Konkurs adresowany jest do muzyków, którzy do 15 kwietnia 2021 roku nie ukończyli 16. roku życia. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać jedną, wybraną z listy konkursowej, kompozycję Fryderyka Chopina. Nagranie musi zostać wykonane w taki sposób, aby było widać twarz i ręce grającego.
Regulamin Konkursu sprawdź TUTAJ
Młodzi pianiści mogą wykonać utwór zarówno na fortepianach koncertowych, jak i na pianinach (instrumenty elektroniczne takie jak keyboardy nie będą akceptowane).
Uczestnik może nagrać jeden utwór w wybranej kategorii: Preludium, Etiuda, Walc, Nokturn, Mazurek, Polonez, Scherzo, Ballada, Impromptu, Barkarola. Rywalizować można maksymalnie w dwóch kategoriach.
Konkurs Polskiego Radia Chopin
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie interpretacji za pomocą platformy WeTransfer na adres: fchopin@polskieradio.pl wraz z imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz zgodą rodzica lub opiekuna prawnego na upublicznienie nagrania na YouTube, Facebooku oraz antenie Polskiego Radia Chopin.
Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dyplom oraz nagrody rzeczowe. Spośród laureatów jurorzy pod przewodnictwem profesora Andrzeja Ratusińskiego wybiorą następnie zdobywcę Grand Prix, na którego czeka nagroda pieniężna (5000 zł brutto).
Prof. Andrzej Ratusiński – do uczestników Alternatywy Konkursowej! / YT Polskiego Radia Chopin
Wszyscy laureaci poszczególnych kategorii, faworyt publiczności oraz zdobywca Grand Prix zostaną w drugiej połowie czerwca lub we wrześniu, w zależności od sytuacji epidemicznej, zaproszeni do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do wspólnego nagrania koncertu laureatów. Koncert zostanie następnie zaprezentowany na Youtube oraz Facebooku Polskiego Radia Chopin.
Marek Bracha zaprasza do Alternatywy Konkursowej! / YT Polskiego Radia Chopin
mat. prasowe PR Chopin
id/rk