Polskie Radio

Podróże, sport i disco - Polskie Radio na weekend

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 18:17
Odwiedzamy kopalnię w Tarnowskich Górach i zabierzemy Państwa na spacer po Puszczy Białowieskiej a także zrelacjonujemy biegi górskie z Lądka Zdroju. Kresowe poetessy przeniosą nas na włóczęgę po wschodzie. Zapraszamy!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/FelixDesignStudio
logo

JEDYNKA

SOBOTA 18 LIPCA

9.00-12.00 - "Lato z Radiem" płynie łodziami pod ziemią czyli odwiedzamy Tarnowskie Góry i podziemne trasy turystyczne w Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, które w 2017 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO (została także zgłoszona przez słuchaczy do naszej Turystycznej Listy Przebojów PL).

Jak dziś wygląda majstersztyk podziemnej inżynierii górniczej? Dlaczego góry w nazwie miasta to nie góry? Co łączy szyby Anioł, Żmija i Szczęść Boże? I o tym, jak grupa pasjonatów, miłośników i potomków górników doprowadziła do wpisu tych zabytków na słynną listę UNESCO.

Wśród gości: Teresa Szydłowska - przewodnik, Historia Miasta - najważniejsze fakty, nazwa miasta - góry to nie góry, jak rozwijało się górnictwo, Zbigniew Pawlak - o tym, co zawiera wpis UNESCO - pełna nazwa, które obiekty są wpisane, SMZT jako Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolite oraz Stanisław Karcz - porozmawiamy, jak dzisiaj wygląda obsługa turystyczna Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, pozostałe obiekty, skansen, oraz muzeum.

Spotkamy się także z Teresą Szydłowską - przewodnikiem turystycznym by przedstawić kopalnię jako dzieło natury i sztuka człowieka, co trzeba było dostosować a co zostało nieruszone, o ważności roli przewodnika, o pozostałych obiektach, które są dostępne?

Zbigniew Pawlak opowie jak wygląda wpis na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO, jak wyglądała walka o to, aby doszło do wpisu na listę UNESCO, oraz jak radzą sobie finansowo, skoro ani UNESCO ani inne podmioty nie dofinansowują.

Kolejny odcinek konkursu "Moje Archiwum 1920".

Zaprasza Sława Bieńczycka.

15.10 - Małgorzata Raczyńska - Weinsberg w audycji "Gdzie jest Pan Cogito?" o kierunkach, wartościach i celach nowej kadencji Prezydenta. W rozmowie wezmą udział:

prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski - politolog UŁ, Narodowa Rada Rozwoju

prof. Aleksander Głogowski - politolog, Uniwersytet Jagielloński

prof. Marek Kornat - historyk, konstytucjonalista - PAN

18.00 - Aleksandra Tykarska zaprasza do podróżowania "Z muzyką po Kresach".

W audycji:

1) Pożegnanie Mirosława Rowickiego, redaktora naczelnego "Kuriera Galicyjskiego", najważniejszego czasopisma i portalu dla Polaków na Ukrainie. Dziennikarz zmarł 9 lipca.

2) W tym tygodniu zbierze się pierwsza w tym roku komisja konserwatorska, która omówi rozpoczynające się prace konserwatorskie przy obiektach zlokalizowanych w obwodzie lwowskim, związanych z polskim dziedzictwem kulturowym. Prowadzone prace finansowane są ze środków Instytutu POLONIKA oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą". W audycji zaprezentujemy najświeższe ustalenia tej komisji.

3) Kresowe poetessy. Tomasz Kuba Kozłowski zaprasza na poetycką włóczęgę po Kresach Południowo-Wschodnich, a przewodniczkami będą znane i zapomniane poetki XX wieku, m.in. Zofia Mrozowicka, Kazimiera Zawistowska, Maryla Wolska, Kazimiera Alberti, Jadwiga Podhorska, Anna Czerny, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i inne.

NIEDZIELA 19 LIPCA

9.00-10.00 - Transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

10.00-12.00 - "Czas pogody" zaprasza Zbigniew Krajewski.

Czy tylko Karolina może być słodka jak sułtański krem? I czy drzewa wyruszające w drogę nie przeszkadzają kierowcom, udającym się np. na Mazury - tam właśnie zaszył się rówieśnik Micka Jaggera - Aleksander Nowacki, który w audycji opowie o swoich ukochanych polskich bezdrożach, spełnionym choć późnym ojcostwie i o radości muzykowania w każdym wieku. Oprócz tego usłyszymy pieśń z musicalu "Statek komediantów" i perełki kabaretowe z archiwum Teresy Drozdy.

15.10 - Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji "W otwarte karty" będzie Jarosław Kaczyński - Prezes Prawa i Sprawiedliwości.

17.30 - Na Studio S-13 zaprasza Andrzej Janisz.

Relacje z meczów 37 kolejki:

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Piast Gliwice - Cracovia

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok


logo

DWÓJKA

SOBOTA 18 LIPCA

10.00-12.00 - Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show - prowadzi Waldemar Malicki

12.00-13.00 - Mazurek słucha: Piotra Metza Metza (po raz pierwszy, acz nie ostatni) - prowadzi Robert Mazurek 

Mazurek słucha! Tytuł mówi wiele, ale jednak nie wszystko. A zatem jeszcze raz: Mazurek słucha. Kogo? Gości - ludzi mądrych i barwnych. Ale nie tylko. Mazurek słucha też muzyki, którą zaproszeni goście przynieśli ze sobą do studia - dźwięków, które są dla nich ważne, które ich ukształtowały. 

Po emocjonujących spotkaniach z Joanną Wnuk-Nazarową, wieloletnią Dyrektor NOSPR i Leszkiem Długoszem - bardem i poetą - zapraszamy na kolejne spotkania z nietuzinkowymi gośćmi. W samo południe dwójkowe studio z torbą pełną płyt odwiedzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz. A może Piotr "The Beatles: Metz"? Nie zabraknie oczywiście muzyki Wielkiej Czwórki z Liverpool, niemniej sporo czasu poświęcimy też środowisku muzycznemu Krakowa.

15.00-17.00 - Dwójka na miejscu: Białowieża - prowadzą Paweł Siwek i Beata Kwiatkowska 

Dziennikarze radiowej Dwójki, Beata Kwiatkowska i Paweł Siwek, zabiorą Państwa na spacer po Puszczy Białowieskiej.

Nasi gospodarze - przewodnik Renata Krzyściak i prof. Bogumiła Jędrzejewska, zwrócą uwagę na niezwykłe okazy fauny i flory, ale także na ciekawe wątki historyczne związane z odwiedzanymi miejscami.

W audycji przywołamy niezwykłą postać Simony Kossak - biologa, profesora nauk leśnych popularyzatorki nauki, która znana była z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody, a zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, gdzie w starej leśniczówce "Dziedzinka" mieszkała ponad 30 lat.

Odwidzimy niezwykłą Cerkiew Św. Mikołaja w Białowieży i Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia po którym oprowadzi nas Prezes Stowarzyszenia Skansen - Anatol Odzijewicz. Opowiemy także o wydarzeniach kulturalnych charakterystycznych dla tego regionu - o Festiwalu teatralnym WERTEP, czy Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka.

Na zakończenie zaprosimy Państwa na koncert laureata tego festiwalu - zespołu Quattro Voce.  

17.00-19.00 - Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki - audycja Jacka Hawryluka z udziałem Agaty Szymczewskiej, Doroty Kozińskiej i Wojciecha Michniewskiego. Autor i goście recenzują różne nagrania i wybierają najlepszą interpretację I Koncertu skrzypcowego a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza. 

