Polskie Radio

Turystyka, porady i muzyka. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 18:00
W Jedynce przed południem wszystko o samoobronie, a w Trójce wyprawa szlakiem Ignacego Łukasiewicza. W Dwójce o poranku o przyszłości polskiej architektury, a w Czwórce - kulturalne propozycje Krakowa i Gdańska. Polskie Radio 24 zaprasza do Lengrenówki czyli otwartej pracowni Muzeum Karykatury, a Polskie Radio Dzieciom na spływ kajakowy. Nocą w Jedynce włoska muzyka, wieczorem w Dwójce muzyka dawna ze Starego Sącza, a w Czwórce o didżejskie dźwięki zadba Grubson. Sprawdź nasze propozycje! 
Studio Sygnałów dnia radiowej Jedynki.
Studio "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00.

00.00-03.00 - "Muzyka nocą" - zaprasza Iza Żukowska

Noc pod niebem Italii, czyli nowości z Włoch, a także zapowiedź nowego albumu Erosa Ramazzottiego, zapowiedź debiutanckiej płyty Matteo Bocellego, fragmenty najnowszej płyty Marco Mengoniego i ostatniej płyty Tiziano Ferro. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Patryk Michalski i Krzysztof Świątek

W audycji m.in. rozmowy polityczne - o godzinie 7.15 - z Arturem Soboniem, sekretarzem stanu Ministerstwa Finansów oraz o godzinie 8.15 - z Markiem Sawickim z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

09.00-12.00 - "Lato z Radiem" - zaprasza Roman Czejarek 

Lato to czas, kiedy gościmy w nieznanych wcześniej miejscach. Będąc turystą, łatwiej się zgubić, łatwiej też narazić się na niebezpieczeństwo czy wręcz spotkać się z przemocą. Jak czuć się bezpieczniej, pewniej? Jak na potencjalnego agresora działa nasza mowa ciała? Czy osoba o drobnej budowie też może obronić się przed kimś, kto zechce posłużyć się siłowym argumentem? Nasz reporter, Patryk Bedliński, odwiedzi Legia Fight Club. To klub sztuk walki, gdzie można zarówno nauczyć się podstaw, jak i kontynuować sportową ścieżkę w bardziej zaawansowanym kierunku. W audycji walka i uniki walki czyli sztuka samoobrony dla kobiet, dzieci, dla starszych, młodszych. Poza tym w audycji kolejny odcinek słuchowiska "Lalka" wg powieści Bolesława Prusa oraz codzienne konkursy ("Koszyk Lata z Radiem" i "Skojarzenia Lata z Radiem").

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Dorota Truszczak 

* Dywizjon 303 na brytyjskim niebie. W tym tygodniu minęła 82 rocznica (02.08.1940 r.) utworzenia w Wielkiej Brytanii Dywizjonu 303 - najsłynniejszej i legendarnej polskiej jednostki lotniczej w II wojnie światowej. Wg oficjalnych danych Dywizjon 303 miał na swoim koncie rekord 126 zestrzelonych samolotów niemieckich podczas bitwy o Anglię . O Polakach walczących w Wielkiej Brytanii premier Winston Churchill powiedział "Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym". O tej historii w archiwalnym wspomnieniu Witolda Urbanowicza dowódcy Dywizjonu 303.

* Najsłynniejsze bitwy sierpnia. Po łacinie Augustus, czyli miesiąc słynnego cesarza twórcy pryncypatu, nazwanym według niektórych sierpniem od okresu żniw, był świadkiem przełomowych wydarzeń o wielkim znaczeniu historycznym. I tak 02 sierpnia 216 r. p.n.e. kartagiński wódz Hannibal, jeden z najlepszych dowódców antycznego świata, pokonał sromotnie rzymskie legiony w bitwie pod Kannami stając u bram Rzymu, co dla pokoleń zachowało się jako przestroga w powiedzeniu ”Hannibal ante portas” (Hannibal u bram). Sierpień okazał się wyjątkowy niekorzystnym miesiącem dla innego imperium, czyli Bizancjum, które doznało dwóch wielkich klęsk: nad rzeką Jarmuk 636 r. z rąk Arabów i pod Manzikertem 1071 r. z rąk Turków Seldżuckich. Z kolei okazał się łaskawym miesiącem dla Tudorów, kiedy w 1588 r. Elżbieta I powstrzymała hiszpańską armadę. Dla nas szczególnie istotna jest sierpniowa batalia z bolszewikami u wrót Warszawy – Bitwa Warszawska, zwana Cudem nad Wisłą, czyli zatrzymanie armii bolszewickiej co miało znaczenie dla przyszłości Europy. W audycji także o jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej, czyli o bitwie o Stalingrad, kiedy to w sierpniu 1942 r. wojska Wermachtu rozpoczęły zajmowanie miasta, co okazało się punktem zwrotnym na froncie wschodnim. Gość: Piotr Solecki – historyk. 

