Polskie Radio Dzieciom

Historia silnika

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 06:00
To nie żadna magia, a temat dla prawdziwych odkrywców i konstruktorów. Jak to się dzieje, że samochód sam-jedzie, a samolot lata?
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 5 stycznia godz. 18:00
Historia silnika
Foto: Pixabay.com
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

W 1769 r James Watt opatentował maszynę parową. W 1885 roku Benz wyjechał swoim trójkołowym wehikułem poza swoje podwórko i przejechał nim aż 24 kilometry. Dziś działanie silnika nikogo już nie zdumiewa, ale czy ciekawi?

Dowiedzmy się zatem jak to się dzieje, że samochód, samolot czy motor można wprawić w ruch. Sercem wszystkich tych urządzeń jest bowiem silnik, który potrafi zamienić energię cieplną, zawartą w paliwie na pracę mechaniczną. Dziś Filip i Leopold opowiedzą Wam jak to się dzieje.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w czwartek 5 stycznia.

Zobacz także