Polskie Radio Dzieciom

Zabieramy się za wiosenne porządki

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 11:00
Czy tak jak teraz wszystko robiły za człowieka maszyny, a może jednak trzeba było wybrać się nad rzekę? Po co do tego wszystkiego kij, popiół i beczka na trzech nogach? W najbliższym "Źródełku" dzięki wspomnieniom pani Marii Bienias oddajemy się wiosennym porządkom.
Audio
  • Pranie i inne przyjemności (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Pranie
PranieFoto: Shutterstock

W naszym niedzielnym spotkaniu Kasia Dudziak i Karo Przewłoka pomogły nam odlać z ołowiu żołnierzyki, wydobyć brifmarki od briftryjgra, odnaleźć zagubione meksykańskie monety i zagrać w śląską grę karcianą, czyli w skata.

W ramach akcji #folkwdomu wybraliśmy się za to do domu Kapeli Fedaków. Tam muzykują nie tylko mama Iga i tata Kuba, ale też dwuipółletni Ignacy, który fascynuje się strażakami, a od czasu do czasu gra na cymbałach swoją własną wersję „Nikodema” - piosenki Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, uwielbianej przez dzieci.


***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Kasia Dudziak i Karo Przewłoka, Iga i Kuba Fedakowie

Data emisji: 26.04.2020

Godzina emisji: 11.00

at


Zobacz także
Czytaj także

Wielki Post z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 11:00
Zanim jeszcze nadeszła wiosna, na wsiach chowano instrumenty, przestawano grać, śpiewać i bawić się, gospodynie szorowały patelnie z tłuszczu, wyrzucały garnki przez okno i wkładały czarne ubrania, a dzieci bawiły się cichutko, bez śmiechów i krzyków. Nastawał bowiem Wielki Post, podczas którego powstrzymywano się od jedzenia niektórych potraw. Miało to oznaczać oczyszczenie, przemijanie i oddanie światu energii potrzebnej do odrodzenia po zimowym uśpieniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń