
DWÓJKA
SOBOTA 20 CZERWCA
19.00-19.30 - Domówka z Dwójką: Marek Bracha
Artysta w trakcie koncertu transmitowanego z jego warszawskiej pracowni wykona "księżycowy" program - fragmenty słynnej Sonaty Beethovena, Clair de lune Debussy’ego, Lento con gran espressione Chopina oraz utwory Schumana, Wajnberga i Szpilmana.
- Ponieważ goszczę Państwa u siebie w domu, to pomyślałem, że można nawiązać do stylu koncertów salonowych. Mamy gości, którzy przychodzą na kolację, a potem jeden z nich siada przy fortepianie i zaczyna grać. Zależało mi na tym, żeby wykonać utwory zróżnicowane i pokazać literaturę fortepianową z różnych stron - zapowiedział pianista w Programie 2 Polskiego Radia.
Program pierwszego domowego koncertu Marka Brachy dla Dwójki będzie miał nie tylko wieczorny i nieziemski charakter. - Na bis będzie "Mazurek" Władysława Szpilmana, tu ewentualnie można doszukać się tanecznej nuty. Uznałem, że człowiek, który jest tak mocno związany z Polskim Radiem, powinien pojawić się podczas mojego występu. Poza tym Władysław Szpilman grał te recitale radiowe zamknięty w studiu, a słuchacze mogli go słuchać na antenie - dodał gospodarz najbliższej "Domówki".
20.00-22.40 - Opera pod gwiazdami - prowadzi Marcin Majchrowski
Gaetano Donizetti Maria Padilla - opera w trzech aktach (Warszawa, 13.04.2011), wyk. Nelly Miricioiu - sopran (Donna Maria Padilla), Helena Zubanovich - mezzosopran (Donna Ines Padilla), Jorge Prego - tenor (Don Ruiz), David Pershall - baryton (Don Pedro), Andrew Craig Brown - bas (Il Duca Ramiro), Jennifer Feinstein - mezzosopran (Francisca), Eric Barry - tenor (Don Luigi), Eric Downs - bas (Don Alfonso di Pardo), Chór Polskiego Radia, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz.
KONCERT NOSPR TYLKO ONLINE
Godz. 12.00
Emmerich Kálmán Czardasz Sylwii (Księżniczka czardasza), Darius Milhaud Karnawał w Londynie op. 172 (wybór), Johann Strauss (syn) Walc cesarki op. 437, Opowieści Lasku Wiedeńskiego op. 325, Uwertura do operetki "Zemsta nietoperza", Johann Strauss Marsz Radetzky’ego op. 228, Galop "Karnawał w Paryżu" op. 100, Kettenbrücken-Walzer op. 4, Jacques Offenbach Pieśń Gabrielle Je suis veuve… (Życie paryskie), Aria ze śmiechem (La Perichole), Franz Lehár Aria Ilony Hör’ ich Cymbalklänge (Cygańska miłość).
wyk. Monika Korybalska – mezzosopran, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia,
dyr. Jerzy Maksymiuk
(Koncert noworoczny, Katowice, Sala im. G. Fitelberga, 5.01.2014)
NIEDZIELA 21 CZERWCA
18.00-20.00 - Filharmonia Dwójki - prowadzi Joanna Grotkowska
Zakończenie sezonu 2019-2020 Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie - transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Krzysztof Penderecki Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową, Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia nr 6 F-dur K. 43, Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia nr 7 D-dur K. 45, Anton Bruckner (transkr. S. Skrowaczewski) Adagio z Kwintetu smyczkowego F-dur na orkiestrę smyczkową, Wojciech Kilar Orawa, wyk: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, dyr. Michał Klauza
KONCERT NOSPR TYLKO ONLINE
Godz. 12.00
Ludwig van Beethoven V Symfonia c-moll op. 67, Piotr Czajkowski V Symfonia e-moll op. 64
wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Jerzy Semkow
(Nadzwyczajny koncert symfoniczny w ramach Jubileuszu 75-lecia Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Wielki Opera Narodowa, Warszawa, 22.11. 2010)

TRÓJKA
SOBOTA 20 CZERWCA
20.06-22.30 - LISTA OSOBISTA, a w niej KONCERT Z CYKLU „PORT KULTURY” - BISZ/RADEX
To już trzeci występ z cyklu koncertów bez publiczności organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury – transmisja wideo na fanpage’u NCK i Trójki, transmisja audio na antenie Trójki.
