Polskie Radio Dzieciom

Pocałuj żabkę w łapkę. Rozmowa z Markiem Andrzejem Grabowskim

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 10:14
Pisarz, scenarzysta filmów i programów telewizyjnych, twórca Tik-taka, Ciuchci, Budzika, autor kilkuset piosenek i kilkunastu książek był gościem "Kulturalnej strefy" w Polskim Radiu Dzieciom. Rozmawiała z nim Martyna Chuderska.
Andrzej Marek Grabowski
Andrzej Marek GrabowskiFoto: Z archiwum prywatnego Andrzeja Marka Grabowskiego

Andrzej Marek Grabowski od lat tworzy dla dzieci. W "Kulturalnej strefie" opowiedział o książkach, które napisał, o sympatii do czeskiej kultury, o Wojaku Szwejku, o książce "Wszystkie kolory świata", a także o Muminkach. Nie zabrakło też wspomnień związanych z zespołem dziecięcym Fasolki i z napisanymi przez gościa Polskiego Radia Dzieciom piosenkami - wiele z nich rodzice do dziś puszczają swoim dzieciom.
Zapraszamy do sentymentalnej podróży z piosenkami dzieciństwa.

Posłuchaj
59:39 2021_03_21 21_00_11_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Rozmowa z Markiem Andrzejem Grabowskim (Kulturalna strefa/PRD)_21.03.2021. 

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 21.03.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Andrzej Marek Grabowski
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Premiera spektaklu "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:00
Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: "Wilk i lis", "Czerwony Kapturek" oraz "Wilk i siedem koźlątek".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szancer. Wyobraź sobie" wystawa w Muzeum Żydowskim Galicja

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 18:00
Białe konie Królowej Śniegu mają rozwiane grzywy i cwałują w ciemność, a pod ich kopytami błyszczą gwiazdy. Za to Pan Kleks kłania się z okładki książki Jana Brzechwy, uchylając swojego cylindra i pozdrawiając Adasia Niezgódkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera "Dziewczynki z emocjami". Sceniczne spojrzenie na dziecięcą wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:00
Wyobraź sobie taką sytuację: masz jeszcze niewiele lat, nie masz rodzeństwa, siedzisz w swoim pokoju i nudzisz się setnie. Zaczynasz wymyślać sobie historię ze znanej bajki. Taka właśnie sytuacja jest kanwą rozmowy o dziecięcych emocjach na deskach teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Na tej scenie goszczą bowiem nie tylko klasyczne inscenizacje dla dzieci. Obok wystawianych ostatnio przedstawień takich jak "Wilk i trzy świnki" oraz "Leśniczy, co strzeże dziczy", jest tam także miejsce na wydarzenia teatralno-edukacyjne. 19 marca b.r. miała miejsce premiera spektaklu zatytułowanego "Dziewczynka z emocjami".
rozwiń zwiń