Polskie Radio Dzieciom

Zaplanuj bezpieczne i ciekawe wakacje pod żaglami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 12:00
Jeśli zastanawiacie się jeszcze w jaki sposób spędzić wakacje podpowiadamy: jazda własnym samochodem nie narazi nas na wirusa, jacht profesjonalnej firmy będzie odkażany a miejsca, jakie kapitan wybierze na wasze noclegi mogą być piękne i oddalone od tłumów na plaży. Autorzy "Rodziny pod żaglami" wiedzą, że odpoczynek pod żaglami to w obecnej sytuacji bezpieczny sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną.
Chorwacja w obiektywie Rodziny pod żaglami
Chorwacja w obiektywie "Rodziny pod żaglami"Foto: Edyta Kos-Jakubczak

Rzeczywiście, od lat żeglarstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem - ten wspaniały wypoczynek, który bardzo zbliża do siebie żeglarzy, jest też jednym z najtańszych sposobów na rodzinne wakacje. O tym, gdzie najlepiej jest popłynąć opowiadała Kalinka Kapitanka.

Posłuchaj
31:27 26.06. Rodzina pod żaglami - bezpiecznie.mp3 Żeglowanie w czasach pandemii ucieczką przed wirusem (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_26.06.2020. 

Jej zdaniem na jeden z pierwszych rodzinnych rejsów warto się więc wybrać na Mazury - tam można wpływać jachtem do małych portów, unikając tłumu ludzi. Kiedy już znudzą się Mazury, warto obrać kurs na Chorwację. Jest tam 700 wysp do zwiedzenia i około 1000 miejsc do cumowania jachtu. Warto więc pozwiedzać liczne wyspy i poznawać tamtejszą kulturę.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 26.06.2020
Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże żeglarstwo
Zobacz także
Czytaj także

Jak pomagać zwierzętom podczas żeglugi?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 11:00
W audycji "Rodzina pod żaglami" zaprosiliśmy Was do wysłuchania rozmów o tym jak i gdzie pomagać zwierzętom. Pretekstem dla takich rozważań jest dzień 22 maja kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Zwierząt. Zwierzęta też odczuwają emocje więc powinniśmy otaczać je opieką. Jak wyglądałyby plaże nadmorskie bez mew a oceany bez ryb? Naszej żeglującej po morzach i oceanach rodzinie, ubarwia świat także kotka pływająca na jachcie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przez żołądek do serca.. Co jedzą żeglarze 

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 15:00
Zbliża się lato. Już niedługo Kalinka i jej rodzice wyruszą w morską podróż, odwiedzając po drodze kilka krajów dopłyną do Adriatyku - odnogi Morza Śródziemnego. Trasę tę pokonywali także rok temu, ale dziś wyprawa będzie bardziej wymagająca. Z powodu pandemii wirusa Covid-19, zwiedzanie lądu będzie utrudnione, a posiłki trzeba będzie przygotowywać na jachcie. A trzeba wiedzieć, że przygotowywanie posiłków na jachcie to wcale nie taka łatwa sprawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morskie służby bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 20:49
Każdego roku 21 lipca obchodzimy Dzień Policjanta. Najczęściej widzimy ich na drogach, gdzie pilnują porządku i bezpieczeństwa. Na jeziorach i morzach jest bardzo podobnie. Podróżujący muszą znać zasady bezpiecznego poruszania się po wodach. Jesienią sezon żeglarski się nie kończy, tylko trzeba popłynąć na inne wody. Na jakie i dlaczego wspominamy o tym przy okazji dnia policjanta?
rozwiń zwiń