Polskie Radio

Emocje na kortach i na koncertach. Polskie Radio na piątek

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 18:00
Codzienne relacje z wielkoszlemowego turnieju Australian Open, spora dawka jazzu, koncert grupy Sonbird i Chopin à la tango. Do tego rozmowy o nadużywaniu leków, roli zapachów w handlu oraz o zjawisku nałogowego oglądania seriali. 
propozycje programowe - zdjęcie ilustracyjne
propozycje programowe - zdjęcie ilustracyjne Foto: pxhere.com

Na antenach, w mediach społecznościowych i w serwisie internetowym Polskiego Radia - pod adresem: australianopen.polskieradio24.pl - na bieżąco pojawiają się relacje z Melbourne, wypowiedzi ekspertów, wywiady i konkurs z udziałem Agnieszki Radwańskiej. Poza tym - multimedialne materiały, archiwalne rozmowy i wspomnienia radiowych sprawozdawców.

Od 1 do 21 lutego w "EKSPRESIE JEDYNKI" - godz. 15.05-18.00 - rozgrywamy specjalny konkurs tenisowy, w którym uczestnicy zabawy mierzą się z nie lada przeciwnikiem, bo pytania zadaje… Agnieszka Radwańska. O godz. 15.15 zadajemy pytanie, a prowadzący "Ekspres" czyta zadanie kreatywne. Słuchacze odpowiadają, wysyłając SMS pod numer telefonu 72 151 (koszt: 2,46 PLN brutto za wysłanie wiadomości). Po godz. 16.40 rozwiązanie konkursu, w którym nagrodami są atrakcyjne zestawy tenisowe.

Przebieg Australian Open dla słuchaczy Polskiego Radia relacjonuje Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na ten tenisowy turniej.

 
logo

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz

Kupujemy mnóstwo środków przeciwbólowych, ale też uspokajających i nasennych. Czy można się od nich nie tylko uzależnić, ale też i na nie uodpornić i potrzebować ich coraz silniejszych? Dlaczego powinniśmy konsultować się z lekarzem, a nie samodzielnie zwiększać dawki środków przeciwbólowych, które działają tylko doraźnie? Goście: lekarze - dr Michał Skalski i dr Łukasz Durajski.

Porozmawiamy też o zapachach - nie tylko w kontekście zbliżających się walentynek, czyli o tym, czym kierujemy się, wybierając zapachy dla swoich najbliższych, ale też o tym, czy to możliwe, że pod wpływem określonych zapachów możemy podejmować różnego rodzaju decyzje, głównie dotyczące zakupów - drobniejszych, dokonywanych w galeriach handlowych, ale też tych związanych np. z kupnem mieszkania czy domu. Gość: Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka (ekspert zapachowy). Wspomnimy też o otwierających się tego dnia po długiej przerwie hotelach i pensjonatach oraz o wymaganym w nich reżimie sanitarnym. Ponadto omówienie Turystycznej Listy Przebojów, codzienny poradnik "Koronawirus - co musisz wiedzieć", konkursy "Gdzie ja jestem?" i "Od małego dla dużego" oraz ostatni odcinek słuchowiska "Kobieta w bieli".

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Zbigniew Zegler

Po godz. 14 Cleo zaprezentuje swoją propozycję walentynkową - piosenkę "Kocham". Jak twierdzą naukowcy stan zakochania jest bardzo podobny do uczucia, które towarzyszy nam po zjedzeniu słodyczy. To przez hormony szczęścia! "Kocham" podobno łączy te dwa światy. 

19.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Kobylecka

Profesor Jarosław Adamowicz - kierujący pracami badawczo-konserwatorskimi Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej i krakowskiej ASP, opowie o zakończonej kilka dni temu, po prawie sześciu latach prac, konserwacji ołtarza Wita Stwosza w kościele mariackim - jednej z najwspanialszych gotyckich nastaw ołtarzowych w Europie. 

23.00 - "Kulturalna Jedynka" - zaprasza Martyna Podolska

W programie o popularności oglądania seriali i zjawisku tzw. binge-watchingu. Co sprawia, że pochłaniamy odcinek za odcinkiem, a nawet serię za serią? Jak na przestrzeni kilku ostatnich lat zmienił się rynek serialowy? Czy przyszłość należy właśnie do tego gatunku? Które z zagranicznych seriali odniosły sukces kasowy, a zarazem podbiły serca widzów? Czy polscy twórcy podążają za trendem i tworzą coraz lepsze produkcje? Te i wiele innych pytań zadamy naszym gościom: Katarzynie Czajce-Kominiarczuk - autorce nowej książki "Seriale. Do następnego odcinka" (premiera 24.02.), medioznawcy dr. hab. Piotrowi Celińskiemu, prof. UMCS, oraz aktorce występującej w europejskich serialach Agnieszce Grochowskiej.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - od 18.01 do 12.02 - "Kobieta w bieli" według powieści Wilkiego Collinsa.

