Polskie Radio Dzieciom

W "Muzycznych Podróżach" przenosimy się nad Kanał Sueski. Muzyka z filmu "W pustyni i w puszczy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:09
W audycji Muzyczne Podróże mówimy o "W pustyni i w puszczy". Książkę o takim tytule napisał ponad sto lat temu Henryk Sienkiewicz, polski powieściopisarz, który w 1905 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku Sienkiewicz był jednym z najpopularniejszych pisarzy polskiego pochodzenia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

Historia, którą opisał w książce "W pustyni i w puszczy"  wiąże się z budową Kanału Sueskiego łączącego Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym. Kanał istnieje do dzisiaj i wciąż jest najszybszą i najwygodniejszą drogą transportu morskiego między Europą i Azją. Akcja powieści Henryka Sienkiewicza odbywa się w mieście Port Said, które wzniesiono ze względu na rozbudowę kanału. 

Posłuchaj
59:24 2022_08_22 10_00_09_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 22 sierpnia godz. 10:00

Książka "W pustyni i w puszczy" doczekała się dwóch ekranizacji. W obu filmach, podobnie jak w książce, głównymi bohaterami są Staś Tarkowski - polski syn starszego inżyniera zatrudnionego przy budowie Kanału Sueskiego i Nel Rawilson - córka jednego z dyrektorów budowy kanału. O przygodach dwójki młodych bohaterów powieści możecie posłuchać w Muzycznych Podróżach na antenie Polskiego Radia Dzieciom. W audycji nie zabraknie też muzyki z filmu "W pustyni i w puszczy".

Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 22.08.2022
Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 08:00
Podparyski Disneyland ma już trzydzieści lat. Nie jest to jednak najstarszy park Walta Disneya na świecie – pierwszy został otwarty 17 lipca 1955 roku w Kalifornii. Jego budowa trwała zaledwie rok! Obecnie na świecie jest sześć Disneylandów – dwa mieszczą się w Stanach Zjednoczonych – w Kalifornii (najstarszy) oraz w Orlando (największy). Trzy znajdują się w Azji – w Tokio, Hongkongu i Szanghaju i jeden w Europie – w Chessy pod Paryżem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cole Albert Porter. Życie i twórczość kompozytora i twórcy musicali 

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 08:00
Cole Albert Porter urodził się w Peru w stanie Indiana Ameryki Północnej. Ten Amerykański kompozytor znany jest jako twórca musicali. Zarówno filmowych, jak i tych wystawianych w stolicy tego gatunku, którą jest Broadway. Cole Porter to przedstawiciel tzw. wielkiej piątki kompozytorów tworzących musical wraz z jego zasadami, które obowiązywały do pierwszej połowy dwudziestego wieku, jest to więc bardzo ważna postać dla świata musicalu. 
rozwiń zwiń