O czym szumią wierzby? Czemu w studni woda dudni? Czy na diabelskich skrzypcach na pewno gra diabeł i czy burczybas na pewno burczy basem? Na te pytania i wiele innych będzie można znaleźć odpowiedzi na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Źródełko”. W podróż po fascynującym świecie kultury tradycyjnej zaproszą - Hanna Szczęśniak, Piotr Dorosz oraz nowe prowadzące - Monika Gigier i Patrycja Zisch. Dziennikarze Polskiego Radia wraz z zaproszonymi gośćmi przybliżą kulturę nie tylko polskiej wsi, ale również ludowe tradycje z całego świata. Najmłodsi dowiedzą się m.in. o dawnych zwyczajach, kolorowych strojach, ludowych instrumentach oraz wiejskich melodiach. - Związki między kulturą współczesną a dawną znajduję na każdym kroku, bo w mieście można widzieć wieś, a słowiańskie baśnie i dziś mogą tłumaczyć nam świat. Tradycja jest żywa i jej ślady są wszędzie wokół nas – mówi Monika Gigier, dziennikarka RCKL.
W audycji „Źródełko” nie zabraknie także informacji o ciekawych wydarzeniach, wartościowej literaturze i interesujących muzycznych publikacjach. W trakcie audycji słuchacze będą mogli również zdobyć niepowtarzalne upominki.
- „Źródełko” ma być dla najmłodszych słuchaczek i słuchaczy radia przygodą otwierającą oczy i uszy na to, co wokół. Chcemy żeby dzieci znały swoje korzenie, rozumiały współczesny świat, a także z ciekawością i otwartością sięgały do światów cudzych i minionych. Chcemy uwrażliwiać i pytać o to, co w naszej codzienności najważniejsze, jednocześnie patrząc na to, jak te same kwestie widzą i widzieli inni – zapowiada Hanna Szczęśniak, dziennikarka i producentka RCKL, twórczyni audycji „Źródełko”.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.