Jedna z pierwszych powieści kryminalnych i powszechnie traktowana jako jedna z najpiękniejszych z gatunku powieści sensacyjnej. Słuchowisko wg powieści "Kobieta w bieli" powstało w 1974. Reżyseria Andrzej Łapicki. Wystąpili - Krzysztof Kolberger, Władysław Kowalski, Hanna Stankówna, Zdzisław Mrożewski, Wieńczysław Gliński, Halina Rowicka, Marta Lipińska i inni. "Kobieta w bieli" to powieść napisana w 1859 roku, wydana w odcinkach w latach 1859-1860 i po raz pierwszy opublikowana w formie książki w 1860 roku. 

21.45 - od 01.02 do 21.02 - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej z archiwum PR, czyta Stanisław Zaczyk, nagranie z roku 1977. W roku 2021 mija 180. rocznica urodzin Elizy Orzeszkowej. 

23.50 - od 08.02 do 21.02 - "Dymy nad Birkenau" Seweryny Szmaglewskiej, Prószyński i S-ka.

logo

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński

Nie żyje Chick Corea. Legendarnego pianistę wspominać będziemy w jazzowym "Poranku Dwójki" z Tomaszem Szachowskim, Krzysztofem Herdzinem i Dominikiem Wanią. Przypomnimy też fragment wywiadu, jaki Chick Corea udzielił ekskluzywnie dla Dwójki. Nie zabraknie też muzycznych wspomnień artysty. Ponadto w audycji: na ekrany kin wchodzi film "Helmut Newton. Piękno i bestia". W Toruniu w CSW cały czas można oglądać prace fotografa, o którym porozmawiamy w "Poranku Dwójki" o godz. 9.30. Z naszymi gośćmi - Izabelą Wierzbińską - poruszymy też temat warunkowego otwarcia kin i trudności z tym związanych z perspektywy dystrybutora kinowego. Doktora Radosława Osińskiego - kuratora CSW - poprosimy też o podsumowanie dotychczasowego otwarcia sal wystawienniczych dla publiczności.​ Powiemy również o spektaklu "Sztuka" Jasminy Rezy - w gdańskim Teatrze Wybrzeże. 

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Domenico Scarlatti Sonata g-moll Cat’s fugue. K. 30, wyk. Federico Colli; Gabriel Faure - Dolly, Op. 56, wyk. Le Sage Eric, Alexandre Tharaud; Sergiusz Prokofiew Piotruś i Wilk, wyk. Leonard Bernstein & New York Philharmonic

11.10-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Klaudia Baranowska

11.10-12.00 - Sergiusz Rachmaninow Tańce symfoniczne op. 45, wy. The Philadelphia Orchestra & Yannick Nézet-Séguin; Franciszek Schubert Winterreise, Op. 89, D. 911 (wybór), wyk. Joyce DiDonato & Yannick Nézet-Séguin

12.05-12.45 - Johann Gottlieb Goldberg Koncert klawesynowy Es-dur, wyk. Goldberg Baroque Ensemble & Alina Ratkowska

12.45-13.00 - Zapiski ze współczesności: prof. Konrad Kucza-Kuczyński - opr. Aldona Łaniewska-Wołłk

13.00-15.00 - "Dźwięki na 96 obrotów" - prowadzą Róża Światczyńska i Piotr Metz

Ostatni koncert Shury Cherkassky'ego w Warszawie (Filharmonia Narodowa, 25.11.1994 r.) Jerzy Fryderyk Haendel - Suita d-moll HMV 428; Fryderyk Chopin - 4 Ballady nr 1 g-moll op. 23, nr 2 F-dur op. 38, nr 3 As-dur op. 47, nr 4 f-moll op. 52; Robert Schumann - Fantazja C-dur op. 15

16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

Zaawansowane próby do premiery Kwartetu Ronalda Harwooda w Basenie Artystycznym i nowy album Ślady miłości - to tematy, o których porozmawiamy z aktorką i wokalistką - Olgą Bończyk. Ponadto sprawdzimy, jak przebiega warunkowe otwarcie kin, zajrzymy do Teatru Dramatycznego, gdzie przygotowywana jest premiera Fatalisty Tadeusza Słobodzianka i do Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju gdzie można oglądać wystawę Łemkowska bajka. W "Literackich witaminach" - Justyna Sobolewska.​