NIEDZIELA 19 LIPCA

09.30-10.00 - Magazyn filmowy: Historia kin samochodowych - aud. Beaty Kwiatkowskiej

Pierwsze testowe pokazy kina samochodowego odbyły się na początku XX wieku. Na pomysł opatentowania seansów plenerowych, w trakcie których widownia mogłaby oglądać filmy w swoich własnych pojazdach, wpadł Richard Hollingshead. Pierwszy seans w kinie samochodowym odbył się 6 czerwca 1933 roku w Camden, w stanie New Jersey. Wydarzenie reklamował slogan: "Zapraszamy całe rodziny, niezależnie od tego, jak głośne są Wasze dzieci!".

Pierwszym filmem obejrzanym przez samochodowe szyby była skrócona wersja produkcji Two White Arms, o zmienionym tytule: Wives Beware. Gość: Magdalena Maksimiuk, dziennikarka filmowa, amerykanistka.

12.30-13.00 - Czytelnia: Aoko Matsuda "Układ(a)ne", Fuminori Nakamura "Kieszonkowiec" - aud. Małgorzaty Szymankiewicz; Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta.

22.00-00.00 - Wieczór płytowy - prowadzą Przemysław Psikuta i Krzysztof Dziuba

Tears for Fears - Songs from the Big Chair (1985 Phonogram Records) Jon & Vangelis - The Friends Of Mr Cairo (1981 Polydor Records).

logo

TRÓJKA

SOBOTA 18 LIPCA

00.00-01.00 - Polski bit - Marta Malinowska 

01.00-04.00 - Mało Obiektywnie - Mariusz Owczarek

04.00-06.00 - Mikrokosmos - Grzegorz Zembrowski

06.00-09.00 - Zapraszamy na weekend - Agnieszka Furtak-Bilnik

6.15     Program obyczajowy - Anna Popek 

6.45     Trójkowy chuligan literacki - Mateusz Matyszkowicz

7.40     Na zdrowie

8.15     Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie - łączenie z Ryszardem Jaźwińskim   

8.25     Prawdy sprawdzone

8.45     Fajny film - Ryszard Jaźwiński

09.00-10.00 - Śniadanie w Trójce - Beata Michniewicz

Goście: Paweł Sałek - doradca Prezydenta Andrzeja Dudy, Bartosz Kownacki - PiS, Jan Grabiec - PO, Krzysztof Gawkowski - przewodniczący Klubu Lewicy, Marek Sawicki - PSL-KP.

10.00-11.00 - Audycja podzwrotnikowa - Wojciech Cejrowski

11.00-13.00 - Audycja muzyczna - Mariusz Owczarek

13.00-14.00 - Myślidziecka 3/5/7 - Katarzyna Stoparczyk - gość: Jan Nowicki (powtórka)

14.00-15.00 - Audycja muzyczna - Marcin Cichoński

15.00-16.00 - Świat i ludzie - Michał Żakowski 

16.00-17.00 - Trójkowo, filmowo - Ryszard Jaźwiński

17.00-19.00 - Myśliwiecka 3/5/7 - Piotr Stelmach

22.00-23.00 - "Rock’n’roll - historia powszechna" - Piotr Metz

23.00-00.00 - Trzy kwadranse jazzu - Jan Ptaszyn Wróblewski (powtórki)


NIEDZIELA 19 LIPCA

00.00-02.00 - Potrójne Pasmo Przenoszenia - Aleksandra Kaczkowska

02.00-04.00 - Audycja muzyczna - Mateusz Tomaszuk

04.00-06.00 - Ranny wzmacniacz - Grzegorz Hoffmann

06.00-08.00 - Muzyczne rozmowy - Redakcja Katolicka

08.00-09.00 - Bed and Breakfast - Agnieszka Furtak-Bilnik i Raf Uzar

09.00-11.00 - Zagadkowa niedziela - Katarzyna Stoparczyk

11.00-13.00 - Blondynka w Trójce - Beata Pawlikowska

Na mapie Paragwaju znalazłam wioskę, do której nie prowadzi żadna droga. To maleńka osada na północnym krańcu Paragwaju, tuż przy granicy z Brazylią i Boliwią. Można tam tylko dopłynąć łodzią towarową, która raz w tygodniu wypływa z miasta Concepción. Jeśli starczy miejsca, kapitan zgadza się zabrać na pokład pasażerów.

