Polskie Radio Dzieciom

Co w szafie piszczy, czyli w poszukiwaniu skarbów

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 07:00
W większości domów znajduje się szafa. Służy do przechowywania ubrań a czasem... skarbów. Czy wiecie, ze zanim powstały szafy ubrania przechowywano w skrzyniach?  Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Audio
  • Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 15:00
  • Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 16:00
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / WAYHOME studio

Początkowo szafy były tak wyjątkowym i drogim meblem, że używane były przez szlachtę. Szafami zajmowali się giermkowie, a wysokość mebli dopasowywano właśnie do wzrostu obsługujących ich, kilkunastoletnich chłopaków.

O historii szafy, jej przeznaczeniu, a także o tym jak szafę wykorzystywano w bajkach i jak można wykorzystać ją w zabawie i czym są szafy grające, opowiadaliśmy w dzisiejszym "Popołudniku".

Posłuchaj
59:59 2023_10_11 15_00_01_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 15:00

Posłuchaj

59:07 2023_10_11 16_00_35_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 16:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Popołudnik
Prowadził: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 11.10.2023
Godzina emisji: 15.00.

Audycja "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Można złapać zająca, ale także katar, kogoś za rękę, czy złapać się czegoś, żeby się podeprzeć i sobie pomóc.  Z naszej Listy Przebojów wiemy też, że można złapać nutkę!

Zobacz także
Czytaj także

Co można złapać? 

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 11:00
Złapać można katar, zająca albo kogoś za rękę. Można też złapać się czegoś, żeby się podeprzeć i sobie pomóc. W "Popołudniku" Polskiego radia Dzieciom porozmawiamy o wszystkim co można lub czego można się złapać. Łapcie czas i słuchajcie naszej audycji od 15.00 do 17.00. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strefa Rodzica - Rozmowy z Ekspertami - 04 - Samodzielność dziecka. Wyjazdy, kolonie i obozy bez rodziców

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2024 23:05
W podcaście omówiono proces usamodzielniania dzieci i różnice w podejściu rodziców do tego zagadnienia. Ekspertka Marta Bąkowska - psycholog dziecięcy, przybliża znaczenie budowania zdrowych relacji rodzinnych, co obejmuje regularną komunikację, wspólne spędzanie czasu i wyrażanie uczuć. Wskazuje również na konieczność rozwijania empatii u dzieci poprzez zachęcanie ich do rozumienia i szacunku dla uczuć innych osób. Gość podcastu Polskiego Radia Dzieciom podkreśla równowagę między zapewnianiem dzieciom swobody, a dbaniem o ich bezpieczeństwo. Ekspertka omawia również znaczenie budowania zaufania między rodzicami a dziećmi oraz strategie radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi, takimi jak konflikty czy nieposłuszeństwo. Słuchając tego podcastu, można zgłębić wiedzę na temat skutecznych metod wychowawczych, które sprzyjają harmonijnemu rozwojowi dzieci oraz budowaniu silnych więzi rodzinnych.
rozwiń zwiń