Polskie Radio Dzieciom

Poniedziałek 24 sierpnia z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 09:03
Jak wyglądają przygotowania do roku szkolnego w krajach skandynawskich? Z czego państwa czerpią zyski? Kto wynalazł cukier w kostkach? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Audycji słuchać można nieprzerwanie, bez reklam, już od 8.00 rano! Po 21.00 zapraszamy dorosłych słuchaczy! Nadajemy dla Was 24 godziny na dobę!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Halfpoint

10:00 "Muzyczne podróże" - muzyczna wyprawa do krajów nadbałtyckich. 

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść Kulfona i Moniki "O zaczarowanej kobyłce​". 

15:00 "Popołudnik w PRD" - Wynalazki naszych sąsiadów. Opis:Cukier w kostkach, encyklopedia i telewizor. Będziecie zaskoczeni skąd pochodzą te praktyczne wynalazki. 

17:15 "Skarbonka" - Z czego państwa czerpią zyski? Co jest składową ich budżetu? A wiecie, że są takie kraje, które miały szczęście i okazało się, że ich granice usytuowane są na ogromnych pokładach złóż i surowców naturalnych ? Akurat mają coś za darmo, a inni muszą od nich kupować. 

18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Jak wyglądają przygotowania do roku szkolnego w krajach skandynawskich? Opowie o tym Agnieszka Stróżyk, skandynawistka.  

19:10 "Książka do poduszki" - kolejny fragment książki "Papiernik czyli skąd się biorą opowieści" Rocha Urbaniaka. Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje? Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. Czyta Beata Piechowska-Olszewska.​ 

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" -  Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić. 

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - W pierwszej godzinie audycji rozmowa o polsko-australijskim projekcie poświęconym naszemu wodzowi - Tadeuszowi Kościuszce. 

W drugiej gościem będzie Robert Kościuszko, który nawet ma rodzinne powiązania z Tadeuszem, ale najważniejsze jest to, że prowadzi na YT projekt "Tata Biblię opowiada".  

Wtorek: 

8:00-10:00 "Poranek" - Co to jest stado? Dlaczego niektóre zwierzęta wolą żyć w stadzie? Jakie korzyści daje im przebywanie w grupie? O watahach, ławicach, rojach, kluczach i koloniach. 

8:30 "Smak na tak"  - Tydzień pod hasłem "kulinarne podróże po dalekim świecie". Dziś pyszności kulinarne Indonezji.  

8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka" - Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy:  Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy. 

9:30 "Pocztówka z wakacji" - przydatne informacje o wodospadach.

jo

 

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń