Polskie Radio Dzieciom

Siwobrody Krasnal w wykonaniu Piotra Frączewskiego powraca po 5 latach

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:00
Kompozycja słowno-muzyczna ”Bajka o Siwobrodym Krasnalu” doczekała się wznowienia. Piosenki z elementami bluesa, swingu i muzyki latynoamerykańskiej oraz opowieści, mistrzowsko wykonane przez wybitnego aktora, jeszcze w tym roku doczekają się wznowienia. 
Audio
  • Rozmowa z Marią Holką (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_13.10.2019.
Studio nagraniowe Marii Holki - prace nad płytą Bajka o Siwobrodym Krasnalu
Studio nagraniowe Marii Holki - prace nad płytą "Bajka o Siwobrodym Krasnalu"Foto: Archiwum prywatne Marii Holki

Piosenki o różnorodnej stylistyce i historie w których zwierzęta pomagają dzieciom zaakceptować różnorodność ludzkich charakterów, niebawem usłyszymy w odświeżonej wersji. - Zależało nam na tym, żeby stworzyć coś ponadczasowego - opowiada kompozytorka i aranżerka Maria Holka – gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom. - To była taka moja pierwsza forma bajkowa, którą musiałam zamknąć w jakiejś całości, różnicując charaktery. Stąd różne style muzyczne w utworach - dodała artystka.
Historia Krasnala tłumaczącego zwierzętom, bohaterom opowieści, że każdy się czymś różni, pomaga dzieciom zaakceptować siebie, zaś rodzicom znaleźć odpowiedzi na trudne dziecięce pytania.
- Któregoś dnia, kiedy mój syn był jeszcze mały, zacząłem mu opowiadać krótkie, rymowane historyjki o krasnalu. Oboje z żoną śmialiśmy się serdecznie, więc co chwilę znikałem w drugim pokoju i szybko dopisywałem ciąg dalszy. Dziewięć lat później urodziła się moja córka i postanowiłem dokończyć dla niej tę opowieść - tak o procesie twórczym historii o Siwobrodym Krasnalu, opowiadał jej autor, Michał Błeszyński.
Płyta ”Bajka o Siwobrodym Krasnalu” ukaże się pod koniec listopada br.

--

Rozmawiała:Martyna Chuderska
Data emisji: 13.10.2019
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę i bezpieczeństwo przekazu – nie emituje reklam i serwisów informacyjnych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków stacja rozwija wyobraźnię i buduje kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się do programu nauczania, poszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja nadaje w Internecie, w systemie DAB+ oraz na urządzeniach mobilnych przez aplikację.
Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku: www.facebook.com/radiodzieciom
Konto na Instagramie: www.instagram.com/polskieradio_dzieciom

jo

Zobacz także
Czytaj także

”Mały książe” po śląsku?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 12:16
"Niczym sie niy widzi tak dobrze, jak sercym. To, co nojważniyjsze, tego ôczy niy widzō". "Mały książę" po śląsku? Tego arcytrudnego przekładu podjął się Grzegorz Kulik. Aktualnie nad tłumaczeniem powieści na język góralski pracuje Stanisława Trebunia-Staszel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnicza dwuosobowa postać w Kulturalnej strefie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:00
W "Kulturalnej Strefie" Martyna Chuderska rozmawiała  o "Małym Skrzyżowaniu Kultur" i o koncercie "Jerza Igora" w którym będzie można wziąć udział ostatniego dnia festiwalu. Gośćmi w studiu byli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - dwuosobowy zespół z Warszawy. Artyści, którzy wyrośli z  muzyki alternatywnej, a w 2013 roku nagrali "Królewicza" - swoją pierwszą piosenkę dla dzieci.
rozwiń zwiń