Byłam akurat w Urugwaju, śpieszyłam się więc, żeby przez Brazylię i Argentynę dotrzeć na czas do miasta Concepción i do portu. Zdążyłam. We wtorek wsiadłam na łódź razem z zapasem pomidorów, bananów, kapusty, mąki, bułek oraz garstki Paragwajczyków i wyruszyłam w górę rzeki Paragwaj. Dzisiaj opowiem o tej niezwykłej podróży po rzece Paragwaj w Paragwaju.

13.00-14.00 - Audycja muzyczna - Aleksandra Budka 

14.00-15.00 - Magazyn Bardzo Kulturalny - Barbara Marcinik

O JANUSZU GŁOWACKIM - OLENA LEONENKO-GŁOWACKA, PIOTR FRONCZEWSKI - goście specjalni

15.00-17.00 - Do trzech razy nuta - Roman Dziewoński

17.00-19.00 - Trzecia Strona Medalu - Redakcja Sportowa

21.00-23.00 - Audycja muzyczna - Marcin Cichoński

logo

CZWÓRKA

SOBOTA 18 LIPCA

13.00-14.00 - Rozbiegani - specjalne wydanie audycji, relacjonujące przebieg Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich - Lądek Zdrój. O najdłuższych i najtrudniejszych biegach górskich, o przetrwaniu na trasie 240 km, oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasę tego morderczego biegu Karina Terzoni porozmawia z Rafałem Kotem, popularnym Góralem z Mazur, jednym z najlepszych ultramaratończyków górskich w Polsce i Rafałem Bielawą - rekordzistą Głównego Szlaku Sudeckiego.

14.00-15.00 - Zaklinacze czasu - Cesarstwo Bizantyjskie - geneza jego powstania, przepych i kult władcy. Skąd brała się duma Bizantyjczyków tak bardzo potępiana przez krzyżowców? W cyklu "Straszne Historie" - Jura Krakowsko-Częstochowska i Zamek Ogrodzieniec.

16.00-17.00 - Muzyczne Biuro Podróży - podróż pełna nieoczywistych brzmień z różnych zakątków świata. Tym razem muzyczne nowinki z Wysp Owczych, Ukrainy i Belgii. Będzie też Francja - fragmenty ze świeżo wydanej płyty SOKO. Zaprasza Patryk Grabowski.

20.00-22.00 - Prywatka - Pepe, czyli Piotrek Rajski opowie o przygotowaniach do wydania debiutanckiej płyty, o sztuce miksowania i o algorytmie tworzenia tytułów piosenek. Po godzinie 21.00 Pepe zaprezentuje specjalny miks, w którym nie zabraknie letnich brzmień disco, afro beatu i leniwej elektroniki.

NIEDZIELA 19 LIPCA

8.45-9.00 - Filharmonia w pigułce - V Symfonia c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena należy do najsłynniejszych i najczęściej wykonywanych utworów muzyki poważnej. Czy istnieją inne, znane V symfonie? Na audycję zaprasza Piotr Wierzbicki. 

11.00-12.00 - Co Was kręci - Hero Challange  to nowa offroadowa impreza dla motocyklistów hard enduro w Dąbrowie Górniczej. O jej przebiegu Mateusz Fusiarz porozmawia z organizatorem - Tomkiem Gagatem. Grzesiek Górski - Dyrektor Sportowy deskorolkowej kadry Polski opowie o pierwszym zgrupowaniu i zawodach skateboardowych.