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - Bolesław Prus "Lalka". W radiowej wersji, wyreżyserowanej przez Andrzeja Łapickiego, Wokulskiego zagrał Stanisław Zaczyk, Izabelę - Anna Seniuk, a jej ojca - Jan Świderski. Baronową Krzeszowską była Barbara Krafftówna, a Ignacym Rzeckim - Henryk Borowski. Nagranie powstało w 1971 roku do cyklu "Co wieczór powieść w wydaniu dźwiękowym". Zrealizował je Wojciech Truszczyński, a adaptacji dokonała Halina Krzyżanowska.

21.45 - "Nędznicy" Victora Hugo w interpretacji Mariusza Benoita (nagranie z 2001 roku).

23.50 - Joseph Conrad "Freja z siedmiu wysp" - czyta Jan Englert.

logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk 

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Anna Świrszczyńska, aud. Iwony Smolki, opr. Elżbieta Łukomska

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Karol Furtak 

Henryk Melcer-Szczawiński Sonata G-dur na skrzypce i fortepian, Sławomir Tomasik - skrzypce, Izabela Tomasik - fortepian; Andrzej Panufnik Tryptyk jagielloński, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia, dyr. Anna Jaroszewska-Mróz; Adam Walaciński, Canti notturni, Alina Mleczko - saksofon, Tomasz Strahl - wiolonczela. 

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi  Marek Zwyrzykowski

W audycji Gustav Mahler, Antonio Rosetti, Mieczysław Karłowicz, Robert Schumann, Alexander Fesca, Jacob Obrecht, Edward Grieg, Domenico Scarlatti, Nino Rota, Béla Bartók, Fernando Sor. 

06.00-07.00 - Fantazja polska - prowadzi Karol Furtak  

Tadeusz Szeligowski Koncert fortepianowy, Andrzej Jasiński - fortepian, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Jerzy Maksymiuk; Feliks Nowowiejski Uwertura "Swaty polskie", Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Andrzej Straszyński; Fryderyk Chopin Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Kazimierz Gierżod - fortepian.

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński 

Jaka jest rola architektów wobec światowych współczesnych problemów - kryzysów migracyjnych, globalnego ocieplenia. Jaka jest przyszłość polskiego budownictwa? Czy można budować tanio i ekologicznie? Jak projektować, by nie szkodzić - to tylko kilka tematów debat i spotkań zaplanowanych w ramach Święta Architektury. O tym wydarzeniu - Magda Maciąg oraz Marta Wójcicka - kuratorki wydarzenia. Początek spotkania o godz. 9.30.

Z kolei w przeddzień dziesiątej rocznicy śmierci Erwina Axera przypomnimy z Patrykiem Kenckim dorobek artystyczny wybitnego reżysera (godz. 8.30). Ponadto odwiedzamy Ośrodek Chopinowski w Szafarnii, gdzie Magdalena Jóźwik prezentuje swoją wystawę "Łąka gra". 

10.00-13.00 - "Podróżnik muzyczny" - prowadzi Róża Światczyńska 

10.00-11.00 - Przed 77. Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju: Nie tylko Chopin

11.10-12.00 - Charles Gounod III Symfonia c-moll op 78 "Organowa", wyk. Orchestre National de France, dyr. Christian Macelaru, Olivier Latry - organy 

12.05-12.45 - "Płyta na lato" / NIFC: Franciszek Liszt Salve Polonia z oratorium Święty Stanisław; Zygmunt Noskowski Z życia narodu - obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur Fryderyka CHopina, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Powstańcze losy pisarzy - Monika Żeromska, opr. Dorota Gacek i Ewa Kitlińska 

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Andrzej Sułek 

"Jazzsinfonica" - koncert z udziałem Andrzeja Jagodzińskiego na XI Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena (Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa, 25.03.2007). Jazzowe aranżacje muzyki Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Krzysztofa Pendereckiego i Fryderyka Chopina, wyk. Henryk Miśkiewicz - saksofon, Andrzej Jagodziński Trio w składzie: Andrzej Jagodziński - fortepian, Czesław Bartkowski - perkusja, Adam Cegielski - kontrabas, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Michał Nesterowicz. 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla 

Dzięki 55. Festiwalowi im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój stanie się śpiewającym miastem! Rozbrzmiewać w niej będą w najlepszych wykonaniach największe przeboje muzyki wokalnej. W tegorocznym repertuarze znalazły się gale operowe i operetkowe, spektakle operetkowe i baletowe, koncerty promenadowe, recitale czy spotkania z artystami. Na Festiwalu pojawią się m.in. Aleksandra Kurzak - gwiazda scen światowych, w tym Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Grażyna Brodzińska - pierwsza dama polskiej operetki czy znany tenor Arnold Rutkowski. Szczegóły w rozmowie z dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Jana Kiepury - prof. Tadeuszem Pszonką - o godzinie 16.30. 

Ponadto w audycji "Ballady i romanse" site specific, wystawa prac malarskich Stanisława Sierki, Festiwal Muzyka w Raju, projekt Plus Ultra i wystawy mistrzów rzeźby. 

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - prowadzi Michał Szułdrzyński

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Letnia promenada" - prowadzi Marcin Majchrowski

XXXXIV Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej - koncert zespołu La Suave Melodia (Stary Sącz, kościół św. Elżbiety, 1.07.2022). Quirine van Hoek - skrzypce, Cassandra Luckhardt - viola da gamba, Pieter Dirksen - klawesyn. W stylu fantastycznym - Marin Marais Gamme, en forme de petit opéra; Dieterich Buxtehude Sonata d-moll op. 1 nr 6 BuxWV 257, Praeludium g-moll BuxWV 163; Marin Marais Caprice ou Sonate, Sonata à la Marésienne

21.30-22.00 - "Rozmowy na lato" / Spotkanie z Jarosławem Wszędybyłem - Michał Nowak 

22.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Bartek Chaciński

LITERATURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta latem" / praca zbiorowa (Rafał Brodacki, dr Paweł Brudek, Michał Tomasz Wójciuk, Katarzyna Utracka, dr Paweł Ukielski, dr hab. Andrzej Zawistowski) "Chcieliśmy być wolni. Powstanie warszawskie 1944", czyta Przemysław Stippa, opr. Elżbieta Łukomska. 

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Joseph Bedier "Dzieje Tristana i Izoldy" (przekład Tadeusza Boya-Żeleńskiego), czyta Krzysztof Kolberger.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz.

logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.  

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska  

W audycji o tym - czego nie mówią politycy, czyli o plemienność polskiej sceny politycznej. Gośćmi audycji - Filip Gołębiowski, prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz dr Krzysztof Karnkowski, socjolog. 

02.00-04.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Grabkowski  

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" Karol Gnat 

W audycji między innymi o tym jak zadbać o komfort snu, budzić się z uśmiechem na ustach i co najważniejsze - nie zasypiać. Poza tym o sposobach na oryginalność wizerunku: od malowania butów po tatuaże. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" Bartłomiej Graczak 

Gościem Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Mateusz Drozda 

W cyklu "W Polskę" - Bieszczady, Ustrzyki Dolne, Korona Gór ustrzyckich, wycieczki rowerowe, piesze i konne oraz szlak naftowy Ignacego Łukasiewicza. Z kolei w cyklu "Niezła historia" - rok 1936, kiedy w Grecji generał Ioannis Metaxas ogłosił się dyktatorem. Kim był Metaxas? Jak wyglądał w Grecji okres jego dyktatury? 

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Tomasz Miara 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.10 - "Trójkowy komentarz dnia" - Dariusz Wieczorkowski 

Gościem Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Gontarczyk  

W audycji o dezawuowaniu Powstania Warszawskiego od PRL do II RP. O tym w rozmowie z red. Piotrem Gursztynem, historykiem, dziennikarzem, autorem artykułów i książek na temat historii i pamięci historycznej - autorem m.in. monografii o niemieckiej rzezi warszawskiej Woli. 

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Łukasz Szwed 

22.15 - Reportaż w Trójce / "Zbrodnia nieukarana" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Kiedy wędruje się ulicami warszawskiej Woli, jak w żadnej innej dzielnicy czuje się historię sprzed 78 lat. Tablice pamięci, mury kamienic, przydrożne kapliczki mówią do przechodniów o tamtej zbrodni z początku sierpnia 1944 roku. 

22.45 - Powieść w Trójce / fragmenty powieści historycznej "Reytan. Upadek Polski" autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza. Czyta Andrzej Mastalerz.​ 

23.00-00.00 - "Białe szumy" - Justyna Grabarz

logo

22.06 - "Nakręceni - magazyn premier filmowych" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Rozmowa o najgorętszych premierach filmowych i serialowych tygodnia. Tematem audycji: film "Gray Man" w reżyserii braci Russo, wyprodukowany przez Netflix, a także seriale: "Czarny ptak" produkowany przez Apple TV+ oraz "Mandalorianin" w dystrybucji platformy Disney+. 

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

Lengrenówka to otwarta pracownia Muzeum Karykatury. Stanowi adaptację dawnego mieszkania i pracowni Zbigniewa Lengrena (1919-2003) przy ulicy Brzozowej 6/8A w Warszawie. Lengrenówka to przestrzeń spotkań, edukacji oraz niedużych wydarzeń artystycznych organizowanych przez muzeum Karykatury. Wystawa "Zbigniew Lengren. Humorysta" prezentuje wybór prac autorskich: rysunki obyczajowe, żarty fotograficzne. Gościem audycji Paweł Płoski - dyrektor Muzeum Karykatury. 

logo

10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Kasia Dydo

Odwiedzimy Stary Kleparz w Krakowie, gdzie w sierpniu odbywać się będzie Art & Food Bazar. Zajrzymy też do Muzeum Narodowego w Warszawie, by zobaczyć wystawę "Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia" i do Gdańska na wystawę "Wyczulone. Fotografki XX i XXI wieku z kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku".

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

W audycji o tym jak powstał Półwysep Helski? Formowany był już około 6-8 tysięcy lat temu. Czy nadal jest nadbudowywany czy wręcz przeciwnie?​

13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Piotr Truszkowski

W studiu Czwórki Marceli Bober, jeden z najzdolniejszych polskich raperów młodego pokolenia. Przedpremierowo posłuchamy jego najnowszego utworu pt. "Jutro" stworzonego do spółki z Wuja HZG i Pauliną Przybysz. Telefonicznie połączymy się z Miłym ATZ - gwiazdą Czwartej Sceny Czwórki na Up To Date Festival. Podsumujemy jego ostatnie intensywne miesiące w trasie i zapowiemy występ na Stadionie Miejskim w Białymstoku, do którego zostało mniej niż miesiąc. 

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Adam Smolarek

Praca sezonowa - lato to sezon prac ogrodniczych. Jest to dobra okazja, żeby sobie dorobić na świeżym powietrzu. Koszenie trawy, pielenie ogródków, a nawet… kopanie stawów to raczej nie zajęcie dla wszystkich. Jak wygląda tego typu praca sezonowa? Czy się opłaca? Kto najczęściej dorabia w ten sposób?

17.00-19.00 - "Top - Trochę optymizmu popołudniem" - Jan Olejniczak

Coraz więcej sklepów stacjonarnych odchodzi od drukowania paragonów, proponując tym samym e-paragon, aby zmniejszyć ślad węglowy. Jak to w praktyce będzie wyglądać? Czy nie jest to przekazywanie swoich wrażliwych danych sklepom?

21.30 -22.00 - "Strefa sportu" - Norbert Michalak

Spotkanie z reprezentantką Polski Małgorzatą Mesjasz, która właśnie  została piłkarką AC Milan - tego samego klubu, który został mistrzem Włoch w Serie A.     

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" / GrubSon

Zapraszamy na set didżejski z nagraniami takich wykonawców jak m,.in. Kill Feed, Swedish House Mafia, Chee, Lit Lords, Tsuruda, Memblem, etc. 

logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Podsuwamy kolejny pomysł na spędzenie wakacji. Poranne spotkanie Smoka Adasia i Misia Michasia przerodzi się w wyprawę kajakową. O tym jak na spływ kajakowy należy się przygotować, co ze sobą zabrać, jak wybierać trasę.

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - O tym co powinno znajdować się w apteczce i jak powinniśmy używać podstawowych pomocy medycznych opowiedzą Leszek i Mis Michaś

15.00-17.00 - "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" - w audycji zastanowimy się, gdzie wokół nas można znaleźć słuchawki. Są w radiu, telefonie, prysznicu... Do czego służą?

17.00-18.00 - "Letnia Lista Przebojów PRD" -  174. Notowanie Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. W wakacje na liście znajdują się letnie, lekkie, dziecięce przeboje, znane również z bajek i filmów. 

.

16.00 - "Ten piękny wiek" - Małgorzata Pęcińska

Małgorzata Pęcińska prezentuje II Symfonię B-dur D. 125 Franza Schuberta (wyk. Les Musiciens du Louvre Grenoble, dyr. Marc Minkowski), Konzertstück f-moll op. 79 Carla Marii von Webera (wyk. Scottish Chamber Orchestra, dyr. Sir Charles Mackerras) oraz 8 Utworów na klarnet, altówkę i fortepian op. 83 Maxa Brucha (wyk. Duo Clarigotto, Adam Manijak).

20.00 - "Chopin na ludowo" - Kuba Borysiak   

Tym razem bohaterem audycji Samson François - francuski pianista, który gry na fortepianie uczył się od drugiego roku życia. Był uczniem m.in.: Marguerite Long oraz Alfreda Cortota. Mimo przedwczesnej śmieci w wielu 46 lat, pozostawił po sobie wiele nagrań kompozycji Chopina, m.in: komplet polonezów, nokturnów, walców, impromptus, etiud, preludiów i mazurków. W audycji wsłuchamy się w jego wykonania tańców polskich (według wielu krytyków podejście François do tych dzieł patrona naszej anteny jest „interesujące” a jego interpretacje "oczyszczone są z wszelkich elementów polskich"). W audycji także opowieści o tańcach kurpiowskich z przykładami muzycznymi czyli spotkanie z Marcinem Żwierko - choreografem, instruktorem tańca, kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie zielone" i "Woda na Młyn". 

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski

Seria skojarzeń? Proszę bardzo: lato, słońce, wakacje, morze, zabawa, taniec, samba, bossa nova, Insensatez Antonia Carlosa Jobima, Preludium Des-dur Fryderyka Chopina... Czy mieliby Państwo ochotę na audycję, w której idziemy tropem takich skojarzeń? Jeśli tak, to zapraszam serdecznie na kolejną wycieczkę do Brazylii. Wątków Chopinowskich w rytmach bossa novy i samby, przy wtórze gitary, śpiewów i perkusjonaliów nie brakuje. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

"Wyjątkowe lektury Lata z Radiem". Za nami pięć powieści

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 09:00
Plebiscyt na Lekturę "Lata z Radiem" nie wyłonił jednoznacznego zwycięzcy, dlatego tego lata prezentowaliśmy pięć różnych lektur, które zdobyły największą liczbę głosów. Za nami "Lesio" Joanny Chmielewskiej, "Duma i uprzedzenie" Jane Austen, "Pies Baskerville'ów" Arthura Conana Doyle'a i "Lalka" Bolesława Prusa i "Boczne drogi" Joanny Chmielewskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 11:30
Fragmenty pracy zbiorowej "Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944" w cyklu "To się czyta latem" przedstawił Przemysław Stippa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejny odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Jesteśmy w Chełmie!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 11:00
W Programie 3 Polskiego Radia trwa "Trójkowy Rajd Rowerowy" – seria wakacyjnych rowerowych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył dziennikarz sportowy Trójki, Dariusz Urbanowicz. Łącznie – pokonując trasę wiodącą z Soliny do Gdańska – przejedzie on aż 1250 km. Zapraszamy do wysłuchania relacji z kolejnego odcinka "Trójkowego Rajdu Rowerowego" w audycji "Zapraszamy na weekend".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ratownictwo wodne. Kto zostanie Mistrzem Polski?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 06:00
Przez całe wakacje Czwórka towarzyszy najlepszym ratownikom wodnym, którzy uczestniczą w zawodach cyklu Garmin Rescue Heroes. W ten weekend zapraszamy do Kątów Rybackich.
rozwiń zwiń