Słuchowisko Moniki Milewskiej Podróż na księżyc w reżyserii Anny Wieczur Bluszcz o pionierach kina zostało docenione za tekst, reżyserię, realizację akustyczną Macieja Kubery oraz za główne role: Jan Englert odebrał nagrodę za rolę Georges'a Mélièsa, a Jerzy Radziwiłowicz za rolę Ludwika Lumière'a.
Po raz pierwszy przyznano też ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich za spektakl teatru radiowego wykorzystujący potencjał miejscowego środowiska artystycznego. Otrzymali ją twórcy słuchowiska Nalepa, zgłoszonego na Festiwal przez Polskie Radio Rzeszów: za tekst Jerzy Janusz Fąfara, za reżyserię Grzegorz Styła, za realizację akustyczną Maciej Rosół, za kreację instrumentalną Jacek Królik.
Nagrodę za reżyserię podzielili między sobą Maria Brzezińska z Radia Lublin za Świat nie jest dobry na serce i Waldemar Modestowicz, reżyser Drzazg Tomasza Macieja Trojanowskiego.
Nagrodę za scenariusz oryginalny otrzymał Tomasz Maciej Trojanowski za Drzazgi, zaś w kategorii scenariusza adaptowanego zwyciężył Darek Błaszczyk za Ukrytego w słońcu na podstawie prozy Ireneusza Iredyńskiego.
Nagrodę, której patronuje pianista i kompozytor Janusz Hajdun, odebrał za realizację akustyczną Ukrytego w słońcu Maciej Kubera. Natomiast za muzykę został wyróżniony Ignacy Zalewski, który skomponował muzykę do słuchowiska Boska komedia. Raj w reż. Katarzyny Michałkiewicz.
Przyznano cztery nagrody aktorskie, które trafiły do pięciu osób. Za rolę kobiecą doceniona została Katarzyna Dąbrowska (Kobieta w słuchowisku Pożegnalna podróż w reż. Janusza Zaorskiego). Krzysztof Globisz (za role Prowadzącego i Słuchaczy w słuchowisku Nienawidzę w reż. Ewy Kutryś) oraz Krzysztof Gosztyła (za rolę Autora w słuchowisku Jesienny wieczór w reż. Janusza Kukuły) wyróżnieni zostali ex aequo za rolę męską. Drugi rok z rzędu nagrodzono Annę Cieślak – tym razem aktorka została zauważona w drugoplanowej roli kobiecej (Joanna w słuchowisku Ukryty w słońcu w reż. Darka Błaszczyka). Rzeszowski aktor Wojciech Kwiatkowski w roli Dzwonnika w słuchowisku Druga matka Polska wzywa w reż. Grzegorza Styły został dostrzeżony w kategorii drugoplanowa rola męska.
Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności otrzymała Ewa Kutryś, adaptatorka i reżyserka słuchowiska Nienawidzę według monodramu Marka Koterskiego. Zaś Honorową nagrodę zespołową dla Producenta słuchowisk otrzymała lubelska rozgłośnia regionalna Polskiego Radia – Radio Lublin: za trafność i atrakcyjność oferty programowej.
W werdykcie telewizyjnym zdecydowana większość nagród przypadła spektaklowi Walizka w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego. Jury telewizyjne wyróżniło w Grand Prix reżysera i odtwórców głównych ról: Adama Ferencego jako Fransua Żako i Pantofelnika oraz Krzysztofa Globisza jako Narratora. Małgorzata Sikorska-Miszczuk odebrała nagrodę za oryginalny współczesny polski tekst dramatyczny lub adaptację teatralną, Witold Płóciennik za zdjęcia do Walizki, Ewa Gdowiok za scenografię. Słuchacze Polskiego Radia mogą pamiętać Walizkę jako słuchowisko radiowe, którego tekst powstał na „konkurs na słuchowisko” rozpisany przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie autorów ZAiKS, a realizacja radiowa zyskała już na Dwóch Teatrach w Sopocie uznanie jurorów konkursu radiowego – w 2009 roku słuchowisko w reżyserii Julii Wernio otrzymało Grand Prix tego festiwalu.
Spektakl Karski to drugi tak często wyróżniany przez jury telewizyjne: Magdalena Łazarkiewicz otrzymała nagrodę za reżyserię oraz nagrodę honorową im. Krzysztofa Zaleskiego, Antoni Komasa-Łazarkiewicz odebrał nagrodę za muzykę, zaś Łukasz Simlat wyróżniony został za tytułową rolę męską.
Julia Kijowska została nagrodzona za rolę kobiecą – uznanie zdobyła jej tytułowa kreacja w spektaklu Walentyna.
(A)pollonia w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego otrzymała nagrodę za twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego – odebrał ją Dariusz Pawelec, natomiast za montaż tego spektaklu wyróżniono Rafała Listopada.
Ponadto jury przyznało 3 honorowe wyróżnienia aktorskie: Marcie Król (za role Automatycznej Sekretarki/ Żaklin w spektaklu Walizka, Jakubowi Gierszałowi za rolę Mundka w spektaklu Amazonia w reż. Bodo Koxa oraz Pitrowi Głowackiemu za rolę Luka w spektaklu Karski. Jury postanowiło przyznać pozaregulaminowe wyróżnienie honorowe za zespołową kreację aktorską w spektaklu Nasza klasa w reż. Ondreja Spišáka.
Jubileuszowy XV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015" objęty był patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.