13.00-14.00 - Sztuka jedzenia - Ilustracje w książkach kucharskich zawsze wzmagały apetyt. Kto je rysował? Czy zawsze były to szkice na najwyższym poziomie artystycznym? Rozmowa z Idą Kulawik - autorką bloga kulinarnego Veganbanda.


logo

POLSKIE RADIO DZIECIOM

SOBOTA 18 LIPCA

10.00-11.00 - Rodzinny W-F - "Staś na tropie". Wszyscy chłopcy w klasie Stasia chcą być piłkarzami. Najchętniej sławnymi. Staś też chciałby, ale strzelony w poniedziałek samobój stawia jego karierę pod znakiem zapytania. Tego dnia Staś chciałby zniknąć. Dlatego postanawia sprawdzić na własne oczy i uszy, jakie są blaski i cienie piłki nożnej. Staś odwiedza sławnych piłkarzy, trenerów i dziennikarzy sportowych, a także znaczące osoby ze świata piłki i próbuje odpowiedzieć na nurtujące go pytania.

Gośćmi audycji będą Ewa Winnicka i Staś Łazarewicz, autorzy książki "Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem".

12.00-13.00 - Bajkowy ogród. Tatrzańskie rośliny. W Tatrach rośnie około 1300 gatunków roślin naczyniowych, z czego w polskim Tatrzańskim Parku Narodowym około 1000. Charakterystyczną grupę stanowią rośliny wysokogórskie - dla 200 z nich Tatry są jedynym obszarem występowania w Polsce. Bardzo bogata jest flora mszaków - występuje ich tutaj ok. 700 gatunków, co stanowi 80% wszystkich gatunków w Polsce, ok. 1000 gatunków grzybów, 870 gatunków porostów, liczna flora glonów i 72 gatunki śluzowców.

Zapraszamy na drugą część naszej tatrzańskiej przygody w świecie roślin.

14.00-15.00 - Letnie spacery z muzyką. Muzyka w Ogrodzie Saskim. Ogród Saski był kiedyś nazywany salonem Warszawy. Już w XVIII wieku odbywały się tu koncerty promenadowe, a w 1748 roku otwarto tu pierwszy na ziemiach polskich publiczny teatr operowy, tzw. Operalnię.

W audycji dowiemy się, czego słuchano w czasie spacerów w Ogrodzie Saskim, gdzie znajdowała się Operalnia i co wspólnego z ogrodem miał Fryderyk Chopin.

15.00-16.00 - Dawno, Dawno Temu. Polska pod zaborami. Galicja, czyli historia w pigułce. Galicja to potoczna nazwa ziem dawnej Rzeczypospolitej pod zaborem austriackim. Jej oficjalna nazwa to Królestwo Galicji i Lodomerii. Galicja była ośrodkiem spisków patriotycznych, które doprowadziły do rewolucji krakowskiej i próby powstania narodowego w Galicji. Ale w miejscu tym kwitło także życie kulturalne, rozwijała się prasa i twórczość wielu artystów.

Jak wyglądało życie w zaborze austriackim? O tym przekonacie w dzisiejszej audycji. Gościem audycji będzie dr Sebastian Adamkiewicz - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

16.00-17.00 - Detektyw Maurycy Śladek na tropie. O tym jak Detektyw Maurycy Śladek w obawie przed suszą kopie własną studnię, co doprowadza do spotkania z Grubą Kaśką.

Dla Rodziców:

21.00-22.00 - Dziecko w drodze. Wyprawa do Tajlandii. Z Aleksandrą i Piotrem Juczcicami, blogerami i podróżnikami (blog Z Archiwum Podróżnika), o tym jak zaplanować wyprawę do Tajlandii.


NIEDZIELA 19 LIPCA

9.00-10.00 - Niebieska Szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony. Skarby rycerskiej odwagi. W niedzielę poprzedzającą rocznicę wielkiej zwycięskiej bitwy po Grunwaldem opowiemy o stawaniu do walki i o zbroi, która chroni rycerzy na polu bitwy. Nie tylko w bajkach lub prawdziwych historiach z przeszłości, ale tu i teraz. W tej przygodzie dzieciom towarzyszy ks. Zbigniew Sapiejewski.

