Polskie Radio

Провісники перемоги

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 20:00
Насиченим на цікаві події був для українського спорту минулий тиждень, який запам’ятався новими медалями, рекордами, посиленням міжнародного тиску на країну-агресора. Докладніше про це в огляді спортивних подій за 22-28 червня
  -   -2022
Українські шаблістки - бронзові призерки ЧЄ-2022Foto: Фото з офіційного сайту Мінмолодьспорту України

Михайло Романчук став бронзовим призером чемпіонату світу на відкритій воді. Під час змагань в Будапешті український плавець вперше в кар’єрі виступив у цій дисципліні та здобув першу в історії українського спорту медаль чемпіонату світу на відкритій воді.

Це вже друга нагорода Романчука на цьому чемпіонаті світу. Раніше українець вперше в кар’єрі став бронзовим призером на дистанції 800 метрів вільним стилем.

***

Завдяки принциповій позиції Мінмолодьспорту участь Росії в усіх відкритих конвенціях Ради Європи залишається заблокованою.

Під час засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції у Страсбурзі заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков, який очолював українську делегацію, тричі заявив протест на спробу допустити до засідання росіян. Українську позицію підтримали делегації Польщі, Латвії, Естонії та Великої Британії. Наразі Секретаріат Ради Європи розпочав процедуру визначення участі Росії у відкритих конвенціях і відповідних конвенційних органах цієї міжнародної організації. До ухвалення остаточного рішення участь РФ в усіх відкритих конвенціях Ради Європи  залишається заблокованою. Крім трьох спортивних конвенцій, заблоковано доступ держави-агресора до конвенційних органів також в інших сферах. «Пишаюся командою Мінмолодьспорту та дякую нашим європейським друзям за підтримку. Країні-терористу не місце в колективних органах Ради Європи», – наголосив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

***

Українські спортсмени гідно тримають спортивний фронт і у тяжкий воєнний час є провісниками перемоги над кривавим агресором. Попри всі складнощі та виклики з початку року здобуто 115 медалей: 36 золотих, 28 срібних і 51 бронзову. Своїми перемогами українські атлети переконують, Україна – європейська, сильна та спортивна держава. Фрістайл, боротьба вільна та греко-римська, бокс, легка атлетика, дзюдо, велосипедний спорт, плавання, важка атлетика, гімнастика художня та спортивна, волейбол пляжний, плавання синхронне, фехтування – це далеко не повний перелік видів спорту, в яких українці досягають високих результатів, а на їх честь підіймається прапор та лунає гімн України.

Пишаємося та разом наближаємо головну перемогу!

***

Українські атлети сильні не лише на спортивних аренах, вони – патріоти, мають громадянську позицію, наближаючи найважливішу перемогу для України!

Український паралімпієць-біатлоніст Дмитро Суярко днями продав на аукціоні свою бронзову нагороду, яку він виборов у Пекіні-2022.

Символічний вчинок. Адже, як згадує атлет, ця медаль стала однією з найважчих у кар’єрі – за день до важливого старту, біатлонної гонки на 10 кілометрів, він дізнався, що в його будинок на Чернігівщині влучив російський снаряд.

Кошти від продажу, а це понад 5 тисяч доларів, спортсмен спрямує на потреби Збройних сил України: «Ми будемо купувати два дрони і тепловізори, потрібні розвідці». Дмитро Суярко активно допомагає нашим захисникам та навіть заснував власний благодійний фонд «Кожен з нас чемпіон».

***

Українські шаблістки – бронзові призерки чемпіонату Європи в командних змаганнях. У змаганнях за третє місце українська збірна (Ольга Харлан, Юлія Бакастова, Олена Кравацька та Олена Вороніна) перемогла суперниць з Угорщини – 45:41.

У півфіналі спортсменки поступилися віцечемпіонкам Олімпіади-2020, французьким шаблісткам. Для лідерки команди, володарки чотирьох олімпійських нагород Ольги Харлан – це перша медаль з часу її повернення у великий спорт після поразки на Олімпіаді-2020. Чемпіонат Європи в Анталії збірна України з фехтування завершила з чотирма медалями: золотою, срібною та двома бронзовими.

***

Україна наблизилася на крок до європейської інтеграції в галузі спорту.

Верховна Рада прийняла дві важливі постанови, які усувають неузгодженості та фактично запускають два реформаторські закони щодо боротьби з допінгом. Йдеться про закони «Про антидопінгову діяльність у спорті» та «Про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю».

Обидва закони були прийняті ще у січні поточного року, але потребували уточнень, які Мінмолодьспорту розробило спільно з експертами Всесвітнього антидопінгового агентства.

Внесені зміни стосуються гармонізації національного антидопінгового законодавства з міжнародними стандартами, зокрема зі Всесвітнім антидопінговим кодексом, виконання євроінтеграційних зобов’язань у спорті.

***

Українська спортивна родина продовжує нести втрати внаслідок військової російської агресії. На війні з російськими окупантами обірвалося життя Владислава Горбунова, йому було лише двадцять два роки. Спортсмен загинув, захищаючи Україну – під час виконання бойового завдання. Він був членом збірної команди Донецької області з регбі, вихованцем  тренера Ігоря Юркіна.

Внаслідок вибухової травми під час виконання бойового завдання загинув гравець української Ліги американського футболу Ігор Бойко. Співчуваємо рідним та близьким загиблих атлетів. Герої не вмирають!

***

Шість медалей здобули українці на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років.

У фінальний день змагань континентальної першості, що проходила у сербському Белграді, збірна України до «золота» Артема Четвертака і Павла Борсука у каное-двійці додала ще п’ять нагород.

***

Українські дзюдоїсти вдало виступили на континентальній першості у Хорватії. Збірна України виборола «золото» чемпіонату Європи серед кадетів у змішаному командному турнірі. На шляху до перемоги наші спортсмени здолали збірні Польщі, Туреччини, Грузії, а в фіналі перемогли команду Франції – лідера чемпіонату за кількістю нагород особистої першості.

До речі, це найкраще досягнення українських кадетів на чемпіонатах Європи. До цього їм вдавалося замкнути п’ятірку найсильніших у 2015 році. Нагадаємо, що в особистій першості українці вибороли сім нагород (два «золота» та п’ять «бронз») і посіли четверте загальнокомандне місце.

Вітаємо українських атлетів з черговими досягненнями на спортивному  фронті і разом наближаємо головну перемогу!