Dziś pierwsza sobota miesiąca, zatem czas na spotkanie w naszym cyklu poświęconym historii Polskiego Radia. Nie będzie to jednak takie oczywiste spotkanie, ponieważ dzisiaj przyglądamy się radiu z perspektywy, już wkrótce obchodzonego święta 11 listopada.
Muzeum Historii Polski przygotowało z okazji nadchodzącej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości specjalną grę online "Tak zmienił się świat", do której dostęp uzyskamy przez stronę internetową przystanekniepodleglosc.muzhp.pl
W grze poznajemy rodzinę Marcińskich, każdy z jej członków ma swoje zainteresowania, przyzwyczajenia i potrzeby.
W czterech pokojach na drugim piętrze warszawskiej kamienicy mieszkają: Adam Marciński, jego żona Anna, dzieci Janek i Zosia, dziadek Wojciech z babcią Marią, kot Florek i kanarek Ptyś. Dziadek nie wyobraża sobie dnia bez porcji codziennych informacji, Maria uwielbia chodzić do teatru, Adam z Anną chętnie odwiedzają warszawskie kabarety, Janek należy do harcerstwa, uwielbia grać w piłkę nożną, a Zosia najchętniej cały dzień poświęciłaby lekturze.
Jednak pewnego dnia coś się zmienia. W ich domu pojawia się.. radio. Jak zmieniło się życie państwa Marcińskich, kiedy to się stało? Czy uda im się pogodzić własne upodobania z zainteresowaniami pozostałych członków rodziny? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć, towarzysząc rodzinie Marcińskich i uczestnicząc w grze "Tak zmienił się świat". Wówczas również każdy odpowie bezbłędnie na pytania quizu "Co ty wiesz o radiu?" zamieszczonego na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.
Posłuchaj
59:11 [DAB]Dzieciom (PCM) 7 listopad 2020 15_00_32_DDT_.mp3 07.11.2020 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)
Gość Polskiego Radia Dzieciom: Gabriela Sierocińska-Dec z Działu Edukacyjnego Muzeum Historii Polski
Audycję prowadziła Marta Powałowska.
Data emisji: 7.11.2020
”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.
***
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!