach z języka szwedzkiego, jej ukochanych książkach, planach wydawniczych i tych związanych ze zbliżającym się Międzynarodowym Festiwalem Literatury Rabka Zdój, któremu patronuje od trzech lat Polskie Radio Dzieciom.

Dla Rodziców:

21.00-22.00 - „Kulturalna strefa” - Jubileusz 75-lecia Teatru Syrena.


logo

POLSKIE RADIO CHOPIN

NIEDZIELA 14 CZERWCA

7.00 - W audycji "Viva Moniuszko" premierowy odcinek poświęcony I Śpiewnikowi domowemu. Zapraszają: Anna Lubońska i Marcin Gmys.

8.00 - Anna Skulska w porannym paśmie "Laureaci nagród specjalnych…" zaprezentuje m.in. słynną Sonatę A-dur "Kreutzerowską" Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Marthy Argerich i Itzhaka Perlmana.

21.00 - Bohaterem Andrzeja Zielińskiego w programie "Na jazzowo" będzie Pat Metheny. W wykonaniu artysty usłyszymy jego autorski repertuar oraz aranżacje dzieł Fryderyka Chopina.

#Zostań w domu z Polskim Radiem

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU