Polskie Radio Dzieciom

Plan "B" czyli reporter w opałach 

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:00
W pracy reportera, przy okazji nagrań, zdarza się wiele niespodzianek. Wiele z nich trudno przewidzieć, a ponieważ reporter często działa samodzielnie, bywa, że musi wykazać się nie lada sprytem, aby w tych trudnych sytuacjach sobie poradzić. W jaki sposób?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/McLittle Stock

W pracy reportera zdarzają się sytuacje, których nie było w planie. Czasem dźwięk nie zostanie nagrany, albo nagra się tyle, że w bardzo złej jakości technicznej. Bywa, że nagranie reporterskie jest zupełnie o czymś innym niż zakładaliśmy, bo na przykład sytuacja wygląda nieco inaczej, niż my ją rozumieliśmy. Niekiedy może być również tak, że po nagraniu, nagle uświadamiamy sobie, że w nagranej już historii chodzi zupełnie o coś innego, niż nam się wydawało. Czy reporter w takich sytuacjach się poddaje? 

Posłuchaj
05:45 20.10. Jak zostać.mp3 Plan "B" czyli reporter w opałach (Jak zostać reporterem/Polskie Radio Dzieciom)_20.10.202

 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 20.10.2020.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.  

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

jo

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia DAB+
Zobacz także
Czytaj także

"Jak zostać reporterem?" Mieszamy radiowe dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 13:32
W czasie poprzednich spotkań zastanawialiśmy się, po co nam w radiu ta wyobraźnia. Warto pamiętać, że wyobraźnia to uważność na dźwięki. W radiu służy nam do tego, żeby nie tyle słowami, ale właśnie różnymi efektami dźwiękowymi takimi jak szeleszczenie, trzeszczenie albo wycie wiatru, opowiadać radiowe historie. Bo wtedy dzięki wyobraźni można daną opowieść zobaczyć oczyma wyobraźni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nagrywać dźwięki, które opowiadają historię? Reportaż sześciolatki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:47
Nauczyć się, jak dźwiękami opowiedzieć w radiu historię - właściwie to będziemy robić w każdym odcinku naszego kącika reporterskiego. Bo możecie sobie myśleć, że radio to prosta sprawa, taka zwykła skrzyneczka, w której nic niestety nie widać, tylko słychać… nic bardziej mylnego. Radio - a tym samym reportaż - jest bardziej czarodziejskie i trochę bardziej skomplikowane, niż wam się zdaje!
rozwiń zwiń