Polskie Radio Dzieciom

W Światowym Dniu Radia rozmowa o książce "Stare radio. Wszystko gra"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 15:05
13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji w audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawiła się Eliza Piotrowska, autorka książki "Stare Radio. Wszystko gra". Tekst był inspirowany przeżyciami autorki i, choć traktuje o radioodbiorniku, nie ogranicza się do samego radia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Czytelnicy książki "Stare Radio. Wszystko gra" mogą spodziewać się wątków rodzinnych i sąsiedzkich oraz motywów tajemniczych z tłem historycznym. Ukryte w starej szafie radio między audycjami z dawnych czasów próbuje skomunikować się ze swoimi słuchaczami, którzy żyją współcześnie. Dzieci mają do rozwiązania pewien szyfr. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.

Posłuchaj
59:17 2022_02_13 17_00_17_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Rozmowa z Elizą Piotrowską

 

Zaprasza Martyna Chuderska

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Luiza Piotrowska
Data emisji: 13.02.2022.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Z Michałem Rusinkiem - w poszukiwaniu ciekawych nazw [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 19:10
Zapewne każdy z nas ma taką miejscowość, której nazwy nigdy nie zapomni ze względu na jej oryginalność. Może ona pochodzić np. od imienia założyciela dawnej kolonii lub zwodu, którego już się nie wykonuje. Jak się okazuje, szukanie takich nietypowych miasteczek czy wsi może stanowić dla dziecka ciekawą zabawę w detektywa. Na swoją własną wyprawę w poszukiwaniu ciekawych nazw wyruszył także gość "Kulturoteki", Michał Rusinek, autor książki "Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare baśnie opowiedziane na nowo. Rozmowa z Zuzanną Orlińską

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 17:50
Wiele starych baśni, jakie opowiadamy naszym dzieciom, pisanych jest archaicznym językiem? Może więc  warto opowiedzieć je na nowo? Podjęła się tego Zuzanna Orlińska, która w ostatnio wydanym zbiorze "Współczesny bajarz polski"  niektóre ze znanych baśni opowiedziała czytelnikom na nowo. Zrobiła to z humorem i w "Kulturotece" Polskiego Radia Dzieciom przyznała się,że lubi wiele z opisanych przez siebie historii - choćby "Królewnę Strzygę", "Ucznia czarnoksiężnika" czy "Siostrzyczkę" wcześniej znaną jako opowieść o siedmiu krukach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kocia książka" Iwaszkiewicza – skarb znaleziony po latach. Rozmowa z Alicją Rosé

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 19:19
"Kocia książka" to projekt, który Jarosław Iwaszkiewicz stworzył wyłącznie dla swoich córek. Gdy był poza domem, pisał dla dzieci wiersze w imieniu kota, który wyjechał razem z nim. Teksty zostały odnalezione po osiemdziesięciu latach, a książka, która dzięki nim powstała, jest jedyną pozycją dla dzieci w dorobku pisarza. Ilustracje do tego wspaniałego znaleziska stworzyła Alicja Rosé, gość Kulturoteki.
rozwiń zwiń