Przez 70 lat przygodę z Pałacem Młodzieży przeżyło około 350 tysięcy młodych ludzi, wzbogacając swoje zainteresowania i rozwijając zdolności. Dziś jest ciągle największym w kraju, dynamicznie działającym ośrodkiem oświatowo - wychowawczym.
Gościem audycji "Kultura nie śpi" był dyrektor placówki Bartłomiej Krynicki, który zwracał uwagę, że wychowankowie Pałacu często wracają do niego jako wychowawcy czy instruktorzy, rodzice kolejnych pokoleń uczestników zajęć czy po prostu jako wspierający placówką sympatycy.
- Mamy mnóstwo wychowanków, którzy dzisiaj pomagają tym młodszym, którzy do nas przychodzą, są bardzo zaangażowani w życie Pałacu. To działalność nie tylko tutaj, w Warszawie, ale swój ośrodek w Pieczarkach koło Giżycka, gdzie organizujemy wyjazdy weekendowe i akcję letnią. Rada Młodzieży pomaga nam w realizacji naszych celów statutowych, imprez i warsztatów, angażuje się, daje swoje pomysły. Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości przyjdą do nas do pracy, może będą mogli swoim doświadczeniem, rzeczami, których się nauczyli, wspomagać nas w działaniu - mówil gość audycji.
- Jeżeli coś się robi dla dzieciaków, coś im się daje, pozwala spełniać marzenia, zainteresowania, jest się przy tym, jak tworzą nowe grupy, nowe przyjaźnie, to jest to coś niesamowitego - mówił Bartłomiej Krynicki. - W XXI wieku, w 2024 roku Pałac ma 70 lat i dla dzieciaków w różnym wieku jest drugim domem, gdzie spędzają mnóstwo czasu, mają nowych kolegów, nowe przyjaźnie, jedzą posiłki, przechodzą z zajęć na zajęcia, odrabiają lekcje - dodał.
47:33 Radio_Dzieciom 2024_11_03-20-01-40 KN2m.mp3 Bartłomiej Krynicki (Kultura nie śpi)
Obecnie Pałac to około 4000 dziewcząt i chłopców w wieku od 6 do 19 lat, 90 instruktorów-wychowawców, 70 innych pracowników oraz wielotysięczna rzesza przyjaciół (wśród nich przede wszystkim rodzice wychowanków).
Instruktorzy - wychowawcy i aktywni rodzice to często, w przeszłości, uczestnicy pałacowych zajęć. Przez wszystkie lata przygodę z Pałacem Młodzieży przeżyło około 350 tysięcy młodych ludzi, wzbogacając swoje zainteresowania i rozwijając zdolności.
W ramach obchodów 70. Lecia istnienia placówki przewidziano wiele imprez i wydarzeń. We wrześniu zorganizowano dzień otwarty, w październiku mało miejsce oficjalne rozpoczęcie obchodów jubileuszu oraz inauguracja nowego roku szkolnego w Pałacu.
Kalendarium obchodów jubileuszu:
Listopad: 12.11. (wtorek) Dzień Barw Narodowych #polonez.pm
Grudzień: 14 – 15.12. IMPREZOWY WEEKEND Konkurs wypieków i kartek 70-lecia
Luty: 03 – 08.02.2025 (poniedziałek-sobota) PRÓBY DO SPEKTAKLU JUBILEUSZOWEGO duża sala sportowa
22.02. (sobota) DZIEŃ OTWARTY Otwarcie wystawy prac 70x70
Marzec: 15.03. (sobota) DZIEŃ MARATONÓW fitness, pływacki, skoków do wody (70 osób)
Kwiecień: 7 – 12.04. (poniedziałek-sobota) TYDZIEŃ JUBILEUSZOWY
14.04. (poniedziałek) Teatr Wielki godz. 18.30 ŚWIĘTO PAŁACU JUBILEUSZ 70-lecia
Maj: 05.2024 Teatr Studio PEKTAKL JUBILEUSZOWYS
17.05. (sobota) KAPSUŁA CZASU Wydarzenie jubileuszowe
Czerwiec : 13.06. (piątek) ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO scena przed Pałacem Młodzieży
* * *
Audycja: Kultura nie śpi
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Bartłomiej Krynicki, dyrektor Pałacu Młodzieży w Warszawie
Data emisji: 03.10.2024
Godzina audycji: 20.00
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!