- "Pieśń naszych korzeni" to najstarszy polski festiwal poświęcony wyłącznie muzyce dawnej.
- Odbywa się od 1993 roku i jest jednym z nielicznych tego typu w Europie.
- Od wielu lat łączy różne środowiska, daje możliwość wysłuchania znakomitych artystów i zarazem pozwala na rozwijanie wykonawczych talentów i pasji uczestników imprezy.
Jak co roku podczas festiwalu będzie można wziąć udział w koncertach, warsztatach, a także dołączyć do klubu festiwalowego. - Stworzona przed laty formuła przyciąga do Jarosławia ludzi zainteresowanych zarówno muzyką dawną jak i tradycyjną. Chętnych do śpiewnia chorału gregoriańskiego podczas codziennej liturgii jak i miłośników dobrej zabawy w klubie festiwalowym, w którym do tańca grają zespoły kontynuujące najlepsze tradycje muzyków ludowych. Kto chce dociekać i dopytywać, ma taką szansę na seminariach, których bohaterami są muzycy występujący podczas wieczornych koncertów. Organizowane są warsztaty chorałowe dla początkujących, można też dołączyć do chóru i orkiestry festiwalowej, by po tygodniu przygotowań, wystąpić na zamykającym festiwal koncercie – mówi Magdalena Łoś z Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia.
Transmisja recitalu Lucile Boulanger
21 sierpnia o godz. 20.00 Dwójka zaprasza na transmisję recitalu Lucile Boulanger, która wystąpi w kościele oo. Franciszkanów i wykona na violi da gamba utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Carla Friedricha Abla. W sobotę 24 sierpnia od godz. 15.00 plenerowe wydania audycji „Dwójka na miejscu – Małe ojczyzny z wielką historią” prosto z Jarosławia. Magdalena Łoś i Monika Zając odwiedzą Kamienicę Orsettich i miejskie podziemia, przespacerują się ulicami Jarosławia, porozmawiają także o festiwalu oraz o muzycznych tradycjach regionu.
mat.pras.