JEDYNKA
NIEDZIELA 5 LIPCA
20.45 - Jaroslav Hašek "Przygody dobrego wojaka Szwejka", czyta Zbigniew Zamachowski, nagranie z Archiwum Polskiego Radia z 2008 roku (od 15 czerwca do 26 lipca).
23.50 - Anna Lisiecka "Wakacje 1939". Książka ukazała się rok temu pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia. Czyta Marzena Trybała. Zapraszamy do słuchania powtórki od 22 czerwca do 4 lipca.

DWÓJKA
NIEDZIELA 5 LIPCA
15.00-16.00 - Słuchowisko na lato: Mikołaj Gogol "Pamiętnik szaleńca", prod. 1968, reż. Zdzisław Nardelli, realizacja Stanisława Grotowska, występuje Tadeusz Łomnicki.
19.00-20.00 - Słuchowisko na lato: PREMIERA: Wojciech Tomczyk "Rodzina królewska", reż. Andrzej Mastalerz, realizacja akustyczna Agnieszka Szczepańczyk.
Obsada: Joanna Jeżewska (Celina), Sławomir Przechowski (Eustachy), Jarosław Gajewski (Juliusz), Mateusz Weber (Marek), Krzysztof Godlewski (Walerian), Ada Szczepaniak (Hania).
"Rodzina królewska" to przewrotna komedia o zwykłych ludziach, którym w niezwykły sposób przyszło mierzyć się z trudną rzeczywistością lat pięćdziesiątych. Celina Sołowiejczyk mieszka z dwójką dorosłych już dzieci w jednej z warszawskich kamienic. Stałymi lokatorami mieszkania są też zmieniający się często sublokatorzy, którym Celina wynajmuje pokój na antresoli. Jednak głównym źródłem dochodu zaradnej kobiety jest pokątna sprzedaż alkoholu dostarczanego przez kierownika delikatesów.
Pewnego dnia u Celiny pojawia się nowy sublokator - młody, obiecujący literat Marek Koszon. Gdy na skutek donosu sąsiadki sprawą nielegalnego handlu i spekulacji zainteresuje się sierżant Eustachy Żbik, całej rodzinie grozić będą bardzo poważne konsekwencje. Nieoczekiwana pomoc ze strony Marka, który złoży zaskakującą i odważną deklarację, uratują Celinę przed aresztowaniem, jednak będą miały też zupełnie nieprzewidziane konsekwencje. Lekkomyślnie rzucone słowa wciągną rodzinę w grę pozorów, w której - jak się wkrótce okaże - każdy ma jakieś ukryte cele…
"Rodzina królewska" to opowieść o Polsce lat pięćdziesiątych wraz ze wszystkimi jej strasznymi i śmiesznymi absurdami. To także obraz społeczeństwa tamtych czasów, starannie ukrywającego swoją przedwojenną przeszłość, narażonego na szykany nowej władzy i zmuszonego do zawierania trudnych kompromisów moralnych. To wreszcie portret polskiego środowiska literackiego połowy XX wieku i próba zmierzenia się z odwiecznym mitem pisarza-artysty.

TRÓJKA
NIEDZIELA 5 LIPCA
20.05 - SCENA TEATRALNA TRÓJKI - "Futbolistki" Tomasza Mana, powtórka z 02.07.2017 r. Przygotowała Barbara Marcinik.
Autor, Tomasz Man, pisze trudne sztuki, pełne metafor, skrótów myślowych, dotykające delikatnych problemów egzystencjalnych. Podejmuje się też reżyserowania ich. W przypadku "Futbolistek" pokazuje inne oblicze i udowadnia, że ma także temperament komediowy.
Tytułowe futbolistki to panie, które z różnych powodów oglądają mecz piłki nożnej. Z jakich, proszę posłuchać. A warto, choćby dla gwiazdorskiej obsady!
Autor, reżyser, muzyk - Tomasz Man
Reżyser dźwięku - Andrzej Brzoska
Występują: Agata Kulesza, Dorota Landowska i Joanna Kulig.
Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

POLSKIE RADIO DZIECIOM
NIEDZIELA 5 LIPCA
19.00-21.00 - "Wieczorne pogaduchy" - Legendy Szczebrzeszyna.
Zapraszamy do słuchania.