10.00-11.00 - Dźwięk Dobry. Letnie sportowe aktywności z zachowaniem odległości, czyli dźwięki letnich dyscyplin sportowych typu: badminton, padel, tenis, pingpong.

11.00-12.00 - Źródełko. W audycji poznamy tańce ludowe - kujawiaki, instrumenty ludowe - dudy i gajdy oraz muzykę ludową Kirgistanu.

12.00-13.00 - Zwierzyniec. Tatry ze względu na znaczne wyniesienie nad poziom morza oraz chłodny wysokogórski klimat stwarzają specyficzne warunki do życia zwierząt. W przeciwieństwie do nizin , gdzie jest cieplej zwierząt nie ma tutaj zbyt dużo. Wyjątkowo mało gatunków zamieszkuje piętro kosodrzewiny, hal i turni. Część zwierząt jest jednak ściśle przywiązana do tego środowiska i próżno byłoby ich szukać w innych rejonach kraju.

Do życia potrzebują bowiem otwartych przestrzeni trwale nieporośniętych lasami, oraz chłodnego klimatu. Zapraszamy na drugą część naszej przygody wśród tatrzańskich zwierząt.

15.00-16.00 - Zapraszamy do stołu. Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy do Portugalii. Gościem audycji będzie Janusz Stanisław Andrasz, który zajmuje się kuchnią i gotowaniem - w tym kuchnią portugalską, udziela się podczas Flavours of Portugal.

Dla Rodziców:

21.00-22.00 - "Kulturalna Strefa". Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki, organizowany przez Fundację Czas Dzieci, po spotkaniach w Warszawie, Radomiu, Wrocławiu i Opolu znów pakuje się do drogi. Tym razem cele bardzo wakacyjne! Gdynia i Sopot!

Od 19 lipca Fundacja zaprasza na spotkania, warsztaty, happeningi, wystawę. Rozmowy o książkach zamieniają się w fascynującą rodzinną zabawę! Nie ma nudy, każda książka to przygoda, a każdy twórca książek wciela się w rolę przewodnika po świecie wyobraźni! Fundacja zaprasza szczególnie na festiwalowe spotkania dziadków z wnukami, podkreślając rolę książki jako łącznika między pokoleniami.

Gościem audycji będzie dyrektor festiwalu Agnieszka Karp-Szymańska.


logo


POLSKIE RADIO CHOPIN

SOBOTA 18 LIPCA

13.00 - W programie Dariusza Marciniszyna "Chopinowskie wzorce i odkształcenia, czyli konkursowe retrospekcje" zaprezentowane zostaną nagrania i sylwetka Sonii Chan z I etapu Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina. Według autora audycji odrzucenie artystki, nie zakwalifikowanej nawet do półfinału, było jednym z większych nieporozumień estetycznych w nowszej historii tego Konkursu.

14.00 - Dr Kamila Stępień-Kutera w programie "Metafizyka Chopinowska" kontynuuje swoją opowieść o życiu i twórczości ucznia Beethovena Ferdynanda Riesa, kompozytora, który - co wynika z przywołanej w audycji korespondencji Chopina - wzbudzał wielkie zainteresowanie polskiego romantyka. Zabrzmi m.in. VIII Koncert fortepianowy Riesa.


NIEDZIELA 19 LIPCA

18.00 - W programie Danuty Gwizdalanki "Złoty wiek muzyki kameralnej" zabrzmi ukochany kompozytor Chopina Jan Sebastian, reprezentowany przez Trio z Musikalisches Opfer. Pojawi się też słynne Geistertrio Beethovena, twórcę przez Chopina podziwianego nie bez pewnego lęku. Do tego muzyka Haydna stworzona najpierw, gdy miał zaledwie 15 lat, a następnie na rok przed śmiercią, już w XIX wieku.

21.00 - W audycji "Muzycy o Chopinie" Marek Bracha prezentuje Chopinowskie kreacje Daniela Barenboima. W programie m.in. Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian, które pianista wykona wraz z Jacqueline Mary du Pré.


Zapraszamy do słuchania.

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU