- Polskie Radio zostało nominowane w kategorii "Czas wolny" - za aplikację radiowej Czwórki, oraz w kategorii "Mobile Web" - za serwis Odkryj Pałac Saski (Polskie Radio i Spółka Celowa Pałac Saski za stronę www.odkryjpalacsaski.pl).
- Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już od 12 lat nagrody przyznawane są firmom i instytucjom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Co roku konkurują ze sobą silne marki, które oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność.
- Statuetki Mobile Trends Awards wręcza Kapituła Konkursowa, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile.
Wśród nominowanych w konkursie Mobile Trends 2021 była radiowa Jedynka za aplikację dla słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia - w kategorii ŻYCIE CODZIENNE, a w kategorii STRONA MOBILNA / RWD - KULTURA I EDUKACJA - Polskie Radio nominowano za stronę podcasty.polskie radio.pl i nagrodzono za serwis GalaktykaLema.pl. Wówczas w tej kategorii nominowano także Polskie Radio we współpracy z Kancelarią Sejmu RP - za stronę konstytucja3maja.gov.pl.
Rok wcześniej, w kategorii STRONA MOBILNA / RWD - KULTURA I EDUKACJA Polskie Radio nominowano za stronę podcasty.polskieradio.pl oraz - razem Biurem programu "Niepodległa" - przyznano statuetkę za stronę bitwa1920.gov.pl. Wówczas w kategorii ŻYCIE CODZIENNE nominowano też Polskie Radio za aplikację Polskiego Radia Kierowców.
Kiedy w minionym roku ponownie nominowano kilka ważnych projektów portalu Polskiego Radia, wicedyrektor portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski mówił wówczas, że już samo znalezienie się w tym gronie - i to trzech naszych projektów jest dużym sukcesem. - Wszystkie projekty, o których mówimy zostały od zera wykonane przez zespół programistów portalu Polskiego Radia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia.
PROJEKTY NOMINOWANE DO MOBILE TRENDS AWARDS 2022
* Aplikacja Czwórki
Aplikacja radiowej Czwórki ma ponad 40 kanałów tematycznych, zawiera podcasty oraz możliwość odsłuchiwania materiałów na żądanie. Jej użytkownicy posiadają dostęp do archiwalnych audycji oraz możliwość odsłuchiwania interesującej pozycji w dowolnym momencie. W specjalnej zakładce z podcastami znajdziemy kilka kategorii: Sztuka, Biznes, Edukacja, Zdrowie, Historia, Rodzina i Dzieci, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości i Nauka. Biblioteka podcastów jest na bieżąco aktualizowana. Nowa aplikacja pozwala zajrzeć do radiowego studia. Wystarczy jedno kliknięcie, by uruchomić stream wideo Czwórki lub Polskiego Radia 24. Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play oraz App Store.
Aplikacja Czwórki jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Użytkownicy znajdą tam najnowszą muzykę, Dj-sety, playlisty, bogatą ofertę podcastów, wywiadów i koncertów.
Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać TUTAJ >>>
Aplikacja oferuje łatwy dostęp do wszystkich multimedialnych treści tworzonych przez zespół Czwórki. Można za jej pośrednictwem zarówno słuchać radia w czasie rzeczywistym, jak i odsłuchiwać audycje w formie podcastów. Słuchacze znajdą tam także pełną ramówkę, playlisty, artykuły, wywiady w formie video i treści z muzycznego bloga Czwórki. Dziennikarze Czwórki udostępnili już ponad dziewięćset podcastów w dwudziestu kategoriach, m.in. o muzyce, sporcie, podróżach, nowych technologiach, ekologii, wierze, psychologii czy historii.
Aplikacja Czwórki umożliwia również tworzenie i zapisywanie własnych playlist z ulubionym audycjami i podcastami. Z myślą o kierowcach opracowany został w aplikacji tryb samochodowy pozwalający na bezpieczne słuchanie Czwórki w trakcie jazdy.
* ODKRYJ PAŁAC SASKI
W tym roku nominowano także wyjątkowy projekt internetowy Polskiego Radia - Odkryj Pałac Saski. To multimedialna, interaktywna podróż przez dzieje utraconych skarbów Warszawy - dzięki nowoczesnej narracyjnej stronie internetowej odkryjpalacsaski.pl. Zawarto tu setki ilustracji, dziesiątki ciekawostek, animacji i infografik oraz łamigłówki, których rozwiązanie daje dostęp do treści premium - to wszystko czeka na odwiedzających edukacyjną platformę przygotowaną przez Polskie Radio i Spółkę Celową Pałac Saski.
Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia
Serwis dostępny jest w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Strona odkryjpalacsaski.pl została przygotowana dzięki współpracy Polskiego Radia i Spółki Celowej powołanej w celu odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Serwis odkryjpalacsaski.pl to więcej niż klasyczna strona internetowa. To wirtualna wycieczka po trzech wiekach pasjonującej historii tego miejsca. Staraliśmy się więc zaprojektować doświadczenia użytkownika w taki sposób, aby odwiedzający stronę mógł szybko prześledzić najważniejsze wydarzenia w dziejach pałacu i poznać ludzi z nim związanych, ale również aby mógł się dowolnie zagłębiać w tematach które go szczególnie interesują. Wprowadziliśmy też pewne elementy grywalizacji, aby zaangażować odbiorców i pomóc im zrozumieć dzieje, które opisujemy.
***
Głosowanie internautów w tegorocznym konkursie trwa do dziś (do czwartku 16 lutego). Gala Nagród odbędzie się 28 marca 2023 roku w Krakowie, a głosy można oddawać TUTAJ.
oprac. rk