Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się festiwal "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna". Posłuchaj występów Laureatów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 10:25
Właśnie zakończył się Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna. Do Chrzanowa przybyli wokaliści, tancerze oraz zespoły z całej Polski aby zaprezentować swoje umiejętności na scenie. W niedzielnej (16.04) Kulturotece podsumowaliśmy siedemnastą edycję w towarzystwie pomysłodawczyni Festiwalu, Małgorzaty Liszki oraz tegorocznych laureatów konkursu wokalnego.
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna - na zdjęciu Laureaci konkursu i Martyna Chuderska - dziennikarka PRD, jurorka w kategorii Festiwal Piosenki i Zespołów Muzycznych
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna - na zdjęciu Laureaci konkursu i Martyna Chuderska - dziennikarka PRD, jurorka w kategorii "Festiwal Piosenki i Zespołów Muzycznych"Foto: mat. pras.

Polskie Radio Dzieciom po raz kolejny objęło patronatem medialnym Chrzanowską Lokomotywę Artystyczną. W składzie tegorocznego jury zasiadła m.in. Martyna Chuderska - dziennikarka PRD, która w piątek 14 kwietnia oceniała występy dzieci zakwalifikowanych do II etapu festiwalu w kategorii "Festiwal Piosenki i Zespołów Muzycznych".
Tego dnia wyłonieni zostali laureaci festiwalu. Fragmentów ich wystąpień, ale także rozmów z niektórymi laureatami konkursu,  posłuchać można w załączonym zapisie audycji. Zapraszamy!


Posłuchaj
59:36 [DAB]Dzieciom (PCM) 16 kwiecień 2023 17_00_11.mp3 Podsumowanie festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna w audycji Kultoroteka w Polskim Radiu Dzieciom_16.04.2023.

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Małgorzata Liszka - Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna
Data emisji: 16.04.2023
Godzina emisji: 17:00

"Kulturoteka" to audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Co tydzień, w każdą niedzielę od godziny 17-tej wywiady, relacje oraz nowości wydawnicze. Do dziecięco-młodzieżowego świata ciekawostek owianych kulturą zaprasza Martyna Chuderska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

O festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

Symbolem Chrzanowa jest lokomotywa, tutaj właśnie powstała pierwsza w Polsce fabryka lokomotyw. Festiwal Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna rusza już po raz siedemnasty w podróż artystyczną lokomotywą pełną radości, jaką niesie wspólna zabawa z piosenką i tańcem, bez osobnych przedziałów dla niepełnosprawnych i sprawnych. Po raz kolejny patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.

Rokrocznie patronami honorowymi festiwalu są ludzie, którzy swą postawą i sposobem na życie dają wzór młodzieży, podejmując działania na rzecz integracji i rozwoju kultury. Chcemy integrować, stworzyć możliwości zaprezentowania dorobku zespołów artystycznych, wymieniać pomysły i doświadczenia w zakresie pracy dydaktycznej w amatorskim ruchu artystycznym, rozmiłować w tańcu, śpiewie i muzyce, rozwijać wrażliwość estetyczną dzieci i młodzieży, a przede wszystkim wspólnie się bawić - tak o festiwalu pisze organizator.

Festiwal Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna nieustannie się rozwija. W tej edycji zwiększona została wysokość nagród pieniężnych, a także przygotowane kilka dodatkowych upominków i atrakcji dla uczestników wydarzenia. Pierwszym z nich jest pamiątkowy medal, którym nagrodzeni zostaną laureaci festiwalu. Będzie też coś wyjątkowego dla każdego, czyli fotobudka 3D. Organizator zapewnia dobrą, przyjazną atmosferę. Do 26 marca przyjmowane były zgłoszenia do konkursu.

Intensywnie pracujemy nad festiwalem. Zbieramy zgłoszenia i przygotowujemy nagrody. A najbardziej czekamy na pierwszy dzień Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej, gdy nasze sceny rozbłysną: światłami, entuzjazmem i energią uczestników wydarzenia. 

Zobacz także
Czytaj także

Relacja z premiery spektaklu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 17:06
Gdzieś za kolorową tęczą mieści się magiczna kraina Oz. To tu Dorotka rozpoczyna swoją niezwykłą przygodę. Film Czarnoksiężnik z Oz swoją światową premierę miał w 1939 roku, a pierwsza część powieści dla dzieci autorstwa Lymana Franka Bauma o czarodziejskiej krainie Oz została wydana w roku 1900. Teraz Dorotka i jej Przyjaciele pojawili się w warszawskim tatrze Lalka adaptacji Jarosława Kiliana. Scenografię i lalki do spektaklu Czarnoksiężnik z krainy Oz przygotowała Julia Skrzynecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

7 kwietnia Międzynarodowy Dzień Domków Lalek

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 15:00
Międzynarodowy Dzień Domków Lalek to święto ustanowione przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Jego celem jest propagowanie wiedzy o historycznych domach lalek jako materialnym dokumencie czasów w jakich powstały, a także zachęcenie i ośmielanie do samodzielnego tworzenia domków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" w Teatrze Lalek we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 11:24
Wysił Paradygmat jest uczonym, który pracuje nad Wielką Teorią Wszystkiego. Głęboko wierzy w to, że każdą rzecz na tym świecie da się ulepszyć. Niestety jego własna córka Ojeja jest tego żywym zaprzeczeniem. Dziewczynka od lat bezskutecznie próbuje zdać do drugiej klasy. Ze zmartwienia serce Wysiła pęka. Dosłownie. Uczony omal nie umiera. Ojeja rozumiejąc, że to ona jest przyczyną trosk ojca, postanawia opuścić dom i udać się po pomoc do Wielkiego Medyka Wszemistrza. Wysił wie, że córka może sobie bez niego nie poradzić, dołącza więc do niej i wspólnie wyruszają na wyprawę aż do samej stolicy w nadziei, że Wszemistrz uleczy dziewczynkę.
rozwiń zwiń