Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 12:50
"Dziecinada" to jedyny Międzynarodowy Festiwal Teatrów skierowany do dzieci, opiekunów i całych rodzin na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja odbył się w dniach 24-26 września w plenerze. Festiwal odbył się na placu przed Impartem i na podwórku Impartu – tam zagrane były wszystkie spektakle, koncerty, przeprowadzone przeróżne warsztaty i pobędziemy ze sobą w teatralnym świecie. A może i wszechświecie? Z całą pewnością, w przestrzeni tej, nie zabrakło Polskiego Radia Dzieciom, które patronowało temu wydarzeniu.
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada (24-26.09.2021)
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" (24-26.09.2021)Foto: mat. pras.

W tym roku – po ciężkich miesiącach, które dotknęły nas wszystkich – oderwiemy się na chwilę od ziemi, może nawet wyruszymy razem w kosmos. Oczywiście pomogą w tym zaproszeni goście, którzy jak zwykle zagrają dla dużych i małych. W programie znalazły się spektakle familijne, komedie uliczne, adaptacje bajek, baśnie i widowiska podwórkowe. Będzie to wyjątkowa okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie i artystami z różnych krajów – wśród zagranicznych gości znaleźli się m.in. Szwedzi z grupy Awake Projects.

Misja "Dziecinady" pozostaje niezmienna – festiwal kształtuje zarówno w dziecięcej jak i dorosłej widowni potrzebę uczestnictwa w kulturze oraz umacnia poczucie, że jest ona nieodzownym elementem codzienności.

Organizatorami wydarzenia są Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.

PROGRAM

24 września (piątek)
podwórko Impartu, godz. 17:30
Awake LOVE Orchestra, Awake Projects (Szkocja)
Czas trwania: 50 min.
Wiek: koncert familijny 

Plac przed Impartem, godz. 19:00
"Kosmiczna Podróż Guliwera", Teatr Klinika Lalek
Na motywach powieści Jonathana Swifta pt. "Podróże Guliwera"
Czas trwania: 50 min.
Wiek: spektakl familijny 

25 września (sobota)

podwórko Impartu, godz. 11:00 i 15:00
The Kluns", Awake Projects (Szkocja)
Czas trwania: 30 min.
Wiek: 3-5 lat 

Plac przed Impartem, godz. 11:00 i 15:00
"Owieczka Bella" + warsztaty,  Teatr Gili Gili z Poznania
Czas trwania: 45 min.
Wiek: 6+ 

Plac przed Impartem, godz. 12:00 i 16:00
"Pchła Szachrajka", Teatr Żelazny z Będzina
Czas trwania: 50 min.
Wiek: 3+ 

Plac przed Impartem, godz. 18:00
Baśnie Ludów Ziemi – teatr prastarej sztuki opowiadania
Czas trwania: do 60 min.
Wiek: 7+

Podwórko Impart (schody), godz. 19:00
"Szafa Show", Fundacja Sztukmistrze
Czas trwania: od 30 do 45 min.
Wiek: 3+ 

26 września (niedziela)

podwórko Impart, godz. 17:00
"Pinokio", Teatr Baj Pomorski z Torunia
Czas trwania: 70 min.
Wiek: 4+

Plac przed Impartem, godz. 13:00 i 16:00
"Epidemia śmiechu czyli Teatr Clowna Pinezki"
Czas trwania: 50 min.
Wiek: Teatr Pinezka leczy śmiechem widzów w każdym wieku 

Podwórko Impart (schody), godz. 13:30 i 18:00
"Noe" – Teatr Walny
Czas trwania: 50 min.
Wiek: 9+

Polskie Radio Dzieciom patronuje Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów dla Dzieci "Dziecinada". 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:02
Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kino Dzieci" 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy 

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:37
157 filmów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. To interesująca zapowiedź kolejnej edycji oczekiwanego i uznanego festiwalu dla młodych widzów. W tym roku wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie  animacji "Nawet myszy idą do nieba" w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička - ekipa polska była koproducentem tego filmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:17
Zakończył się XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA Sosnowiec 2021" pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W sobotę 2 października odbyły się przesłuchania z udziałem osób wytypowanych na podstawie I etapu. Festiwal zakończył koncert finałowy z udziałem laureatów tegorocznego festiwalu oraz gwiazda wieczoru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mała Warszawska Jesień 2021

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 08:00
Mała Warszawska Jesień w 2021 roku wkroczyła w wiek nastoletni. Jedenaście lat to czas, w którym dziecko jest już w pełni zanurzone w człowieczeństwie. Jest świadome, zarówno swojej obecności, jak i wszystkich konsekwencji i wartości bycia dzieckiem i powolnego stawania się dorosłym. A jednocześnie to moment w życiu, w którym w ramach procesów intelektualnych szczególnego znaczenia nabiera krytyczne myślenie.
rozwiń zwiń