Polskie Radio Dzieciom

Premiera audiobooka "Kołderkowe bzdurki dla syna i córki". Rozmowa z Agnieszką Frączek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 12:32
"Kołderkowe bzdurki dla syna i córki" to propozycja, w której każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - niezależnie od pory dnia oraz nastroju, z jakim sięga po audiobook. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorką prozy, wierszyków i piosenek zawartych w audiobooku, Agnieszką Frączek. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Scherbinator/Shutterstock

Dzięki tekstom autorstwa Agnieszki Frączek powstał audiobook, w którym usłyszeć można dwa różnorodne głosy należące do Małgorzaty Kożuchowskiej i Beaty Przybytek. "Kołderkowe bzdurki dla syna i córki" to bajkowa podróż wiodąca przez Aleję Słodkiej Drzemki. Muzykę do bajkowego słuchowiska napisał Maciej Mulawa, a ilustracje stworzyła Agata Dudek. 

Tytuł audiobooka to subtelne nawiązanie do twórczości Juliana Tuwima, a w repertuarze zarówno fantazja, jak i rzeczywistość. Teksty zabawne, a także te poważne. Bajki na dobranoc oraz takie, które potrafią pobudzić do działania. 

Posłuchaj
59:53 2021_12_05 17_00_05_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 5 grudnia godz. 17:00

"Kołderkowe bzdurki dla syna i córki" powstawały w taki sposób, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich słuchaczy. To doskonała propozycja dla najmłodszych, przedszkolaków, uczniów i rodziców. Co na temat audiobooka mówi jego autorka? Jakich bajek słuchała w dzieciństwie?
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Frączek
Data emisji: 5.12.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Bajki, które pocieszają. Rozmowa z Agatą Romaniuk

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 12:51
Zniknięcie śledzi, ucho różowego jelenia, napad na moście - te przygody które spotykały przemiłą kocią bandę, są świetnie znane młodym czytelnikom. Ale autorka serii książek o kociej szajce (jak choćby "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi") nie tylko pisze książki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare baśnie opowiedziane na nowo. Rozmowa z Zuzanną Orlińską

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 17:50
Wiele starych baśni, jakie opowiadamy naszym dzieciom, pisanych jest archaicznym językiem? Może więc  warto opowiedzieć je na nowo? Podjęła się tego Zuzanna Orlińska, która w ostatnio wydanym zbiorze "Współczesny bajarz polski"  niektóre ze znanych baśni opowiedziała czytelnikom na nowo. Zrobiła to z humorem i w "Kulturotece" Polskiego Radia Dzieciom przyznała się,że lubi wiele z opisanych przez siebie historii - choćby "Królewnę Strzygę", "Ucznia czarnoksiężnika" czy "Siostrzyczkę" wcześniej znaną jako opowieść o siedmiu krukach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyspa Książek - kierunek Północ" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 10:00
Czytacie książki? A może ich nie czytacie? Miejska Biblioteka Publiczna  im. T. Różewicza we Wrocławiu zaprosiła tych co czytają i tych do czytania nieprzekonanych, do projektu "Wyspa Książka - kierunek Północ". W 2019 roku z miejskich bibliotek korzystało 135 tysięcy mieszkańców Wrocławia, ale zazwyczaj są to ci, którzy z bibliotek już korzystają. Więc  pomysłodawcy projektu chcą zaprosić do wspólnego działania instytucje kultury, lokalnych liderów, organizacje i szkoły. Przewidziano także warsztaty kulinarne i gry podwórkowe - wszystko po to, żeby  pozyskać nowych czytelników zaprzyjaźnionych z książkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego. Znamy finalistów 

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 10:00
W czwartek 25 listopada poznaliśmy finałową piątkę publikacji nominowanych do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego. Nazwa nagrody to nawiązanie do kochanego przez dzieci psiego bohatera, którego w 1963 roku stworzył Ludwik Jerzy Kern. O tegorocznych wyborach jury opowiedziała w "Kulturotece" Martyna Chuderska.
rozwiń zwiń