Laury zdobyły dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu: Grand Prix KRRiT przyznano Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, a zwyciężczynią konkursu "Mazury Cud Natury" została Ewa Michałowska.
Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Wojciech Markiewicz, Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry przyznało główną nagrodę Patrycji Gruszyńskiej-Ruman za "ukazanie z wielką wrażliwością i kulturą mało znanego faktu historii najnowszej oraz znakomity warsztat radiowy". Jej reportaż "Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne" opowiada o Emilu Barchańskim, uczniu warszawskiego liceum imienia Reja, jednym z najmłodszych opozycjonistów, który zginął w 1982 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.
Ponadto jury przyznało wyróżnienie honorowe Hannie Bogoryja Zakrzewskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) i Adamowi Bogoryja Zakrzewskiemu, autorom audycji "Szukałam Was", za "przejmujący portret matki, która z determinacją przez 20 lat poszukiwała własnych dzieci".
Rozstrzygnięto również konkurs "Mazury Cud Natury", który odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jury w składzie: Piotr Korzeniewski (przewodniczący), Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry, przyznało I nagrodę Ewie Michałowskiej za audycję "Szlakiem błękitnej nostalgii", przygotowaną przy współpracy Wiesława Paszty. II nagrodę otrzymał Bartosz Panek z Programu 2 Polskiego Radia za reportaż "Łuczywa mówić sia po warnijsku". Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano dziennikarzom Studia Reportażu i Dokumentu: Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej za audycję pt. "Jestem szczęściarą" oraz Janowi Kasi za "Wieżę czarownic".
W uroczystości udział wzięli m.in. Jan Dworak – przewodniczący KRRiT, Sławomir Rogowski – członek KRRiT oraz członkowie Zarządu Polskiego Radia: prezes Andrzej Siezieniewski, Henryk Cichecki i Jolanta Wiśniewska. Spotkanie uświetnił występ Anny Sroki-Hryń, która przy akompaniamencie Klaudiusza Barana wykonała piosenki Edith Piaf.
Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Reportażu i Dokumentu. Konkurs skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Jego celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku – form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.
Celem konkursu "Mazury Cud Natury" była prezentacja w reportażach i dokumentach radiowych regionu warmińsko-mazurskiego, a w szczególności jego walorów turystycznych i kulturalnych. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy reportażyści rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu, a także twórcy niezależni.
Organizatorem obu konkursów jest Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.