Polskie Radio Dzieciom

12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 08:00
Hasłem przewodnim 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" jest GośćINNOŚĆ, gdzie inność jest rozumiana jako odmienność i różnorodność, a gościnność to szacunek i ciekawość drugiego człowieka. W programie oprócz spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekty nawiązujące do motta tegorocznej odsłony festiwalu. Start już 14 maja w Rzeszowie, a całość potrwa do 18 maja. 
12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada
12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” Foto: mat. prom.

Tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" otwiera premierowy pokaz spektaklu muzycznego "Księżycowe opowieści". Musical w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego porusza kwestie przyjaźni, która wychodzi naprzeciw temu, czego oczekuje społeczeństwo. Spektakl jest powodem do rozpoczęcia rozmowy na temat inności, akceptacji, a przy tym o empatii, która jest szczególnie istotna w tych trudnych czasach, w których przyszło nam funkcjonować. 

Podczas "Maskarady" będzie można oglądać dziewięć przedstawień, a także spektakl plenerowy. Wśród teatrów biorących udział w wydarzeniu poznański teatr Animacji, warszawski teatr lalek Guliwer, teatr Baj czy warszawska grupa Analog Collective, a także łódzki teatr Pinokio oraz teatr Arlekin. Program wciąż jest dopinany na ostatni guzik. 

Posłuchaj
59:37 2022_05_08 21_00_01_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada"

 

W tym miejscu należy wspomnieć o żywej bibliotece, w której zamiast książek pojawiają się ludzie, a czytanie zastępowane jest przez rozmowę. Więcej na temat festiwalu opowiedzieli goście, Przemysław Jaszczak oraz Tomasz Kaczorowski. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Kulturalna Strefa (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Przemysław Jaszczak – dyrektor festiwalu, Tomasz Kaczorowski – reżyser
Data emisji: 08.05.2022
Godzina emisji: 21:00

Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj także:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domek z Sercem – inicjatywa Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 12:15
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to wyjątkowe miejsce, które można znaleźć obecnie w dwóch lokalizacjach na Starym Mieście w Warszawie. Główny oddział funkcjonuje przy ulicy Podwale 15, a oddział wystaw czasowych działa pod adresem Krzywe Koło 2/4. Oprócz wystaw stałych i czasowych, muzeum organizuje także liczne wydarzenia, warsztaty i konkursy, a także zbiórki i projekty, których celem jest niesienie pomocy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Kulturalnej strefie" w Polskim Radiu Dzieciom rozmowa o 10. edycji festiwalu "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 12:50
To już dziesiąta odsłona festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach. Propozycje programowe obejmują "10 na 10", czyli dychę polskich produkcji filmowych dla dzieci i młodzieży na 10-lecie Kina w Trampkach, konkursy filmów dziecięcych czy konkursy filmów młodzieżowych. Będzie też „Naturalnie”, czyli cykl filmów związanych z naturą i jej tajemnicami czy prezentacja filmów stworzonych przez młodych widzów. Nie zabraknie także konkursu fotograficznego Niewidzialny Przyjaciel – Dzikie Zwierzęta Warszawy i konkursu na scenariusz filmowy Napisz Scenariusz i Zachwyć Młodego Widza. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń