Soczi 2014: Koreanki bezkonkurencyjne w sztafecie

Martin Ruszkiewicz 18.02.2014
Reprezentantki Korei Południowej w short tracku podczas ceremonii kwiatowej na igrzyskach w Soczi, foto: PAP/EPA/BARBARA WALTON

Reprezentantki Korei Południowej zdobyły w Soczi złoty medal olimpijski w rywalizacji sztafet w short tracku na 3 000 m. Srebrny krążek wywalczyły Kanadyjki, a miejsce na najniższym stopniu podium zapewniły sobie Włoszki.

Relacja na żywo z 11. dnia igrzysk >>>

Triumfatorki wystąpiły w składzie: Ha-Ri Cho, Alang Kim, Seung-Hi Park i Suk Hee Shim. W finale Azjatki pokonały dystans w czasie 4.09,498. Kanadyjki straciły do nich ponad sekundę, a zawodniczki z Italii - prawie pięć.

To trzeci krążek dla Korei Płd. w Soczi w short tracku. Wszystkie wywalczyły kobiety - brąz na 500 m zdobyła Park, a na trzykrotnie dłuższym dystansie druga była Shim.

Ekipa z tego kraju po raz piąty wywalczyła złoto w olimpijskiej rywalizacji sztafet. Blisko triumfu we wtorek były Chinki, które przez długi czas przewodziły stawce, ale zostały zdyskwalifikowane.