Polskie Radio Dzieciom

Audycje dla dzieci i rodziców na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 08:00
Już o 10.00 w sobotniej audycji sportowej dla całych rodzin powiemy o sportach i sportowcach z najpopularniejszych bajek. W samo południe zaprosimy do "Bajkowego ogrodu" w którym wsłuchamy się w wiatr i jego szept i porozmawiamy o tym czym jest wiatr w życiu roślin. W niedzielnych audycjach nie zabraknie pomysłów na wakacje i wakacyjne szlaki podróżnicze. Zapraszamy!
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodziców
Propozycje Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci i rodzicówFoto: Polskie Radio

9:00-10:00 Opowieści ludów świata 13-ty czerwca to dzień zakochanych w Brazylii i Portugalii, zatem dzisiaj zanurzymy się w świat przepięknych brazylijskich bajek o miłości. 

10:00-11:00 Rodzinny W-F Sport to zdrowie - to fakt o którym nie trzeba nikomu przypominać. Warto podkreślić, że wiedzą i tym doskonale także twórcy bajek. Dziś porozmawiamy o tym jakie sporty i jakich sportowców spotykamy w najpopularniejszych bajkach.

11:00-12:00 Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej Nasz chór, podczas swoich prób niejednokrotnie gościł rożnych śpiewaków, muzyków czy zespoły, a nawet inne chóry. Dzisiaj zapraszamy Was do świata, który tworzą instrumenty smyczkowe, z którymi zapoznawali się nasi chórzyści.

12:00-13:00 Bajkowy Ogród W dzisiejszej audycji wsłuchamy się w wiatr, jego szept, czasem jego krzyk. Jak poznać język wiatru. Czym jest wiatr w przyrodzie, w życiu roślin. Jaką pełni funkcje w całym ekosystemie. Czy byłoby możliwe życie bez wiatru właśnie? Zatem o wietrze z wiatrem gdzieś porozmawiamy.

13:00-14:00 Kurtyna w górę Dziś Kulfon i Monika w domowym teatrze przedstawią dzieciom bajkę "Lis i bocian" według Ezopa.

14:00-15:00 Akademia Muzyczna Poznamy dziś sylwetkę Aarona Coplanda i skomponowany przez niego utwór Wiosna w Apallachach.

15:00-16:00 Dawno, Dawno Temu Czym są granice, po co są nam potrzebne i jak zmieniały się granice polski na przestrzeni wieków? Jaką funkcję pełni Straż Graniczna, która za kilka dni będzie miała swoje święto? Gość: dr Tomasz Leszkowicz - redaktor portalu Histmag.org.

18:30 Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r.  

Wykonawcy:
Zaliwski Tomasz  (Karabinier);
Pyrkosz Witold (Majster Anton );
Press Włodzimierz;
Michnikowski Wiesław (Dżeppetto);
Lewandowski Łukasz (Pinokio);
Kwiatkowska Monika  ;
Kunikowska Agnieszka ;
Kownas Irena ;
Gawroński Andrzej;
Gajda Mieczysław (Gadający Świerszcz)

19:00-21:00 Wieczorne pogaduchy Wyruszamy na planetę, która z jednej strony jest zimna jak lód, z drugiej strony gorąca jak wulkan. Wciąż odkrywamy sekrety tej zimnej części planety, którą zamieszkuje królowa, o zamarzniętym sercu. Gorącą stronę zamieszkuje król, którego serce pokryło się złością, gniewem i rozpaliło wszystko do czerwoności.  Delikatna i z poczuciem rozmowa o przyjaźni i odwadze.

Kiedy w podróż do krainy wyobraźni wyrusza Pascal wyrusza Milą powracają na planetę zegarów. W tym tygodniu odbędzie się bitwa taneczna pomiędzy Heinzem i Bellą. Jeżeli Bella zwycięży zegary, które odmierzają różny czas w końcu zaczną odmierzać jeden. Powróci pokój i zniknie chaos. Będą to rozmowy o odwadze ale i strachu przed przegraną, rozmowy o przyjaźni, oddaniu i empatii.

NIEDZIELA W POLSKIM RADIU DZIECIOM

10:00-11:00 Dźwięk Dobry 30.05 pierwszy raz w historii, prywatna firma wysłała ludzi w kosmos. Kilkanaście minut po tym, jak kapsuła wystartowała z USA, można było zobaczyć ją z Polski. Mieliśmy możliwość przyglądania się historycznemu wydarzeniu, ten lot może być bowiem początkiem komercyjnych wypraw w kosmos. W Dźwięk Dobry też będziemy patrzeć w niebo. Przysłuchamy się jak brzmi kosmos, porozmawiamy o historii i przyszłości lotów załogowych.

11:00-12:00 Źródełko Dzięki opowieściom pani Marii Bienias spotkamy się z wiejskimi czarownicami i nauczymy się walczyć ze złymi mocami prosto z ludowych legend, Kasia i Karo z Górnego Śląska zabiorą nas na szalony odpustowy targ, a Paula Kinaszewska opowie o trudnych losach pracujących na Wiśle flisaków.

12:00-13:00 Zwierzyniec Czy każdy z Was lubi długie leniwe spacery? Kiedy bez pośpiechu można przemierzać leśne ścieżki, łąki a jak przyjdzie ochota to się położyć na trawie popatrzeć w niebo na przelatujące ptaki, spojrzeć na ciężko pracujące mrówki, na pszczoły, które przysiadają na kwiatach by zbierać ich nektar? Już 19 czerwca obchodzimy Dzień Leniwych Spacerów. I w dzisiejszym Zwierzyńcu będziemy namawiali z Milą, żeby czasem przystanąć, nie spieszyć się. Poobserwować świat który nas otacza. Wyruszymy z Mila, psem i lornetką do lasu, na łąkę i będziemy wypatrywać mieszkańców tych terenów.

14:00-15:00 Dziecięcy Koncert audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.

15:00-16:00 Zapraszamy do stołu Uczymy się przygotować ciasteczka z krówkami. Przy okazji dowiadując się o nich różnych ciekawostek oraz zasad savoir-vivre.

16:00-17:00 Łowcy Dziecięcych Przygód audycja prowadzona przez dzieci, które omawiają ważne sprawy dla młodych słuchaczy. W audycji usłyszycie także informacje ze świata kultury i nauki, a także zwierzenia i porady motywacyjne. Pomysły na wakacje i wakacyjne szlaki podróżnicze. 

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo


Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Płyta "Głosem dziecka vol.1". Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 08:00
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Polskie Radio Dzieciom prezentują dwupłytowy album będący zwieńczeniem pierwszej odsłony Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Udział w nagraniu płyty wzięli m.in. Ala Tracz, Aleksandra Brzuszkiewicz, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski i Eryk Waszczuk, dziecięce gwiazdy zdobywające coraz większą popularność.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać garncarzem? Artystyczne lepienie z gliny

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 17:00
Podążając za swoimi marzeniami wspaniały detektyw Maurycy Śladek nieustannie szuka dla siebie idealnego planu biznesowego. Tym razem zdecydował, że zajęciem, które przyniesie mu fortunę jest "artystyczne grzebanie" - czyli lepienie z gliny. Maurycy zapragnął zostać garncarzem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym jest kontrast?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 10:00
Upał różni się od chłodu, kolor czarny od białego, a malutki kotek od dużego lwa. Leszek opowiedział Michasiowi o kontrastach. Także w cotygodniowej zagadce, która tym razem była trudniejsza niż poprzednia i opowiadała o czarno-białym ssaku, który pływa w wodzie, a czasem nawet skacze ponad nią.
rozwiń zwiń