Przed koncertem rozmowa z artystami, audycję prowadzi Piotr Metz.
NIEDZIELA 21 CZERWCA
KONCERTOWY WIECZÓR W TRÓJCE
19.05 - koncert zespołu T.Love - retransmisja z 9.04.2017 r. - 35-lecie zespołu i 55-lecie Trójki 35. rocznica pierwszego koncertu T.Love
4 lutego to bardzo ważna dla T.Love data, bo właśnie tego dnia w 1982 roku zespół po raz pierwszy zagrał przed publicznością. Z tej okazji w Trójce usłyszeliśmy specjalny występ grupy oraz wywiad z Muńkiem Staszczykiem. Jak Muniek wspomina tamten wyjątkowy dzień?
- To był bardzo nietypowy czas, na ulicach były patrole ZOMO i milicja, była zima i mieliśmy studniówkę. Zespół T.Love Alternative istniał półtora miesiąca. Ponieważ dyrektor naszego liceum był tolerancyjnym gościem, pozwolił nam zagrać na tej imprezie cztery piosenki, bo tak normalnie to grał tam zespół weselny. Studniówka trwała od godziny 15.00 do 21.00, bo od 22.00 była godzina milicyjna - opowiadał Muniek.
Drugim powodem do świętowania były 55. urodziny Trójki, obchodzone 1 kwietnia 2017 roku.
23.05 - koncert BERNARDA MASELEGO z 15.05.2016 r.- 30-lecie pracy artystycznej muzyka
Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford.
Maseli karierę rozpoczął wraz z zespołem WALK AWAY na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. W Trójce podczas specjalnego koncertu świętował 30 lat na scenie.
Wraz z zespołem Walk Away nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. W latach 1985-87 współpracował z zespołem Young Power, z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem zakłada duet pod nazwą "BACK IN". Od 1995 roku rozpoczyna trwająca do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim. Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną. Od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum" oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Również od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.
W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą The Globetrotters. Od 2006r wraz z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Raduli oraz Paulem Vertico jest członkiem formacji COLORS. W 2004 roku nawiązuje współpracę z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, który w 2007 roku zaprasza go do nagrania płyty "Silence, Night And Dreams". Płyta została nagrana w gwiazdorskiej obsadzie m.in. Teresa Salgueiro-voc, Lars Danielsson-bass, John Parricelli-guit.
W 2009 roku rozpoczyna również swój nowatorski solowy projekt pod nazwą "DIARY" w którym w maksymalnym stopniu eksploruje możliwości współczesnej elektroniki. W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymuje zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown, Marvin "Smitty" Smith, Hadrien Feraud, Bernard Maseli) i odbywa entuzjastycznie przyjęte tournee oraz nagrywa płytę Browna "Unfinshed Business".

CZWÓRKA
SOBOTA 20 CZERWCA
18.00 - Retransmisja koncertu Darii Zawiałow w audycji "Brzmi Dobrze, bo polskie"
Z okazji startu Lata z Radiem w Jedynce przypomnimy zeszłoroczny koncert Darii Zawiałow z wydarzenia Lato z Radiem Festiwal. Artystka zagrała dwukrotnie podczas ubiegłego lata, w Pucku i na finał w Krakowie. My przypomnimy ten pierwszy koncert z 20 lipca 2019, kiedy to nad Zatoką Pucką dźwięki zespołu spajały się z krzykiem mew, a blask zachodzącego słońca przechodził stopniowo w wielobarwne oświetlenie sceny. Te magiczne chwile wypełnione były utworami Darii Zawiałow od pierwszych przebojów, po repertuar z albumu Helsinki.
Zapraszamy do słuchania.