Polskie Radio Dzieciom

Dziecko w obliczu żałoby. Bajki Plasterki i projekt Tumbo Pomaga

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:55
Fundacja Hospicyjna to instytucja, która między innymi wydaje serię Bajek Plasterków, które mają ukoić ból po stracie bliskiej osoby i pomóc ich opiekunom rozpocząć rozmowę na ten temat. W serii bajek plasterków powstało już kilka tytułów, a kilka dni temu, w Dzień Dziecka swoją premierę miała książka "O bracie, który nie opowiadał bajek" autorstwa Magdy Lic. Książka traktuje o chłopcu zmagającym się z ogromnym bólem spowodowanym chorobą starszego brata, która doprowadziła do śmierci.
Bajki plasterki. Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom
"Bajki plasterki". Patronat medialny Polskie Radio DzieciomFoto: mat. pras.

- Bajka staje się plasterkiem wtedy, kiedy trzeba opatrzyć jakąś ranę, wtedy, kiedy trzeba mieć coś, co koi. Chcieliśmy, żeby takie opowiadania dla dzieci miały taką terapeutyczną rolę, właśnie dla tych wszystkich dzieci, które mają złamane serce po stracie swojego dziadka, swojej babci, swojego rodzica, swojej sąsiadki czy swojego brata – mówi autorka. 

W "Kulturalnej Strefie" także o wyjątkowym projekcie. Program Tumbo Pomaga to efekt długoletniej pracy Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Słonik Tumbo ma wielu podopiecznych, których bliscy odeszli w hospicjach i czuje w sobie wielką siłę, by wspomóc dzieci i młodzież doświadczające straty, ale też ich opiekunów. 

Audycja do odsłuchania już wkrótce.

Audycja: Kulturalna Strefa (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Magdalena Lic – autorka, Agnieszka Paczkowska – psycholog, koordynatorka
Data emisji: 05.06.2022
Godzina emisji: 21:00

Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj także:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Plebiscyt "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Rozmowa z Tatianą Audycką-Szatrawską

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 13:00
18 stycznia bieżącego roku wystartowała czwarta edycja powstałego z inicjatywy blogerów książkowych  plebiscytu "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Jest to swoista promocja literatury wysokiej jakości – tej znanej i mniej znanej. Więcej o plebiscycie opowiedziała w audycji Kulturalna Strefa popularyzatorka dziecięcej i młodzieżowej literatury, Tatiana Audycka-Sztrawska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mały Koneser – Wielkie Święto Książki" i "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 18:59
W dniach 9-10 kwietnia odbyła się pierwsza edycja festiwalu wydawnictw dla dzieci i młodzieży – Mały Koneser – Wielkie Święto Książki! W Centrum Praskim Koneser można było spotkać 21 najlepszych polskich wydawnictw książek dziecięcych i młodzieżowych. W części dla młodego czytelnika przewidziano warsztaty i zabawy plastyczne z Piotrem Sochą, warsztaty wokół książek "Piżamorama" z wydawnictwem Wytwórnia, była niespodzianka od Justyny Bednarek, która przedpremierowo przeczytała książkę, którą właśnie pisze. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowe seminarium bibliotekarzy i edukatorów Wyspa Książka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 14:13
Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek Wyspa Książka to kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach projektu Wyspa książka – kierunek Północ. Celem projektu Wyspa Książka – kierunek Północ jest poprawa dostępu do kultury, poprzez angażowanie rodzin i grup rówieśniczych w twórcze wspólne działania w obszarze literatury oraz podniesienie kompetencji pracowników w zakresie edukacji czytelniczej i docieraniu do nowych grup odbiorców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szanowny Panie" i "Jak się kochamy w domu?". Rozmowa z Klaudią Paź

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 13:47
Całkiem niedawno wydała swoją pierwszą powieść zatytułowaną "Szanowny Panie", a jej powstanie wiąże się z komediodramatem "Jak się kochamy w domu?" granym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Jest to ponadczasowa i wielowymiarowa historia w trzech jednoaktówkach o budowaniu i rozpadzie relacji między ludźmi. Muzykę skomponowała Urszula Borkowska, a teksty stworzył Kamil Banasiak. Utwory wykonane na żywo przez utalentowanych muzyków są komentarzem i dopełnieniem akcji scenicznej.
rozwiń zwiń