Polskie Radio Dzieciom

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" - rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:43
Przedszkole to dla maluchów odkrywanie wielkiego świata. W "Kulturotece" w Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy do rozmowy na temat serii książek o rezolutnym przedszkolaku Felku i jego śmiesznej przytulance Guciu. Z Katarzyną Kozłowską, autorką książki rozmawiała Martyna Chuderska.
Książki mogą być dla dzieci - podobnie jak dla dorosłych - nie tylko źródłem wiedzy, ale i szansa na niezwykła przygodę. Goście Trójki podkreślają, że bardzo ważne jest, aby dziecko widziało, że rodzice też czytają
Książki mogą być dla dzieci - podobnie jak dla dorosłych - nie tylko źródłem wiedzy, ale i szansa na niezwykła przygodę. Goście Trójki podkreślają, że bardzo ważne jest, aby dziecko widziało, że rodzice też czytają Foto: Tatiana Bobkova/Shutterstock

Kiedy mamy trzy cztery czy sześć lat i jesteśmy przedszkolakami to bardzo często zadajemy różne pytania. Zadaje je też i Felek, bohater książki, i pomimo tego, że trzyletni Feluś poznaje dopiero przedszkolny świat to wie jak należy się zachować. - To co przeżywają dorośli, dla dzieci jest tak samo ważne -przekonuje w "Kulturotece" w Polskim Radiu Dzieciom, Katarzyna Kozłowska, autorka.

Czego dowiedzą się dzieci poznając felusiowe przygody? Jak  radośnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z przedszkolem? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Katarzyna Kozłowska
Data emisji: 22.08.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Kulturalna strefa". Jak rozwinąć w dziecku pasję do czytania? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 10:00
Jako że książki rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo, dorośli starają się rozkochać dzieci w czytaniu. Niemniej jednak, pomimo że utwory literackie pełnią dużą rolę w naszym życiu, dzieci nie zawsze chcą po nie sięgnąć. Aby przekonać dzieci do takiej formy spędzania czasu, możemy wypróbować metodę czytania wrażeniowego, o której w "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom odpowiedziała jej autorka, Małgorzata Swędrowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Michałem Rusinkiem - w poszukiwaniu ciekawych nazw [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 19:10
Zapewne każdy z nas ma taką miejscowość, której nazwy nigdy nie zapomni ze względu na jej oryginalność. Może ona pochodzić np. od imienia założyciela dawnej kolonii lub zwodu, którego już się nie wykonuje. Jak się okazuje, szukanie takich nietypowych miasteczek czy wsi może stanowić dla dziecka ciekawą zabawę w detektywa. Na swoją własną wyprawę w poszukiwaniu ciekawych nazw wyruszył także gość "Kulturoteki", Michał Rusinek, autor książki "Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturalna strefa" w PR Dzieciom. Rozmowa o książce "Tkaczka chmur"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 11:00
W życiu dzieci wiele jest  niezrozumiałych wydarzeń. Większość z nich wyjaśnią im dorośli. Ale co wtedy, kiedy to dorośli stają w obliczu tego, co niepojęte?Jak wytłumaczyć i przeżyć z dziećmi żałobę po kimś, kogo zabrakło? I jak, podobnie jak bohater "Tkaczki Chmur" ominąć Rzekę Smutku, Wściekły Las i Otchłań Rozpaczy?
rozwiń zwiń