Sobota:
9:00 – 10:00 – Opowieści Ludów Świata – tym razem posłuchamy opowieści o ostatnich koczowniczych plemionach Mongolii.
12:00 – 13:00 – Bajkowy ogród – Opowiemy o tym, co będzie wyjątkowym darem dla naszych bliskich na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych. Sami zrobimy stroik korzystając z liści, gałęzi, kasztanów, itd.
13:00 – 14:00 – Bajkolotem tam i z powrotem - Kulfon i Monika bajkolotem wybiorą się w kosmiczną podróż, żeby odwiedzić planety w naszym Układzie Słonecznym
15:00 – 16:00 – Dawno, dawno temu – 27 października obchodziliśmy Narodowy Dzień Ziemniaka. Pierwsze uprawy tego warzywa pojawiły się 5 tys. lat p.n.e. w Chile i w Peru, więc warzywo ma bardzo długą historię, którą dzisiaj poznamy.
17:00 – 18:00 – Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa - Przez kolejne tygodnie będziemy określać stopień dzikości Warszawy, która jako jednak z nielicznych stolic na naszej planecie znajduje się w sąsiedztwie parku narodowego. Dzisiaj odkrywamy Las Młociński cz. 2
Niedziela:
10:00 – 11:00 – Dźwięk dobry - "Lato z ptakami odchodzi"- lato odeszło już dawno, a ptaki cały czas migrują. Wszystko o ptasich migracjach.
15:00 – 16:00 – Gwiazdozbiór – Gościem audycji będzie młoda aktorka Oliwia Ogorzelska, znana głównie z filmu młodzieżowego "Czarny Młyn", w którym grała główną rolę. Porozmawiamy o realizacji marzeń, o łączeniu szkoły i codziennych obowiązków z aktorstwem.
17:00 – 18:00 – Kulturoteka - Kariera komisarza policji kota Bibi Lolo dobiega końca. Rozprawianie się ze złodziejami w ciemnych zakamarkach Torunia jest ponad jego siły. Kiedy jednak w mieście pojawia się banda fałszerzy pierników, nie pozostaje obojętny. Do śledztwa włącza się słynna Kocia Szajka, detektywi, którzy poradzą sobie z każdą zagadką kryminalną. Jasność umysłu, łączenie poszlak, bystre oko i wyostrzony węch ... Spotkać ich to prawdziwa gratka. W "Kulturotece" pojawi się autorka, która ich metody pracy zna jak nikt inny. Na spotkanie z Agatą Romaniuk zaprasza Martyna Chuderska.
Dajcie się porwać detektywistycznej przygodzie w kedzielę od godziny 17.00.
12:00 – 13:00 – Zwierzyniec - 3 listopada będziemy obchodzili Dzień Meduzy. Dowiemy się czy te parzydełkowce są niebezpieczne, czy występują w naszym Bałtyku, jak wyglądają, jakie rozmiary przybierają i czym się żywią.
21:00 – 22:00 – Kulturalna Strefa - Kilka lat temu w autorskiej książce "Z Duch (em) do Teatru", zabrała czytelników do świata, który jest połączeniem pasji tworzenia kostiumów, scenografii i ilustracji. Od lat myślenia wizualnego uczy starszych i młodszych.
Zakładniczka Zająca Szarego Obywatela...
"Cięta w ołówku", zdecydowanie nie boi się kolorowych plam.
W Kulturalnej Strefie po godz. 21.00 gościnią Martyny Chuderskiej będzie Nika Jaworowska - Duchlińska.
Poniedziałek:
7:00 – 10:00 – Poranek w PRD - Pękata, podłużna, mała jak piłka tenisowa, wielka jak arbuz, prążkowana, zielona w kropki, z wypustkami na skórce albo gładka jak lustro… Rodzina dyniowatych to aż 120 rodzajów tego warzywa. Nic więc dziwnego, że taki przekrój kształtów, kolorów i typów stał się przyczynkiem do organizowania konkursów z nią w roli głównej. W tej roli wystąpi w Poranku. Czas na dynię!
11:00 – 12:00 – Leszek i Miś Michaś - Razem ze słuchaczami odwiedzimy brytyjskie Królewskie Ogrody Botaniczne. To tam można spacerować ponad wierzchołkami drzew. To pomoże objaśnić Misiowi naturę i to które drzewa maja liście a które igiełki.
15:00 – 18:00 – Popołudnik w PRD – Pomysły na przebrania halloweenowe. Za kogo lub za co możemy się przebrać i jak własnoręcznie wykonać takie kostiumy. Co nam się przyda?
21:00 – 23:00 – Strefa Rodzica - Jak wygląda ojcostwo według najnowszych badań naukowych?
GOŚĆ: Dr Kamil Janowicz - psycholog, certyfikowany tutor akademicki, pracuje na Uniwersytecie SWPS; naukowo zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami dot. przygotowania do rodzicielstwa i rozwoju tożsamości. Członek Rady Programowej Fundacji Share the Care. Współpracuje także z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacją Odzyskani. Autor bloga popularno-naukowego nt. ojcostwa i wychowania Father_ing. Prowadzi także warsztaty dla rodziców.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.