Polskie Radio

Wakacyjne wydarzenie kulturalne. Polskie Radio na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 19:00
W Polskim Radiu powiemy o atrakcjach przygotowanych przez Muzeum Krakowa w ramach tegorocznej odsłony wydarzenia "Średniowiecze da się lubić!". Będzie również wszystko o kotach - od małych do dużych i Anie - hiperrealistycznym wirtualnym człowieku w całości wykreowanym na komputerze. Powiemy także, w jaki sposób pojawienie się dziecka wpływa na ojca i co przyciąga Polaków do studiowania w Holandii.
Studio Sygnałów dnia w radiowej Jedynce.
Studio "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Piotr Gociek 

W audycji m.in. rozmowy polityczne: o godzinie 7.15 z Agnieszką Ścigaj, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a o godzinie 8.15 - z Pawłem Muchą, społecznym doradcą Prezydenta RP. 

09.00-12.00 - "Lato z Radiem"  - zaprasza Maciej Kurzajewski

Po raz kolejny ruszamy tropem rysia. Barry i Roxana to dumni rodzice małego rysia, który w zeszłym roku przyszedł na świat pod koniec maja w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym. To wyjątkowe wydarzenie bo po pierwsze ryś karpacki to zagrożony gatunek. Po drugie nie często się zdarza by urodził się w niewoli. Poza tym o wszystkich kotach od małych do dużych opowie Roman Czejarek.  

19.00-19.30 - "Jedynka dzieciom" - zaprasza Agnieszka Kunikowska 

Skoro sezon truskawkowy - w audycji truskawkowe przepisy! Ponadto lektura (od 20 czerwca do 1 lipca) czytamy fragmenty książki "Marius, magia i wilkołaczka Liisi" autorstwa Reeli Reinaus, z języka estońskiego przełożone przez Annę Michalczuk-Podlecki. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Dorota Truszczak 

* Sztafeta, Intruz, Drzewo Życia – czyli tegoroczna Droniada. Sztafeta (lot po określonej trasie), Intruz (wykrywanie wrogich obiektów, rozpoznanie intruza), Drzewo Życia ( wsparcie np. dla rolnictwa) - to niektóre z zadań konkursowych dla zespołów akademickich, indywidualnych twórców techniki konstruktorów polskich dronów na tegorocznej Droniadzie, czyli na konkursie technologii dronowych w Katowicach (25.-30.06). Pokazy mają uwidocznić możliwości tej technologii w zastosowaniach cywilnych, w sytuacjach rzeczywistych, w których drony mogą zapewnić ludziom realne wsparcie. 

* Oksywie - dlaczego to jeden z najstarszych grodów ziem polskich? Obecnie Oksywie to dzielnica Gdyni, jednego z najmłodszych polskich miast. Ale historia Oksywia stawia to miejsce w gronie najstarszych grodów na terenie dzisiejszej Polski. Nazwa Oksywie po raz pierwszy została zapisana w dokumentach na początku XIII wieku. Zapisana, jako Oxiua. Prawdopodobnie pochodzi od duńskiego oxihoved, co oznaczało głowę wołu i opisywało kształt Kępy Oksywskiej. Inna teoria mówi, że to zbitka słowna "oko soli" ("Oksol”), gdyż na terenie badanej tam osady istniało prawdopodobnie źródło solankowe. 100 lat temu, w początkach lat 20. ubiegłego wieku, po odzyskaniu przez niepodległą Polskę dostępu do morza, zrodziła się idea budowy tam portu handlowego i bazy dla marynarki wojennej. Prace archeologiczne prowadził w tym miejscu wtedy słynny prof. Józef Kostrzewski wybitny polski archeolog. O historii, znaczeniu Oksywia w naszych dziejach opowie Dawid Gajos historyk z Muzeum Miasta Gdyni.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Lesio" Joanny Chmielewskiej w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej - lektura wybrana przez słuchaczy, w plebiscycie na lekturę "Lata z Radiem".

21.45 - "Chłopi" Władysława Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły (Radiobook).

23.50 - "Opowieści Artura Gordona Pyma" Edgara Allana Poego w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka (Radiobook). 



logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Krzysztof Dziuba

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Miron Białoszewski, opr. Dorota Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Ewa Szczecińska

Ignacy Feliks Dobrzyński Uwertura do opery Monbar czyli Filibustierowie, wyk Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz; Stanisława Moniuszko Msza Piotrowińska, wyk. Soliści: Marta Boberska, Agnieszka Rehlis, Rafał Bartmiński, Jarosław Bręk, Chór Filharmonii Narodowej, Andrzej Białko – organy, dyr. Henryk Wojnarowski; Juliusz Zarębski Dwa mazurki, wyk Ravel iano Duo.

