Przez dziewięć godzin w warszawskim Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego można było w sobotę oglądać to, co często nie wychodzi poza laboratoria i pracownie badawcze. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zakończył się o godzinie 20.
Choć pogoda nie była najlepsza, na brak zainteresowania nauką nie można było narzekać. Na Piknik przyszły tłumy, głownie rodziny z dziećmi. Atrakcji było tyle, że trudno wśród nich wybrać bezsprzecznego faworyta, który podbił dziecięce serca.
W jubileuszowym 15. Pikniku udział wzięło ponad 230 instytucji z Polski i innych krajów świata. Swoją naukową ofertę przedstawiają oni w 237 namiotach rozstawionych na obszarze 40 tys. m kw. w Parku Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie.
Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.
RELACJE Z XV PIKNIKU NAUKOWEGO