Po godz. 10.35 kolejny odcinek sensacyjnej powieści Harlana Cobena "W głębi lasu" w interpretacji Krzysztofa Globisza.
O godz. 21.45 - "Lektury Jedynki" - fragment książki „Zaśpiewaj mi kołysankę” Ryszarda Ćwirleja. Czyta Grzegorz Wons.
O godz. 23.50 - "Lektury przed północą" - fragment książki Moniki Odrobińskiej "Dzieci Wygnane". Czyta Magdalena Warzecha.
****
Po godz. 20.00 retransmisja koncertu Ani Wyszkoni. Koncert odbył się na żywo online we wtorek w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem.

11.00 – 11.10 – To się czyta latem: „Dzienniki z Powstania Warszawskiego” Larysa Zajączkowska-Mitznerowa, czyta Lidia Sadowa, odc.5.
15.00 – 15.15 – Kwadrans bez muzyki: Józef Mackiewicz „Lewa wolna”, czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 18 (powtórzenie)
19.10 – 19.30 – Książka do słuchania: Jarosław Abramow-Newerly "Lwy mojego podwórka", czyta Zbigniew Zapasiewicz, odc. 10 (OSTATNI)
****
19.30 – 21.30 – Letnia promenada – prowadzi Andrzej Sułek
XXI Festiwal Bachowski Świdnica - Transmisja
Kościół Pokoju
Bach 6 sonat na skrzypce i klawesyn
Wykonawcy: Robert Bachara skrzypce, Marek Toporowski klawesyn
Koncert NOSPR Online, gdz. 12.00
Stanisław Moniuszko Uwertura do opery „Halka”, Hector Berlioz Harold w Italii op. 16,
Henryk Wieniawski II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
wyk: Shlomo Mintz – skrzypce/altówka, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia,
dyr. Kazimierz Kord
(Katowice, Sala im. Fitelberga, 23.05.2003)
PROZA CZYTANA W TRÓJCE – JANUSZ GŁOWACKI „Moc truchleje” - od poniedziałku 6 lipca (w dni od poniedziałku do piątku) ok. 11.45 – przyg. Barbara Marcinik – przed 40. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych
Wyjątkowa powieść, ustylizowana na opowieść stoczniowca, prostego, biednego człowieka, wykorzystanego przez SB, nieświadomego tego, co się dzieje, który w sierpniu 1980 roku zaczyna dojrzewać do wolności. Janusz Głowacki był wtedy w stoczni, nie jechał tam z zamiarem pisania powieści, a gotowa już była w rok później i oczywiście nie mogła była się ukazać. Dostała się do podziemia wydawniczego. Uważana jest za najlepszy reportaż o wydarzeniach sierpniowych. Nikt też do tej pory nie oddał języka ówczesnej władzy, socjalistycznej nowomowy, z taka przenikliwością, z jaką uczynił to Głowacki. Efekt - „śmieszno i straszno”. Wszystkie u nas książki Głowackiego czytał, na jego życzenie, Fenomenalny Piotr Fronczewski. Zgodził się i tym razem. Muzyka - Piotr Moss, z gościnnym udziałem muzyki Oleny Leonenko-Głowackiej. Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.
14.30 Powieść dla młodzieży (i nie tylko) - od 25 maja - emisja powieści dla młodzieży i nie tylko - LEONIE SWANN - "SPRAWIEDLIWOŚĆ OWIEC. FILOZOFICZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA". Przekład - Jan Kraśko. Czytali: Maria Seweryn, Krzysztof Wakuliński, Rafał Mohr. Powtórka z 2006 roku.
****
KONCERTY WRACAJĄ DO STUDIA IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ
Na razie bez publiczności, ale jak najbardziej na żywo.
WŁODEK PAWLIK SUMMER JAZZ FESTIWAL, g. 19.07-20.00
Inauguracja Festiwalu. Wystąpi Włodek Pawlik Trio, w składzie:
Włodek Pawlik- fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad - perkusja.
Transmisja koncertu na antenie Trójki + streaming wideo na stronie Trójki, YouTubie i trójkowym Facebooku.
31.07.2020 – godz. 2.15 – KAMP – retransmisja z 8.09.2013 r.
31.07.2020-godz. 3.00 – SIDNEY POLAK – retransmisja z 18.04.2009 r.
RADIOPOWIEŚCI
****
Retransmisja koncertu Tony'ego White’a w audycji "Będzie Głośno" po godz. 19.00
Tony White to raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły artyście na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku ukazała się pierwsza EP-ka rapera wyprodukowana na samplowanych bitach pt. "Kiedyś wyjadę". - Motyw wyjazdu przewijał się w moim życiu przez długi czas. Ostatecznie nie opuściłem mojego rodzinnego miasta, ale "wyjazd" stał się symbolicznym określeniem momentu zmian, przejścia z jednego życiowego etapu w kolejny - mówi artysta. Pół roku później Tony White wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który w przeciwieństwie do wcześniejszych utworów cechuje elektroniczne brzmienie. Utwór znalazł się na składance "Będzie głośno!".
8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka"- Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy: Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy.
9:15 Co czyta Maja? - recenzje książek "Ale miasta" Joanny Łozińskiej, "Atlas miast" Martin Haake i Georgia Cherry oraz "Atlas miast Polski" Anny Garbal i Anny Rudak.
12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Dziś zaprezentujemy dzieciom bajkę słynnych Braci Grimm pt. "Król żab".
14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „O Złotogłowcu”.
19:10 "Książka do poduszki" - Kolejny fragment baśni H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Czyta Anna Wójcikiewicz.
19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.
Zapraszamy.