Dublet Kamila Stocha w Willingen! Polak liderem Pucharu Świata!

Paweł Słójkowski 02.02.2014
Kamil Stoch po zwycięstwie w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen
Kamil Stoch po zwycięstwie w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen, foto: PAP/EPA/UWE ZUCCHI

Kamil Stoch również w niedzielę wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. To jego jedenaste zwycięstwo w tym cyklu. Polak odzyskał pozycję lidera klasyfikacji Pucharu Świata.

ZAPOWIEDŹ:

Sześciu Polaków wystąpi także w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki po lądowaniu na 148,5 m, trzeci był Maciej Kot - 146 m, a czwarty Jan Ziobro - 143 m.
Drugi był Słoweniec Jurij Tepes - 147,5 m.
Na 17. miejscu uplasował się Stefan Hula - 139 m. Z Polaków, którzy musieli walczyć o start w pierwszej serii, najsłabiej wypadł Żyła. Po skoku na odległość 126 m zajął 31. miejsce. Tuż przed nim w takich samych warunkach Kot uzyskał 146 m, a skaczący po Żyle Słoweniec Jernej Damjan lądował na 140 m.

PŚ w Willingen: Kamil Stoch wygrywa i pokazuje świetną formę przed Soczi>>>
Wśród zawodników z czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą walczyć w kwalifikacjach, najdłuższy skok - 147,5 m miał Niemiec Andreas Wellinger. Zwycięzca sobotnich zawodów Kamil Stoch wylądował o pół metra bliżej.
Szwajcar Simon Ammann ponownie nie zachwycił formą. Czterokrotny złoty medalista olimpijski doleciał tylko do 127 m. W sobotę Szwajcar nie awansował nawet do serii finałowej.
Za to weteran skoczni, 41-letni Japończyk Noriaki Kasai, który w Soczi po raz siódmy weźmie udział w igrzyskach, lądował na 146. m.
Nie błysnął formą lider klasyfikacji pucharowej Słoweniec Peter Prevc. Jego rezultat - 131,5 m był jednym z najsłabszych z wyników czołowych skoczków świata.

Szansę poprawienia sobie nastroju będzie miał z kolei czterokrotny złoty medalista olimpijski Simon Ammann. Szwajcar w sobotę był dopiero 33. i nie zakwalifikował się do serii finałowej.