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Spotkanie z João de Sousą i Pawłem Szamburskim - aut. Jakub Kukla

18.00-19.00 - "Jazz.PL" - prowadzi Roch Siciński

Wojciech Pulcyn 'Tribute to Charlie Haden'

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska

Transmisja z NOSPR, Katowice
Francis Poulenc Koncert d-moll na 2 fortepiany i orkiestrę, Bohuslav Martinů Koncert D-dur na 2 skrzypiec i orkiestrę H 329, wyk: Deborah i Sarah Nemtanu - skrzypce, Momo i Mari Kodama - fortepiany, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Alexandre Bloch  

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Strefa literatury: Cieniowi Josifa Brodskiego - aud. Doroty Gacek

LITERATURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta" - Maciej Płaza "Golem", czyta Krzysztof Wakuliński.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Lew Tołstoj "Anna Karenina", czyta Mieczysław Voit, odc. 18.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Kariera Nikodema Dyzmy", czyta Jerzy Bończak, odc. 25. 


logo

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Piotr Majewski 

O najważniejszych wydarzeniach w radiofonii polskiej i światowej. Gośćmi będą Krzysztof Michalski oraz Michał Żakowski.

02.00-04.00 - "AnagrammarganA"- Michał Margański

04.00-06.00 - "Trójka budzi" / Off - Mateusz Tomaszuk

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Mateusz Drozda

Od 12 lutego rząd zapowiedział stopniowe odmrażanie kolejnych branż gospodarki. Otwarte zostaną m.in. kina, teatry, filharmonie i opery oraz hotele i miejsca noclegowe, stoki narciarskie i baseny. Jak Polacy reagują na luzowanie gospodarcze?

Powiemy także m.in. o obchodzonym 13 lutego Światowym Dniu Radia. Naszym gościem będzie dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia Paweł Kwieciński.

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz/Bartłomiej Graczak

Gościem Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

09.00-10.00 - "Winien i ma" - Arkadiusz Ekiert, Wojciech Surmacz, Wiktor Legowicz

Gośćmi audycji będą: prof. Elżbieta Mączyńska SGH - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Andrzej Sadowski - ekonomista, Prezydent  Centrum im. Adama Smitha. 

10.00-11.00 - "Akademia rozrywki Marcina Wolskiego" - Marcin Wolski i Łukasz Szwed

11.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Piotr Firan

W "Niezłej historii" Piotr Łodej o kodeksie karnym Napoleona i usunięciu admirała Wilhelma Canarisa ze stanowiska szefa Abwehry, a w "Fajnym Filmie" Ryszard Jaźwiński porozmawia z filmoznawcą Izabelą Wierzbińską o tym, co warto zobaczyć w otwartych od dziś kinach. W "Powtórce z rozrywki" przypomnimy kolejny odcinek "Pana Sułka" w wykonaniu zmarłego niedawno Krzysztofa Kowalewskiego. W audycji nie zabraknie też codziennych relacji z Australian Open. 

15.00-18.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Karol Gnat

W audycji o otwartych od 12 lutego kinach i teatrach, a także relacja ze stoku w Zakopanem – czy wszystkie są otwarte, jak są przygotowane, czy są już turyści? Ponadto architekt mebli kosmicznych, czyli rozmowa z absolwentką Politechniki Śląskiej, która zaprojektowała część wyposażenia międzynarodowej stacji kosmicznej, a teraz przygotowuje się do realizacji kolejnych kosmicznych zleceń. Ponadto powiemy o Światowym Dniu Radia oraz o Chińskim Nowym Roku – największym święcie ponad 1/3 ludności świata.  

W "Zapraszamy do Trojki" także m.in. o lodzie zbierającym się na dachach ciężarówek, który zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego oraz o szkole detektywów z Legnicy, która udawała tylko, że uczy fachu, a dziś ponosi za to odpowiedzialność. 

18.00-19.00 - "W Tonacji Trójki" - Jędrzej Kodymowski

19.00-22.00 - "Cztery strony dźwięku" - Łukasz Ciechański

22.00-00.00 - "Rocka klasyka według Wiernika" - Marek Wiernik


LITERATURA W TRÓJCE:

11.45 - z cyklu "Proza czytana w Trójce" - Ewa Curie "Madame Curie - Biografia", czyta Patrycja Soliman. 


logo

20.33 - "Temat dnia/Gość PR24" - zaprasza Krzysztof Grzybowski

Płock oraz teren całego powiatu obecnie zagrożony jest powodzią - wszystko z powodu zatoru lodowego na Wiśle, której stan wciąż przybiera. Prezydent miasta apeluje do Wód Polskich o użycie lodołamaczy. Zdaniem Państwowego Gospodarstwa Wodnego na tym terenie na razie nie ma warunków do lodołamania. W sieci pojawiły się szokujące zdjęcia, na których widać skalę zagrożenia. Gościem Krzysztofa Grzybowskiego będzie Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich do spraw ochrony przed powodzią i suszą.

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia, który proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO w 2011 roku. Pierwszym krajem, w którym rozpoczęto regularne nadawanie programu radiowego były Stany Zjednoczone, w 1920 roku. Dwa lata później powstało brytyjskie BBC. Pierwszą audycję na ziemiach polskich nadano 1 lutego 1925 roku. W 1926 roku Polskie Radio zaczęło nadawać stały program radiowy. Tym samym odbudowująca się po latach zaborów Polska bardzo szybko dołączyła do światowego grona nadawców.

Świętowanie Światowego Dnia Radia w PR24 rozpoczniemy już w piątek (12 lutego). W audycji Weekend Kulturalny po godz. 23.30 również o nagrodzie Polskiego Radia przyznawanej w związku ze Światowym Dniem Radia za zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Złote Mikrofony przyznawane są od 1969 roku. Przedstawimy też zasady konkursu Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł oraz Festiwal Nowa Tradycja, który prezentuje niekomercyjne zjawiska artystyczne pozostające w twórczym dialogu między ludową tradycją a współczesnością i zaprosimy na Pożegnanie Krzysztofa Kowalewskiego przygotowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


logo

06.00-09.00 - "Najlepszy dzień tygodnia" Kuba Marcinowcz

Walentynkowy konkurs SMS-owy - do wygrania bukiety kwiatów dla ukochanych! W audycji podpowiemy też jak dobrać odpowiednie krzesła do spożywania posiłków, pracy zdalnej czy odpoczywania i opowiemy o naszej dumie narodowej, czyli największym ssaku występującym w Europie.

10.00-11.00 - "Stacja Kultura" - Kasia Dydo

Łukasz Muszyński zaprezentuje przegląd nieoczywistych filmów randkowych. W cyklu Sztuka Młodych odwiedzimy międzynarodowe biennale plakatu warszawie na stołecznej Akademii Sztuk Pięknych i wystawę "U lotne", którą do końca lutego 2021 r. można oglądać w Galerii "Akademia w Bronowicach".

11.00-12.00 - "Hejterska 4" - Kamil Jasieński

W Hejterskiej usłyszmy przedpremierowo najnowszy utwór Mariana Lichtmana stworzony we współpracy z LOrd & Eight. Będzie romantycznie i scatowo. Nie zabraknie również specjalnego walentynkowego konkursu i najgorszych miłosnych piosenek.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Patryk Kuniszewicz

W przeddzień Światowego Dnia Radia zajmiemy się falami radiowymi - czym są i jak wyglądają, skąd się wzięły, kiedy są szkodliwe, które fale wykorzystuje się w medycynie? Czym są częstotliwości i czy może ich zabraknąć?

16.00-17.00 - "Czwarty bieg" Piotr Galus

A może biegówki? Przegląd najciekawszych tras w Polsce, porady dotyczące doboru sprzętu i propozycje domowych treningów przygotowujących do narciarstwa biegowego.

19.00 - "Będzie Głośno" - retransmisja koncertu Sonbird

Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka. Są zwycięzcami Festiwalu Supportów 2017, gdzie głosami jury oraz dzięki wsparciu publiczności zdobyli kontrakt sponsorski na nagranie swojej debiutanckiej płyty. Na początku 2019 roku ukazała się ich pierwsza płyta zatytułowana "Głodny". Pierwsze muzyczne kroki zespół stawiał w audycji "Będzie głośno". Koncert odbył się w studiu Czwórki 12 stycznia 2018 roku.

22.00-00.00 - "Rock Blok" Bartek Koziczyński

Zespół LAB opowie o swojej epce zatytułowanej Euforia.

00.00-02.00 - "BeatMaszyna" Piotr true.dat Truszkowski

Po północy wywiad z jednym z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia - Michał Anioł opowie o swoim debiutanckim albumie "U" którego premiera zaplanowana jest na 19 lutego. Poza tym nowe brzmienia z Polski - Święty Bass, Rysy, CatchUp, IFS oraz taneczny house z całego Świata.

LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Książka w Czwórce" - fragmenty opowiadań ze zbioru "Ulica Krokodyli" Brunona Schulza czyta Jędrzej Hycnar - laureat nagrody Teatru Polskiego Radia "Arete 2020" za najlepszy debiut aktorski.


logo

 

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" Światowy Dzień Radia już w sobotę i to radio będzie najlepszym tematem do zabawy i rozmów z dziećmi. Z Misiem Michasiem porozmawiamy o różnych miejscach, które w radiu się znajdują. Słuchaczom będziemy zadawać okołoradiowe zagadki, będziemy bawić się z nimi w reporterów i rozpoznawanie dźwięków.

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Fundacja Muzyczni Czarodzieje na każdej ze swoich 4 płyt chciała obalać stereotypy, tworzyć przestrzeń oraz przedstawiać osoby z niepełnosprawnością intelektualną jako osoby, które mają swój głos w społeczeństwie, w którym chcą brać udział nie tylko w wymiarze kultury. Najnowsze płyta "UFO, czyli Kultura Ufa Miłości" to głos oddany dzieciom... Głos nie tylko, który słychać na płycie, ale możliwość tworzenia, kreacji, która ma realny wpływ na kształt płyty, tekstów i okładki. To one podczas 7 warsztatów stworzyły wspólnie z prowadzącymi muzykę, teksty oraz okładkę płyty. W projekcie udział wzięły dzieci w wieku od 6 do 13 lat mieszkające w dzielnicy Targówek. Rozmowa z autorem projektu Bartoszem Miecznikowskim.

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem. To święto mające na celu propagowanie odręcznego pisania wiecznym piórem. Data 12 lutego odnosi się do opatentowania przez Lewisa Edsona Watermana pierwszego wiecznego pióra, które miało miejsce w 1884 roku w Nowym Jorku. Opowiemy o narzędziach piśmienniczych - kiedyś i dzisiaj. 

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Męskie inicjacje - czy w XXI wieku są jeszcze potrzebne? Gościem będzie Zbigniew Masewicz z inicjatywy 4 Muszkieter. Porozmawiamy o męskiej inicjacji i o chłopcach stających się mężczyznami.

23.00-01.00 - "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" - Gościem audycji będzie Piotr Rubens Rubik. Przez wiele lat Piotr był członkiem zespołu LemOn. To właśnie jego gitarę można usłyszeć między innymi w utworze Scarlett. Gitarzysta pracował również z Maciejem Wasiem przy albumie Sam. Ponadto Rubens brał udział w pracy nad krążkiem Philosophia wydanym przez duet Mazolewski/Porter w 2019 roku. Rubens obecnie koncertuje z Darią Zawiałow, do której zespołu dołączył podczas tworzenia pierwszej płyty piosenkarki A Kysz. Jednak gitarzysta był na rynku muzycznym obecny już wcześniej. Artysta ma na koncie współpracę z Mrozem, z którym stworzył utwór Szerokie Wody z albumu Zew z 2017 roku.

LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:

6.30 i 14.00 - słuchowisko "Przygody Sindbada Żeglarza" na podstawie książki Bolesława Leśmiana, w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1989 r.

Wystąpili m.in. Wojciech Malajkat, Jerzy Kryszak, Tadeusz Grabowski, Jerzy Rostkowski, Tomasz Zaliwski, Anna Romantowska, Henryk Machalica.​

19.10 - "Książka do poduszki" - "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, czyta Patryk Bartoszewski.


.

19.00 - "Romantyczne brzmienia" - Magdalena Łoś

Na liście nagrań programu znalazły się m.in.: Berceuse Des-dur op. 57 i Barkarola Fis-dur Fryderyka Chopina, VII Symfonia c-moll  Johanna Wilhelma Wilmsa, I Sonata wiolonczelowa e-moll  op. 38 oraz wybór z Tańców węgierskich op. 35 Johannesa Brahmsa, a także Koncert B-dur na dwa fortepiany op. 45 Antona Eberla.

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski

Nieustanne... Takie... Białe... Trzeba do niego dwojga, chociaż pójść w nie można już samemu albo samej. Jest u Mrożka, jest u Saury - będzie i u nas. Czy skusiłoby Fryderyka Chopina rytmem, nastrojem, dynamiką? Nie wiadomo, ale wiadomo, że Chopin kusi tych, którzy je grają. W premierowej audycji - Chopin à la tango.

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski

Autor w swojej audycji naszkicuje portret jednej z największych indywidualności pianistycznych XX wieku - Shury Cherkassky’ego. W programie m.in. Sonata h-moll i Etiudy op. 10 Fryderyka Chopina.


Zapraszamy! 


Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU