Polskie Radio

Paweł Zalewski i Grażyna Ignaczak-Bandych gośćmi czwartkowych "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 17:15
Gośćmi "Sygnałów dnia" w czwartek (14.03) będą: o godz. 7.15 Paweł Zalewski, wiceminister obrony narodowej, a o godz. 8.15 Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarii Prezydenta RP.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Poza tym w audycji:

Poczta Polska ma coraz większe problemy kadrowe. Chętnych do roznoszenia listów brakuje, w wyniku czego mieszkańcy wielu miejscowości muszą sami odbierać korespondencję z placówek pocztowych. Problem dotyczy też korespondencji urzędowej i sądowej, co naraża adresatów na poważne konsekwencje prawne i finansowe - informuje Radio Kraków.

W audycji "Sygnały dnia" zachęcimy słuchaczy do odpowiedzi na pytanie: czy zdarza nam się jeszcze pisać listy?

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrne monety upamiętniające przystąpienie Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego. Moneta o nominale 10 zł jest wykonana ze srebra o próbie Ag 925, ma średnicę 32 milimetrów i masę 14,14 grama. Jej nakład wynosi do 10 tys. sztuk. Będzie można ją nabyć w cenie 200 zł.

W audycji "Sygnały dnia" porozmawiamy o kolekcjonerach - zbieranie różnych rzeczy to nie tylko pasja, ale także sposób na... zarobek.

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list największych komitetów startujących w wyborach samorządowych. To te, które kandydatów wystawiają w co najmniej połowie okręgów.

Prawo i Sprawiedliwość ma numer jeden, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy numer dwa, a Trzecia Droga - numer trzy. Lewicy przypadła czwórka, Koalicji Obywatelskiej - piątka, a Stowarzyszeniu "Bezpartyjni Samorządowcy" - szóstka. Numery list mniejszych komitetów będą w regionach losowali miejscowi komisarze wyborczy.

W audycji "Sygnały dnia" będziemy mówić o przygotowaniach do wyborów samorządowych.

***

Na "Sygnały dnia" w czwartek (14.03) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Grzegorz Osiecki.

kk/wmkor