W przestrzeni ekspozycji znajdą się obiekty z kolekcji PME, a scenografia wystawy zawiera interaktywne i multimedialne elementy do samodzielnego testowania oraz treści wspierające refleksję nad podróżowaniem. Podczas wędrówki przez wystawę na zwiedzających czekają zagadki i zadania, a ciekawostki dla najmłodszych będą niekiedy zaskoczeniem także dla dorosłych!
Ludzkość podróżuje od zarania dziejów. Wiemy, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie było kiedyś tak łatwe jak dziś. Wiele przestrzeni uzupełniała wyobraźnia. Wiele wynalazków zmieniło nasze wędrownicze życie i świat się nieco skurczył – możemy być w ciągu doby na drugim końcu świata. Wystawa zachęca do zastanowienia się czy to coś w nas zmienia? Co to znaczy dla świata? Czy wszyscy podróżują? Skąd w nas potrzeba poznawania odległych lądów? Jak wyglądają nasze podróże i czy realizujemy je z wystarczającą uważnością?
Do wystawy przygotowywany jest bogaty program edukacyjny (oprowadzania, spotkania, warsztaty itp.), który rozpocznie się w nowym roku.
Więcej na www.ethnomuseum.pl oraz na profilu w mediach społecznościowych Muzeum Etnograficznego.
O szczegółach wystawy usłyszeć będzie w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom w najbliższą niedzielę (12.12) w godz. 17.00 - 18.00.
---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---
Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tej wystawy.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.