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marcin Majchrowski

Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Toshio Hosokawa, Jan Sebastian Bach, Gottfried Finger, William Babell, Wolfgang Amadeus Mozart, Arcyksiążę Rudolf Austriacki, Dimitar Nenov, Ludwig van Beethoven, Cornelius Canis, Johan Svendsen, Maurice Ravel, Jan Dismas Zelenka, Johannes Brahms, Fanny Mendelssohn.

06.00-07.00 - "Fantazja polska" [premiera] - prowadzi Ewa Szczecińska

Wojciech Kilar Kwintet dęty, wyk. Gruppo di Tempora; Zygmunt Noskowski II Symfonia c-moll Elegijna, wyk. Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz; Aleksander Tansman Taniec z Le jardin du paradis, wyk. Gruppo di Tempora. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

Turnieje rycerskie, pokazy krakowskich rzemiosł połączone z warsztatami, koncerty muzyki średniowiecznej czy gry terenowe związane z historią miasta i jego legendami - m.in te i wiele innych atrakcji przygotowało Muzeum Krakowa w ramach tegorocznej odsłony wydarzenia ,,Średniowiecze da się lubić!". Realizacja pokazów została ​powierzona profesjonalnym grupom rekonstrukcyjnym. Z kolei w każdą niedzielę wakacji w Celestacie – oddziale Muzeum Krakowa będą się odbywać naukowe wykłady i prelekcje ekspertów z różnych dziedzin okresu średniowiecza w Krakowie.

Jaki będzie tegoroczny średniowieczny Kraków? O tym o godzinie 9.30 opowiedzą dr Michał Szczerba - kierownik projektu "Średniowiecze da się lubić", Joanna Barańska z Krakowskiego Bractwa Grodzkiego i Dariusz Cywka - dyrektor Teatru Otwartego w Krakowie. W audycji odwiedzimy też Instytut Fotograficznych Technik Szlachetnych w Warszawie, którego ideą jest zachowanie, upowszechnianie, nauczanie i badanie dawnych technik fotograficznych. 

Ponadto: zaproszenie na wędrujący po Podlasiu festiwal "Wertep"; wystawa "Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek"; w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, felieton "Nowa mowa" Bartka Chacińskiego i zwrot "no cup". 

10.00-13.00 - "Podróżnik muzyczny" - prowadzi Marcin Majchrowski

10.00-11.00 - Camille Saint-Saëns I Sonata wiolonczelowa c-moll op. 32, wyk. Steven Isserlis – wiolonczela, Connie Shih - fortepian.

11.10-12.00 - Maurice Ravel Ma mère l’Oye, wyk. Sinfonia of London, dyr. John Wilson.

12.05-12.45 - "Płyta na lato" / Jarzębski Canzoni e concerti - Lucy van Dael.

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / w setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego, opr. Małgorzata Szymankiewicz.

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Róża Światczyńska

Dwa koncerty Orkiestry Polskiego Radia (13.01.2019, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego)

Stanisław Moniuszko Taniec hiszpański i Mazur z baletu Monte Christo. Georg Bizet Arlesienne - suita nr 1 i 2 na orkiestrę; Jacques Offenbach uwertura Orfeusz w piekle; Maciej Małecki  Offenbachiana - suita z baletu Brazylijczyk w Paryżu. Wyk. Orkiestra Polskiego Radia, dyr. Michał Klauza

Koncert symfoniczny (11.06, 2017, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego). George Gershwin Uwertura do musicalu Of Thee I Sing; Henryk Wars Symfonia nr 1. Wyk. Orkiestra Polskiego Radia, dyr. Michał Klauza. 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / John Scofield - aut. Roch Siciński

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Roch Siciński

19.00-22.00 - "Letnia promenada" - prowadzi Andrzej Sułek

Festiwal Muzyki Barokowej, Zamek Królewski w Warszawie. "Alessandro Stradella" (retransmisja z 24 czerwca 2022). 

Alessandro Stradella (1643-1682) Sinfonia przed operą "Il Trespolo tutore" na 2 skrzypiec i basso continuo (Genua, 1679), Carlo Ambrogio Lonati (ur. ca 1645) Sinfonia a tre A-dur na 2 skrzypiec i basso continuo, Alessandro Stradella Sinfonia przed drugim aktem opery "Le gare dell`amor eroico" (Genua, 1679) Sonata triowa nr 1 d-moll, Sinfonia przed pierwszym aktem opery "Le gare dell`amor eroico" (Genua, 1679), Carlo Ambrogio Lonati Sinfonia a tre a-moll na 2 skrzypiec i basso continuo, Alessandro Stradella Sonata triowa nr 1 C-dur na 2 skrzypiec i basso continuo Sinfonia przed trzecim aktem opery “Il Trespolo tutore” (Genua, 1679), La Susanna - oratorium na 2 soprany, kontralt, tenor, bas, 2 skrzypiec i basso continuo, wyk. Silvia Frigato - sopran, Matteo Straffi - tenor, Federico Fiorio - tenor, Danilo Pastore – kontratenor, Masashi Tomosugi - bas-baryton, Ensemble Mare Nostrum pod kierunkiem Andrei de Carlo. 

21.30-22.00 - "Rozmowy na lato" / CSW - aut. Michał Nowak

22.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Piotr Metz

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta latem" - Andrzej Chwalba "Festung Krakau. Kraków w cieniu twierdzy", czyta Szymon Kuśmider.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Charles Dickens "Klub Pickwicka", czyta Bronisław Pawlik.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz. 


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Szymon Sławiński  

Rozmowy o duszy. Audycja poświęcona będzie jak zwykle ludzkim sprawom. Zapytamy słuchaczy jak w upale funkcjonują czy wpływa on na ich psychikę, samopoczucie. Porozmawiamy o upale wyczekiwanym, pożądanym ale w nadmiarze śmiertelnie niebezpiecznym. Wspomnimy także o przypadającej we wtorek rocznicy poznańskiego Czerwca 1956.

02.00-03.00 - "Annały Migały" - Michał Migała

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Łukasz Szwed  

05.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Kirmuć

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat  

W audycji m.in. o Idze Świątek, która rozpoczyna zmagania w Wimbledonie. Jak fani tenisa wspierają gwiazdę. Jak najlepiej kibicować naszym tenisistom? 

Na większości kąpielisk w Polsce właśnie wystartował sezon letni. Tymczasem w wielu kurortach, także nadmorskich, ciągle brakuje ratowników. Ta sytuacja ma miejsce od wielu lat. Dlaczego tak jest? 

Strażacy apelują do kierowców o wyrabianie i wożenie w swoich autach kart ratowniczych. Darmowe schematy budowy samochodów w przypadku poważnych wypadków ułatwiają pracę służbom. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Bartłomiej Graczak  

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Tomasz Miara  

"Puy du Fou" to historyczny park widowiskowy w zachodniej Francji nagrodzony wieloma nagrodami za Najlepsze Pokazy i dla Najlepszego Parku na świecie. Na czym polega jego fenomen, jakie daje wzorce Goście: Tomasz Łęcki, Prezes Stowarzyszenia Dzieje oraz Michał Motyl z parku rozrywki położonego w Murowanej Goślinie, którzy na co dzień współpracują z Francuzami. 

Kiedyś, zwłaszcza w amerykańskich filmach, karmieni byliśmy obrazkami kina samochodowego. Teraz parkingi zamieniamy na parki czy plaże, a samochody na leżaki lub jak we Wrocławiu na rowery. Widzowie w czasie projekcji zasilą ekran filmowy pedałując. Kino Rowerowe będzie jeździć i grać w całej Polsce. - Aleksander Ogrodnik

Rozpoczęło się kolejne Lubuskie Lato Filmowe - Łagów 2022. To już 51 edycja najstarszego festiwalu filmów fabularnych w Polsce. Gość: Grzegorz Potęga, organizator Festiwalu.

Mur na patio Elektrowni w Radomiu ozdobiły w miniony weekend wielkoformatowe wydruki z pracami Edwarda Lutczyna. To nowa i różna od poprzednich wystawa prac artysty zorganizowana w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej w ramach cyklu "Kadry pod napięciem". Gość: Monika Małkowska, kuratorka wystawy.

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Radosław Okrasko

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Witold Lazar  

W Katowicach trwa Światowe Forum Miejskie. To najważniejsze i największe na świecie wydarzenie  poświęcone rozwojowi miast. Do czwartku ksperci debatują oraz tworzą nowe wizje miast. Prezentowane są też nowinki technologiczne w dziedzinach takich jak urbanizacja. W 11 strefach miejskich prezentowane są dzieła polskich start-up-ów oraz pokazywane są wizje miast przyszłości - A. Jasik

Nie lada gratka dla miłośników wojskowości i techniki. Oryginalna wojskowa wersja niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma jest do zobaczenia w Poznaniu, w Centrum Szyfrów Enigma. Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1937 roku i był używany przez siły zbrojne oraz służby specjalne III Rzeszy.  Jest specjalnie wzmocniony oraz jest ewenementem na skalę światową. O enigmie, jej historii oraz o tym konkretnym unikalnym egzemplarzu. Gość: Maksym Kempiński, Centrum Szyfrów Enigma.

Mors ten zaskoczył wszystkich. Na plaży niedaleko Koszalina po raz pierwszy w historii Polski zauważono morsa. To o tyle fascynujące, że morsy występują wyłącznie w wodach arktycznych. Badacze teraz zagwarantowali zwierzęciu dogodne warunki oraz rozpoczęli badania, aby dowiedzieć się jak to możliwe, że mors do Bałtyku trafił. Jakie są pierwsze wnioski z badań? - A. Wilman

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.45 - Reportaż w Trójce / "Zagubieni na szlaku" Moniki Chrobak

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi na szlakach górskich możemy spotkać coraz więcej turystów. Niestety, nadal jesteśmy nieostrożni, mamy nieodpowiednie buty, niewłaściwy sprzęt... Co chwila słyszymy o nieszczęśliwym wypadku w górach.  Tylko w jednym tygodniu czerwca, jeszcze przed wakacjami, ratownicy TOPR musieli interweniować w Tatrach ponad 40 razy. Zgłoszenia dotyczyły między innymi złamań i skręceń kończyn dolnych.  Natomiast w ostatnim czasie zdarzyło się nawet, że rodzice na szlaku zgubili własne dziecko. 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Elżbieta Korczyńska  

Polscy wolontariusze przy linii frontu na Ukrainie. Ekipa złożona z wolontariuszy wrocławskiej Fundacji "Potrafię Pomóc" i Stowarzyszenia Pro Futurum właśnie wróciła z kolejnej wyprawy pomocowej na Ukrainę. Tym razem z pomocą humanitarną dotarli w okolice miasta Zaporoże w południowo-wschodniej części Ukrainy. To blisko linii frontu. Do Zaporoża trafiło wielu uchodźców z Mariupola i z Chersonia.

22.00-23.00 - "Dogrywka" - Michał Grabkowski 

23.00-00.00 - "Konstelacja M." - Mateusz Tomaszuk ​

logo

22.06 - "Głębia ostrości" - zaprasza Iga Niewiadomska

Gościem audycji będzie Antonina Gugała, kurator wystawy "Celina Osiecka. Usługi fotograficzne". Ekspozycja w Muzeum Warszawskiej Pragi to nie tylko prezentacja sylwetki wyjątkowej warszawianki. To także dokument półwiecza historii rzemiosła fotograficznego. 

23.35 - "Kwadratura kultury" - zaprasza Monika Małkowska

Arcydzieło Rembrandta "Jeździec polski" było częścią obszernej kolekcji obrazów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta. Obraz z czasem został sprzedany przez spadkobierców władcy i przechodził w ręce kolejnych właścicieli, a dziś należy do zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku. Do 7 sierpnia można go podziwiać w Galerii Obrazów w Pałacu na Wyspie. Po wystawie "Królewski Rembrandt. Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku" oprowadzi nas zastępca dyrektora Łazienek Królewskich w Warszawie Marianna Otmianowska.​


logo

06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

Ma pory na skórze, piegi i bardzo realistyczne włosy. Ana to hiperrealistyczny wirtualny człowiek w całości wykreowany na komputerze. Ana będzie chciała zostać wirtualną influencerką. A co potem?

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Oliwia Krettek

Bujna łąka to skarbnica ciekawostek. Sprawdzimy, co możemy napotkać o tej porze roku i jakie tajemnice zdradzą nam rośliny i zwierzęta.

14.00-15.00 - "Strefa studenta" - Weronika Puszkar

Koniec roku szkolnego to dla jednych wakacje, dla innych aplikowanie na studia zagraniczne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się uczelnie w Holandii. Co przyciąga Polaków i jakie warunki trzeba spełnić, żeby tam się dostać? 

