Polskie Radio Dzieciom

Jak przygotować się do podróży na Marsa?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 20:11
O kolonizacji kosmosu - czyli mieszkaniu na innych planetach, mówi się od dawna. Inżynierowie zapewniają, że rakiety będą mogły kiedyś zabrać w podróż na Marsa nawet 100 osób! I bardzo dobrze - naukowcy szacują bowiem, że żeby zasiedlić czerwoną planetę musi na niej mieszkać 110 osób!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/AstroStar

Filip i Leopold sprawdzali ostatnio, jak to by było założyć taką kolonię na Marsie? Co jest potrzebne na statku kosmicznym ile czasu się leci i co jest niezbędne tam na miejscu? Czy podczas takiej wyprawy będziemy mieli okazję spotkać kosmitów? Jak taki statek miałby wyglądać? Jaką załogę trzeba tam zabrać? O tym między innymi opowiadał radiowym zwierzakom fizyk i pedagog Jan Amos Jelinek. 

Posłuchaj
57:45 Dzieci_AAC 2020_11_02-17-59-42.mp3 Zasiedlamy Marsa! (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_2.11.2020.

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Jan Amos Jelinek
Data emisji: 02.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w Internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Programowanie z Filipem i Leopoldem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:15
Z audycji dowiecie się, jaka jest historia komputerów, jak one działają i po co komputerowi oprogramowanie. O tym, czym jest programowanie i kto może nauczyć się tej sztuki opowie gość audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomyśl, żeby zrozumieć. Lew i Królik o tajemnicach mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:29
Lew i Królik mają ostatnio skłonność do przedziwnych rozmyślań. I tym razem proponują słuchaczom podróż w głąb mózgu, który - jako narząd ośrodkowego układu nerwowego występuje u większości zwierząt. I jak mówi Królik - od świata oddziela go tylko mała "kopułeczka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roboty, które kiedyś nas wyręczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 16:18
R2D2, C3P0, Wall-e - czy to "Gwiezdne Wojny", czy produkcje z amerykańskiej fabryki snów - roboty od dawna zawojowały wyobraźnię filmowców. Nie tylko filmowców, bo królików też - radiowemu Królikowi zamarzyły się czasy, kiedy nie będzie musiał sprzątać i wszystko za niego zrobi maszyna.
rozwiń zwiń