18.03. SOBOTA
10:00-11:00 "Rodzinny W-f" – Gość: Tymoteusz Jóźwiak, sześciokrotny mistrz Polski juniorów wpływaniu. Opowie o stylach pływackich, nauce pływania i sportowej karierze.
KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" – Jan II Kazimierz Waza powszechnie uważany jest za jednego z najgorszych władców w naszej historii. Czym zasłużył sobie na taką ocenę? Jak wyglądała biografia ostatniego polskiego króla z dynastii Wazów? Ile lat żył Jan Kazimierz i czy pomimo surowej oceny historyków można mu przypisać jakieś zasługi dla kraju? O tym w dzisiejszej audycji opowie Marta Powałowska i jej gość - Sławomir Szczocki z działu edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie, który był siedzibą dynastii Wazów.
19.03.NIEDZIELA
10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Pantomima, czyli spektakl teatralny, w którym nie ma dźwięku. Ale czy na pewno? Gość: Justyna Filinowicz, aktorka, tancerka.
13:00-14:00 "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" - Kulfon i Monika przygotowują się na przyjście wiosny, wypatrują zwiastunów wiosny i sprawdzają jakie zwyczaje i obrzędy związane były dawniej z jej nadejściem np. topienie Marzanny.
15:00-16:00 "Gwiazdozbiór" – Program spędzimy w kinie. To za sprawą podsumowania lutowych premier kinowych oraz naszej gwiazdy tygodnia, którą będzie Feliks Matecki - młody, zdolny aktor. Feliks występuje przed kamerą od 7 roku życia. W zeszłym roku miała miejsce głośna premiera z jego udziałem "Orlęta. Grodno ’39". Właśnie dlatego m. in. porozmawiamy o tym, jak to jest grać główną rolę w filmie opartym na faktach.
17:00-18:00 "Kulturoteka" – Małgorzata Strzałkowska o książkach "Drzewiej, czyli dawniej" i "Harcuj z nami ze słowami". Mistrzyni języka polskiego opowie o słowach, które kiedyś znaczyły co innego niż dziś oraz o tym dlaczego mówimy samochód, a nie samojedź, i skąd przyszły do nas kalosze a także o innych ciekawostkach językowych, które zawarła w swoich książkach.
20.03. PONIEDZIAŁEK
7:00-10:00 "Poranek w PRD" - Na świecie istnieje aż 26 gatunków wróbli. W Polsce żyją te szarobrązowe. Prawdopodobnie przybyły do Polski z rejonów południowo-zachodniej Azji. Wiążą się w pary na całe życie i są bardzo przywiązane do swojego gniazdka. Wróble są też bohaterami wielu wierszy, piosenek i bajek dla dzieci. Poznamy wróbelka Elemelka, wróbla Ćwirka i innych.
10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - Spotkanie z Aladynem i jego tajemniczą lampą, czyli muzyczna podróż z bohaterami filmów z 1992 r. i 2019 r.
11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" – Drewno to najstarszy budulec wykorzystywany przez człowieka. Osobę, która wykonuje z niego różne rzeczy nazywamy stolarzem. Dowiemy się dziś o przedmiotach z dawnych czasów, związanych z pracą stolarza i o tym, czym różni się cieśla od stolarza.
15:00-18:00 "Popołudnik w PRD" - Odwiedzimy Miasto Świateł, wejdziemy na najwyższy szczyt Europy i zjemy chrupiącą bagietkę. O atrakcjach i ciekawostkach Francji.
21:00-22:00 "Strefa rodzica" – Wsparcie dla rodziców, którzy stracili dziecko albo wiedzą, że stracą i trzeba im pomóc przejść ten etap. Gość: Filip Tarachowicz, prezes Fundacji Panda Team, tata Karolka oraz Michałka, który odszedł z powodu nowotworu mózgu.
22:00-23:00 "Co nam w duszy gra?" – W audycji pojawi się Tomasz Kudelski, który opowie o płycie "Call The Distant". W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca zrealizowano na Majorce, stolicy archipelagu Balearów. Pomysłodawcami projektu są autor muzyki Tomasz Kudelski oraz producent Jacek Szabrański.