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

15 tysięcy dziewczyn i chłopaków uczy się w klasach mundurowych. Z roku na rok liczba kadetów rośnie – dwa lata temu było ich o połowę mniej. W ubiegłym tygodniu - tak jak wszyscy uczniowie - kadeci zaczęli wakacje. Ale będą one przebiegać nieco inaczej…

19.00-20.00 - "12 cali na godzinę" / Shevskee 

Zapraszamy na miks Dj-ski Shevsekee. To producent i kompozytor hobbysta, pianista pasjonat i "amator didżejki". Gra na instrumentach, a śpiewanie było stałym elementem kultury rodzinnej. To przerodziło się w fascynację muzyką Chopina i produkcję muzyki. Zainteresowanie muzyką klasyczną zaowocowało kilkuletnim epizodem w Olsztyńskim Instytucie Muzyki, gdzie rozwijał grę na fortepianie oraz doświadczenia w chóralistyce i dyrygenturze. W ostatnich latach najwięcej energii Paweł skupia na autorskim projekcie Shevskee, który uzupełnia o stronę wizualną. Jako producent chętnie porusza się po szerokim spektrum gatunkowym - od house'u, techno, dnb, po rock, muzykę filmową, eksperymentalną czy wspomniane utwory fortepianowe.

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Jakub Jamrozek

W jaki sposób pojawienie się dziecka wpływa na ojca? Czy można się do tego wydarzenia przygotować? Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Bułhakiem, autorem książki "Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować - ze szczęścia". 

21.30 -22.00 - "Strefa sportu" - Robert Grzędowski

Rozmowa z 24-letnim Arturem Renkowskim,  nazywanym  od kilku dni najmłodszym trenerem w Polsce. Mimo młodego wieku został szkoleniowcem piłkarzy III-ligowego Podlasia Biała Podlaska. 

00.00-01.00 - "Folk off" - Maciej Szajkowski

Zapowiedź festiwalu Etno Baltica, który odbędzie się w Słupsku. Sylwia Razuwajew opowie kto wystąpi tam w tym roku. 

LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - Książka w Czwórce - fragmenty autobiograficznej opowieści Janusza Głowackiego "Z głowy", czyta Grzegorz Małecki, aktor Teatru Narodowego.

logo

08.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Smok i Miś znajdują się sami w studiu, bez opieki dorosłych i na początku są nieco zagubieni. Próbują zapanować nad sytuacją, połączyć się ze słuchaczami i omyłkowo dodzwaniają się po kolei do małpiego gaju, do dżungli, na plażę. A o 9.15 kolejna zagadka z cyklu "Książka tygodnia". 

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - W audycji szukamy koloru pomarańczowego wokół nas - warzywa, owoce, przedmioty, rośliny... 

17.15 - "Bezpieczny maluch" - W audycji o bezpieczeństwie podczas zabawy na świeżym powietrzu. 

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" 

* Połóg - czas na regenerację. Połóg to czas, w którym ciało kobiety regeneruje się, powracając do anatomicznego i morfologicznego stanu sprzed ciąży. Przyjmuje się, że okres ten zaczyna się od pierwszej doby po porodzie i trwa do sześciu-ośmiu tygodni. Gość: Joanna Piórek-Wojciechowska - fizjoterapeutka, autorka strony kobiecafizjoterapia.pl.

* Ginekologia dziecięca. Czym zajmuje się lekarz ginekolog dziecięcy? Kiedy należy udać się do ginekologa dziecięcego? Jak często należy odwiedzać ginekologa dziecięcego? Jak przygotować się do wizyty?​ Gość: Marta Mączka - ginekolog.


.


13.00 - "Krąg pieśni Chopina" - zaprasza Marta Jankowska [PREMIERA]

W audycji sięgniemy po album wydany nakładem Brillant Classics, zawierający nagrania kompletu pieśni Chopina. Usłyszymy je w wykonaniu śpiewaczki Anny Haase i Luciusa Lucius Rühla przy fortepianie.

14.00 - "Lekcja mistrzowska" - zapraszają Anna Skulska i prof. Andrzej Ratusiński [PREMIERA]

W cyklu "Lekcja mistrzowska" - o mistrzach, wykonawcach, dziełach, twórcach i wydarzeniach. Bohaterem audycji - Jerzy Semkow. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU