Początkowo szafy były tak wyjątkowym i drogim meblem, że używane były przez szlachtę. Szafami zajmowali się giermkowie, a wysokość mebli dopasowywano właśnie do wzrostu obsługujących ich, kilkunastoletnich chłopaków.
O historii szafy, jej przeznaczeniu, a także o tym jak szafę wykorzystywano w bajkach i jak można wykorzystać ją w zabawie i czym są szafy grające, opowiadaliśmy w dzisiejszym "Popołudniku".
59:59 2023_10_11 15_00_01_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 15:00
Posłuchaj
59:07 2023_10_11 16_00_35_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 11 października godz. 16:00
KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
Audycja: Popołudnik
Prowadził: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 11.10.2023
Godzina emisji: 15.00.
Audycja "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 18.00.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.
Można złapać zająca, ale także katar, kogoś za rękę, czy złapać się czegoś, żeby się podeprzeć i sobie pomóc. Z naszej Listy Przebojów wiemy też, że można złapać nutkę!